Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek alergija na laktozo in gluten

alergija na laktozo in gluten

želim samoplačniško na pregled za potrditev oz ovrženje alergije na gluten in laktozo. veliko sem utrujena po hrani…po uživanju mlečnih izdelkov občutim slabost… po uživanju kruha imam bolečine v trebuhu in grozno trdo blato …kljub velikemu uživanju vode. Kje v okolici celja se to lahko naredi? bila sem na testiranju za alergije kjer te popikajo po rokah…mleko je bilo negativno. hvala

Probaj izključit te stvari iz hrane, pa boš videla, če bo boljše, drugače pa vprašaj osebnega zdravnika.

Kaj te pa moti trd drek pa res ne razumem.

sem že naredila…pa je bilo boljše…ampak želela bi preveriti…da se potem res strogo držim za celo življenje. Sem že omenila svojemu dr. pa ni nič reagiral…bom pač šla samoplačniško samo kje to delajo?

bolečine ob odvajanju blata zaradi tdega blata pa res milsim da ni ravno fajn ane 😛 pa prosim brez takih bedakov tle gor…čisto izven konteksta… slovenceljni ne znajo brat …

Mah, saj je simpl ne. Če ti določena hrana ne odgovarja, je pač ne jej. Zakaj rabiš potrditev. Poskusi še z brezglutenskim kruhom, pa boš videla razliko. Pa z riževim mlekom, recimo.

Pri laktozi in glutenu ne gre za alergijo, zato tudi kožni testi niso nič pokazali, ampak za intoleranco, za nezmožnost presnavljanja laktoze oz. glutena.

Tule je nekaj o laktozni intoleranci, mislim, da je vmes tudi nasvet, kako lahko doma ugotoviš, če jo imaš.

http://kuharija.si/content/laktozna-intoleranca

Za gluten pa mislim, da moraš na biopsijo črevesnih resic, drugače ne gre. Lahko pa za nekaj časa enostavno izločiš gluten iz prehrane, pa opazuješ, če je kaj boljše. Samo preden greš na biopsijo, tega ne smeš delat, ker potem je lahko rezultat napačen.

tkolele hvala za info. lep dan želim .

Poskusi nekaj drugega – sicer bi znal kdo reči, da je nateg, ampak meni je pomagalo. Bioenergetik namreč. Je šlo nekaj denarja za to, ampak težave so tudi izginile.

Če greš na test za celiakijo, moraš vsaj dva meseca prej redno uživati gluten. Če ga ne uživaš, bo test negativen.

no ja gluten je še kje razen v kruhu. torej kako je po testeninah?

glede laktoze? alergije na njo ni je le intoleranca. enostavno izključi iz prehrane in uživaje nadomestke ali pa mlečne izdelke z oznako latoza free.
glede krua pa še: morda uživaš kruh z dodatki laktoze ali pa mleka. najbolje da ga začneš peči doma, pol bo vedel/a da not ni mleka.

laktoza: je tudi v čokoladah, sladicah,….

No, da povem še en primer: Poznam moškega, ki je sam džank. Res vso najslabšo hrano. Kupljene pudinge, kupljene kekse, McDonalds, pice, malo prave kuhane hrane. In ker ima v telesu totalno štalo, driske, je prišel na idejo, da ima celiakijo in da ne prenaša mleka.

pozdravljeni,
tudi sama se soočam z težavami in sicer neprestano sem napihnjena kot balon, po vsakem obroku me boli trebuh(vendar ne tako kot bi imela težave s kislino) enostavno me nekaj tišči, dostikrat mi je slabo, driske sicer nimam imam pa kar mehko blato(preveč mehko), v zadnjem letu imam tudi probleme s kožo, imam atopijski dermatitis. Ko sem to omenila zdravnici mi je predpisala nexium ki ni biu v nobeno korist samo še bolj me je tiščalu v želodcu. potem sem sama malo brskala in sem ugotovila da je to mogoče povezano z glutenom ali laktozo. šla sem v sanolabor in kupila glutencheck (krvi test za domačo uporabo ) vendar je biu negativem, torej naj nebi bilo intolerance glutena?
bi bilo glede na moje znake smiselno izločiti gluten in laktozo iz prehrane in nato ugotoviti kaj mi nagaja?
lp

New Report

Close