Forum.Over.Net

Starševski čvek

Ljubezen brez seksa - ali je dovolj za skupno življenje?

Default avatar

križišče

Recimo da sta si dva full všeč v vseh pogledih, samo seksa pa zaradi objektivnih razlogov ni. Bi se spustili v takšno zvezo?
Default avatar

Vitta

Odvisno koliko sta stara...?
Default avatar

odvisno...

..kakšni so ti objektivni razlogi in če se oba strinjata z njimi. Če pa sta zdrava, mislim tudi spolno zdrava, slej ko prej to ne more biti dovolj. Lahko sta sostanovalca, lahko sta mogoče prijatelja, karkoli, veza kot taka pa po mojem mišljenju ne more uspevati. Sex JE pika na i vsaki vezi. A spet...odvisno od razlogov, zaradi katerih se ga ne bi mogla iti.
Default avatar

mam tacga doma

Imam.Z možem nisva seksala zaradi obema razumljivih razlogov že devet let.Ni seks vse.Včasih je treba v življenju čisto samoumevne stvari ob dani situaciji sprejet in prilagodit.
Default avatar

ne!

Zdaj, ko sem po mnogih letih zveze pristala na tem in vem iz prakse, kaj to pomeni, se ne bi nikakor.

Spolna energija je zelo močna energija pri človeku, in nedvomno je zadovoljstvo posameznika odvisno tudi od zadovoljene potrebe po spolnosti. Poleg tega, da je sex vrhunec povezanosti med dvema. Tako pač je, četudi se sprenevedamo.

Da ti lahko nekdo odgovori na to vprašanje, pa mislim, da mora imeti to izkušnjo za sabo.
Ne biti samski - ker takrat je morebitni celibat samoumeven. Ampak tedne, mesce in leta živeti s partnerjem, spati v isti postelji, deliti vse - razen sexa.
Default avatar

mam tacga doma

Ni težko to sprejet,če veš zakaj.Meni je bilo najtežje prvi dve leti.Potem pa vsa leta nikoli več tako težko in hudo.Z leti je res vse lažje,ker veš da tega ni več in nikoli ne bo.Prej ko to sprejmeš lažje ti je.Jaz sem res rabila polni dve leti.
Default avatar

crtljanje

Je dovolj. Tudi brez sexa te lahko partner zadovolji.
Default avatar

ne!

Potreba po spolnosti je ena temeljnih človekovih potreb. Sicer socializirana, vendar ostaja. In zatiranje nekih potreb (ne želja, ampak potreb!) se mi zdi, da ne prinese nič dobrega.
Četudi gre za zdravstvene težave in v posledici nezmožnost sexa, ostaja (vsaj) eden prizadet, prikrajšan.

Kot bi se hotel odpovedati potrebi po varnosti, pripadnosti, moči,... Kratko malo ne gre.
Default avatar

Penislavija

Trdi penis ni edini pogoj za seks, objektivno gledano pa ima vsak še roke in usta.
Default avatar

mik

Mislim da ne, se mi zdi pa vseeno bolj sprejemljivo kot seks brez ljubezni.
Default avatar

gha--

križišče je napisal/a:
Ne. V vsaki zdravi - normalni zvezi je seks. Pravijo moški, da če ga ni grejo pa drugam.
Default avatar

ne!

Penislavija je napisal/a:
Poskusi si predstavljati vedno in samo na takšen način? Z zavedanjem, da to počne izključno z namenom, da bi zadovoljil tebe. Ker sebe itak ne more.
Vprašanje, kako dolgo bi se šla tega in kdaj bi pomislila "saj ni treba".
Default avatar

Penislavija

Preberi malo strokovno literaturo (lahko pa tudi tukaj na med. over-urologija, vprašaš, ali pobrskaš), lahko moški brez erekcije in izliva doživlja orgazem.
Default avatar

brklc

mam tacga doma je napisal/a:
"Zvesta žena, kje jo najdeš ?"
Default avatar

eh

ne bi šla v to, če pa bi se zgodilo to, ko bi že bila v resni zvezi pa verjetno ne bi izstopila iz nje, če bi ostalo štimalo. Vse je odvisno od več dejavnikov. Nikakor pa zavestno v tako zvezo ne bi rinla!
Default avatar

Penislavija

ne! je napisal/a:

kopirano iz foruma Urologija na med.over. net.....odgovoril je dr.Tine Hajdinjak zdravnik
.
.

Glede spolnosti pa nimate kaj čakati - spolna aktivnost ne pomeni samo penisa v erekciji vstavljenega v vagino, pomeni tudi marsikaj drugega - uporabo rok, ust, božanje raznih delov telesa... Ali veste, da lahko doživite orgazem (se pravi občutek spolnega vrhunca in izpolnjenja) tudi, če vam penis sploh "ne vstane" - se pravi brez erekcije?
Default avatar

nekoč bila na istem

Ljubezen brez seksa - ali je dovolj za skupno življenje?
DA

Ljubezen brez dotikov, nežnosti , pozornosti - NE
Default avatar

ne!

Penislavija je napisal/a:
Hvala!