Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina bolečine v vratu

bolečine v vratu

Spoštovani!
Pred približno 2 meseci sem se zbudila s “trdim” vratom. Bolečina pa ni popustila. Občutek sem imela, kot da imam prekratek živec, ker me je na določene gibe v vratu zabolelo. Čez nekaj časa je bolečina popuščala in že ko sem bila prepričana, da bo dobro, se je vrnila. Sedaj pa je stanje neznosno. Boli me že cela rama in to 24 ur na dan. Imam tablete in kremo naklofen, pa mi ne pomaga nič. lepo prosim za vaš nasvet.

Spoštovani!

Potrpljenje. Pomaga tudi masaža in izvajanje vaj za raztezanje in krepitev mišic. Če pa je glavni vzrok v “vnetih” mišicah, pa lahko pričakujete, da vas bo vrat bolel še kar nekaj časa.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Lep pozdrav!

Tudi sama imam že šest mesecev izmenično prisotne bolečine v vratu – posebej v vratnih mišicah (trapezius, sternocleidomastoideus). Te so skrčene brez poprejšnje obremenitve in taki krči držijo po več dni skupaj in povzročajo nevzdržne bolečine. Poskusila sem že z vsem mogočim – tablete proti bolečinam (Olfen), hlajenje bolečega predela, masaža, vsak teden grem 2 x v infra rdečo savno, ki naj bi pomagala blažiti mišične krče, vsak teden tudi po 3 ure plavam, hodim v fitnes, pa zadevi ni videti konca. Postala sem že obupana, ker mi nič ne pomaga. Po fitnesu se mi zdi, da je vse skupaj še slabše. Redki dnevi brez bolečin so super, a kaj ko je bolečina večji del prisotna. Bolečina sega tudi na desni strani preko vratu v glavo in desni del očesa pa tudi po celi desni roki do narta.

Lepo Vas prosim, svetujte mi kaj naj še storim? H kateremu zdravniku naj se napotim? K nevrologu? Je ultrazvok smiseln in kaj bi v mojem primeru pokazal ? Imam namreč občutek, da bolečine povzroča pritisk živca, ki povzroči skrčenje mišice, ta pa nato vleče skupaj vretenca in povzroča bolečine. A imam prav? Če je vzrok vkleščen živec, kako se temu da pomagati? Slišala sem, da v takih primerih živec omrtvijo. Kakšne pa so potem posledice za ta predel, saj omrtvičen živec ne opravlja svoje funkcije – ne oživčuje mišic. Kako se to napravi?

Vem, da imate veliko dela in se Vam opravičujem za toliko vprašanj, a sem študentka medicine in me take stvari zanimajo, Vi pa ste strokovnjak in upam, da si boste vzeli čas in mi odgovorili!

Hvala v naprej

NIKA

Kupite si zeliščno mazilo 110 in ga masirajte v kožo. Sigurno vam bo pomagalo.

Spoštovani!

Vsi vaši napori so predvsem usmerjeni v hrbtenico pod vratom. Vaje za vrat naj vas naučijo na fizioterapiji – v načelu pa so potrebne številne ponovitve skrajnih gibov glave in vratu do skrajnih mej. Ponavljati jih je treba vsake pol ure po pet minut.

Glede ocene vzrokov imate popolnoma prav. Z ultrazvokom se kake diagnostike okvar vratne hrbtenice ne da narediti, rentgen je primernejši. Opisani znaki vsekakor kažejo na pritisk na živce ali živčne korenine, zato tudi bolečine sevajo v področja, ki jih oživčujejo.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

povem iz lastnih izkušenj in iq ja 120:)
FIZIOTERAPIJA ! doma se pravi gibanje glave naučene vaje večkrat dnevno do skrajnih meja ampak ne čez! prej kot v enem letu ne bo bolje.
VERJEMITE na besedo! če pa je problem še v vretencih pa kakšnih osteofitih pa kakih hujših degenarativnih spremembah ste pa dobri za celo življenje.

New Report

Close