Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

samomor-tragedija na kubik :(

Default avatar

tragedija

Izvedela, da je tudi mama dveh najstnikov, ki sta v roku 2 mesecev eden za drugim storila samomor, sodila sebi. Ostala je še deklica..Sprašujem se, kje so inštitucije, njihova strokovnost..da niso mame dali pod 24 urni nadzor..kaj res nikomur ni bilo dovolj mar..vprašanja ostajajo..
Default avatar

uf groza

A ti to resno? Pa to pa je res žalostno no. Boga deklica!!
Default avatar

potem

smo vsi strašno pametni. Če že po sebi sklepamo, je pa tako, da nihče ne ve za našo stisko, nikogar ne želimo obremenjevati in če je po sreči, nekako mine - ali pa ne. Mogoče bi morala vlada dati na voljo številko, samo eno, kjer bi sprejemali klice tistih, ko si najbolj na tleh in zaposliti najboljše strokovnjake, kot kakšna 112. Ob teh negativnih novicah in restrikcijah je težko ostati močan. Upam, da bodo poskrbeli za to deklico, da bo v dobrih rokah, močnih in psihološko stabilnih ljudeh.
Default avatar

jaz pa...

kot vem, sta res oba fanta naredila samomor, da je pa sedaj še mama........grozno
Default avatar

in...

mama je po izobrazbi zdravnica bila...
Default avatar

truckbabe

Res ubogo dekletce...upam, da bo kdo pazil nanjo, sem že pred časom tule povedala, da je v tej družini nekaj strašno narobe, patologija....
Zares želim, da deklica ni obremenjena, vendar iti skozi tako tragedijo.....ojej, tale Bog malo miži zadnje čase:(:(
Default avatar

jaz pa...

Oče, obstaja stabilen oče?
Default avatar

tragedija

žal je res :( že ob smrti drugega sem si mislila, da se lahko zgodi nova tragedija, a na tihem upala, da se ne bo, da bo mama dovolj močna, da bo zdržala, zaradi otroka, ki je še ostal..žal ni. V tej zgodbi nekje je še oče..za katerega močno upam, da bo zdržal, da bo v oporo deklici, ki je zaznamovana za celo življenje..mislim si, da bi bilo najbolje, ko bi se odselila nekam, kjer ju nihče ne pozna in bi začela novo življenje..še prej pa dobila vso potrebno pomoč strokovnjakov.
Default avatar

tragedija

ne poznam podrobnosti, iz pripovedovanja naj bi bila oče in mati ločena.
Default avatar

se ti ne zdi?

tragedija je napisal/a:
žal je res :( že ob smrti drugega sem si mislila, da se lahko zgodi nova tragedija, a na tihem upala, da se ne bo, da bo mama dovolj močna, da bo zdržala, zaradi otroka, ki je še ostal..žal ni. V tej zgodbi nekje je še oče..za katerega močno upam, da bo zdržal, da bo v oporo deklici, ki je zaznamovana za celo življenje..mislim si, da bi bilo najbolje, ko bi se odselila nekam, kjer ju nihče ne pozna in bi začela novo življenje..še prej pa dobila vso potrebno pomoč strokovnjakov.
A se ti ne zdi, da če bi bil oče stabilen, da do vseh teh tragedij sploh ne bi prišlo?
Nekaj v tej družini morabit hudo, hudo narobe.

Zakaj CSD še ni odvzel dekleta tem staršem? A nista 2 samomora v roku 1 meseca dovolj zgovoren dokaz, da je nekaj ZELO!!!! narobe v tej družini?

A je najlažje čakat, da kar vsi poskačejo v smrt?
Default avatar

?????????

o čem vi to ...................????
Default avatar

tragedija

meni se nič ne zdi..kot em rekla ne vem natanko, mislim pa ,da niso živeli skupaj, če so ločeni. Tudi jaz se sprašujem, kje so inštitucije v tem primeru, kako da že po prvem samomoru niso nudili pomoči, odgovor je bil baje: ker ni nihče zaprosil za pomoč!
Zdaj mi pa povejte, kako naj bi šel drugi otrok po pomoč v šoli sam od sebe? Še odrasli težko gremo kam po pomoč, kako naj bi to zmogel 14 letnik?
Še veliko vprašanj ostaja nejasnih, nepojasnjenih, tragičnih..Le upamo in trudimo se lahko, da se to v naši bližini ne bi nikoli zgodilo..kajti ni hudo tistim, ki odidejo..hudo je tistim, ki ostanejo.
Default avatar

ministrstvo

To je preseglo vse meje. Lokalni csd ni uspel. Zdaj mora TAKOJ posredovati ministrstvo za delo, družino in socialne zadeve. Preživeli otrok mora dobiti vso pomoč, oskrbo, stabilne ljudi, kjer se bo počutil varno.
Ponavadi policija naredi preiskavo in preda csd-ju. Očitno niso videli nujnosti in možnosti ponovitve problema. Tudi uslužbenci so v depresiji in komaj rešujejo svoje življenje, zato jim problem neke družine ni takoj jasen. Celoten sistem je problematičen. Upam, da bo oče tako pameten in prepustil otroka pametnejšim od sebe, ter ga po njegovi želji obiskoval.

