Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek grenifit kapljice

grenifit kapljice

Kjer koli berem o kandidi se priporoča da se uživa Grenifit kapljice ob vseh drugih ukrepih. Ampak ko berem o teh kapljicah pa nikjer ne piše da so ža uživanje. Torej ali jih kdo dejansko uživa in kako ali se dobi kak drug preparat iz grenivkinih pečk ki je za uživat?

Mariborske lekarne so zapisale (žal sedaj ne najdem linka), da so tudi te kapljice imele prej v navodilih možnost uživanja, potem pa so po nekih zakonskih spremembah bile registrirane pod kozmetiko, ki pa ne more biti za uživanje, zato so ta del brisali. Sicer pa imajo te kapljice popolnoma enke sestavine kot hrvaške Citrofit (ki so btw zelo pohvaljene, kot neko čudežno zdravil), pri katerih pa je v navodilu navedeno tudi uživanje. Žal pa nisem uspela ugotoviti procentov posameznih sestavin, predvsem ekstrata grenivkinih pečk, da bi lahko za sigurno govorili, da so te kaljice enake.

hvala, tisti link sem našla, ampak se sprašujem kolk je res da je sprememba le v zapisu zgolj zaradi uredbe in ne tudi v sestavini.

Ja, če kdo izbrska natančno količino sestavin, bi se tudi jaz priporočala za link.

Jaz sem jih pila en čas – vendar pazi – po njih dobiš popolnoma rumene zobe. Sem morala k zobarju, da mi jih je sčistil kakor zobni kamen. Nevem, morda jih pij s slamico, da ne pridejo v konttakt z zobmi.

kaj si pila redčene z veliko vode ali ……..

Nerazredčene se te kapljice ne smejo piti, to je posebej označeno na embalaži.

Jaz sem jih pila eno obdobje, ampak prav kakšne koristi ni bilo. Škodile pa tudi niso.

Z ekstraktom grenivkinih pešk je kot z ostalimi naravnimi zadevami – pomaga uživanje na dolgi rok (nič pri zeliščih ni hipno, kot je to značilno pri umetnih kemikalija). Od pitja grenivkinih pešk ni prišlo do rumenih zob – je moral biti razlog drugje. Grenifit se lahko uživa tudi notranje, vendar je moral laboratorij to umakniti čisto iz egotrip farmacevtskih zahtev, ker se ga proda preveč in se farmacevtske kemije zaradi tega proda manj – grenivkin ekstrakt je trenutno znan najboljši naravni antibiotik. Njegova prednost je, da pri svojem delovanju pobije samo škodljive bakterije, parazite,…itd., ne pobije pa koristnih bakterij (za razliko od umetnih antibiotikov, ki pobijejo vse in izredno škodujejo človeškemu organizmu). Tega ekstrakta se ne sme uporabljati, če je oseba alergična na citruse.

Več o uporabi ekstrakta iz grenivkinih pešk se lahko prebere:
Sharamon, Shalilla, Bodo J. Baginski. 1997. Čudež iz grenivkinih pečk. Celje: Založba Mavrica. (orginal naslov dela: Das Wunder im Kern der Grapefruit)

New Report

Close