Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kako očistiti zlat nakit

kako očistiti zlat nakit

Imam nekaj zlatega nakita, ki ga ne nosim in je postal “grd” na pogled. Kako in s čim ga lahko očistim, da se bo bleščal? Potem ga pa nameravam prodati, ker rabim denar za plačat položnice. Prihranki so že skopneli…smrk smrk

Nič več ne boš dobila, pa če se bo še tako svetil.Zato se ti ne splača truditi. Dobrih 21 centov je gram v Zlatarni Celje.


Saj si mislila napisati €, kajne;)

nova
Uredništvo priporoča

Čaw!

Najit daj v ALKOHOLNI kis in podrgni z kakšno staro zob.ščetko!

Deluje-probaj boš vidla!

Jaz sem tudi ves zlati nakit prodala in dobila 900€ bolš to k da stoji!

Ti ga le očisti, če ne za druga, za svojo dušo in boljši občutek!
Lepo se ga da sčistit z zobno pasto. Namažeš, malo pustiš, poščetkaš, splahneš s toplo vodo…
Se bo svetilo kot pravo zlato:))
21 centov za gram? To pa ne bo držalo nikakor!!!

Ja pa res, domači kis vse reši no.

Nesi k zlatarju, ki ti bo to očistil. Potem mu pa prodaj, kjer ti bo še ceno pucanja odštel. Vse kar naštevate je za dan, dva svetila.

S prodajo zlata ne boš obogatela in boš vse pod ceno prodala. Koliko sploh imaš zlatnine, ker za toliko položnic, kot jih imaš, verjetno nimaš zlata. Sama premisli, glede na to, da na vseh koncih vabijo k prodaji.
Če imaš veliko zalogo, razumem dileme, ampak predvidevam, da imaš nekaj malega zlatnine, kjer boš lahko kupila le za nekaj hrane, ne pa plačala položnice, kar ti bodo izplačali.

Moja mami je zmeraj zlat nakit čistila tako, da je nalila vodo npr. v kuhinjsko korito, dodala nekaj soli, pustila čez noč, zjutraj malo zdrgneš in to je to.


Saj si mislila napisati €, kajne;)[/quote]

He he, res je, tiskarski škrat 🙂

New Report

Close