Kar je preveč, je pa že preveč in nevzdržno!
Default avatar

tragedija

kako ti to misliš, uslužbenci so v depresiji?? Ja madona, aniso oni za te stvari tam, v službi?? Sistem je zgleda res na psu.. In naj se zdaj spet najde kakšna, ki bo napisala, zakaj to tu pišem, kaj me briga..zato, ker je treba o takih primerih pisat, opozarjat, da se bo pristojna inštitucija zganila in opravila svoje delo, ne pa pometat pod preprogo in se delat, da nič ni bilo..
Default avatar

MON-pametnjakovičke

ministrstvo je napisal/a:
To je preseglo vse meje. Lokalni csd ni uspel. Zdaj mora TAKOJ posredovati ministrstvo za delo, družino in socialne zadeve. Preživeli otrok mora dobiti vso pomoč, oskrbo, stabilne ljudi, kjer se bo počutil varno.
Ponavadi policija naredi preiskavo in preda csd-ju. Očitno niso videli nujnosti in možnosti ponovitve problema. Tudi uslužbenci so v depresiji in komaj rešujejo svoje življenje, zato jim problem neke družine ni takoj jasen. Celoten sistem je problematičen. Upam, da bo oče tako pameten in prepustil otroka pametnejšim od sebe, ter ga po njegovi želji obiskoval.

dej umiri se !!!!!! in se brigaj za sebe !

zaradi veleumov, ki vejo vse je lahko sploh takšna debata.
Kaj bi radi CSD bo hodil po stanovanjih, seveda vseh drugih, razen od MON-ovih mamic sončkov, ker te družine so pa ja vsem nam samo za vzgled!

Res ne vem kje nekateri živite.

Družina je doživela najhujše kar se lahko zgodi in vi tukaj umujete o CSD-ju. Grozno.
Default avatar

noju

MON-pametnjakovičke je napisal/a:
ministrstvo je napisal/a:

dej umiri se !!!!!! in se brigaj za sebe !

zaradi veleumov, ki vejo vse je lahko sploh takšna debata.
Kaj bi radi CSD bo hodil po stanovanjih, seveda vseh drugih, razen od MON-ovih mamic sončkov, ker te družine so pa ja vsem nam samo za vzgled!

Družina je doživela najhujše kar se lahko zgodi in vi tukaj umujete o CSD-ju. Grozno.
Da se kaj takega Ne ponovi in se izognejo takšnim nojem, kot si ti, ki pogledajo stran in se NE vtikajo.
Default avatar

GoVOITI IN govoriti in spet go......

Pa saj ne morem verjet,da je to res ?!!
Pa kje mi to živimo no ?

Nujno bi rabili službo,ki bi reagirala v primeru nesreče,samomora mladoletne osebe in posebej delat z sorojenci !!!
Pa ne glede na to ali so zaprosili za pomoč !

Ma mater jim vsem......groza ...

Zbuditi se je treba in naredit konkretno za ljudi...pomoč..
Default avatar

ZLUNE

Počutim se, kot bi bila z lune, glede na to, da nimam pojma o pojmu o čem sploh govorite... glede na število komentatorjev zgleda kar odmevna novica? Ponavadi mi bolj malo stvari uide, ampak očitno še premalo spremljam novice :/
Default avatar

mandarine tree

ZLUNE je napisal/a:
Počutim se, kot bi bila z lune, glede na to, da nimam pojma o pojmu o čem sploh govorite... glede na število komentatorjev zgleda kar odmevna novica? Ponavadi mi bolj malo stvari uide, ampak očitno še premalo spremljam novice :/
Se spomniš fanta, ki je z Nebotičnika padel na avtobus? No, njegov bratec je naredil samomor pred mogoče tremi tedni, zdaj pa naj bi ga ša mati, a to ni uradna informacija.

Drugače pa, strokovne službe niso vsemogočne. A če ti psihiater, psiholog ter psihoterapevt obravnavata po samomorih najbližjih pa je kaj boljše? Vraga je..
Default avatar

črna statistika

mandarine tree je napisal/a:
ZLUNE je napisal/a:
Se spomniš fanta, ki je z Nebotičnika padel na avtobus? No, njegov bratec je naredil samomor pred mogoče tremi tedni, zdaj pa naj bi ga ša mati, a to ni uradna informacija.

Drugače pa, strokovne službe niso vsemogočne. A če ti psihiater, psiholog ter psihoterapevt obravnavata po samomorih najbližjih pa je kaj boljše? Vraga je..
V Sloveniji prerane smrti (zaradi zlorabe, zanemarjanja in podobno) umre čisto preveč otrok, da bi lahko takole vehementno zamahnili z roko.

Punčko s posebnimi potrebami je mati trpinčila tako dolgo, da je umrla. Mama je ubila dva otroka, ko naj bi spala. En otrok je umrl zaradi neprimerne prehrane. Dva otroka iz iste družine naredila samomor. To so samo primeri zadnjih nekaj let, pa verjetno tudi nisem naštela vseh.