Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost Izvenmaternična nosečnost pri IVF

Izvenmaternična nosečnost pri IVF

Pozdravljene punce….

v mesecu januarju sem začela z prvim IVF in februarja ugledala plusek vendar se je moja zgoda slabo končala z izvenmaternično nosečnostjo v desnjem jajcevodu, ki je zgleda bil zelo okvarjen, tako so mi ga skupaj z zarodkov odstranili, da se IMN nebi več ponovila…..levi je baje bp…..po laparoskopiji sem ene 3 dni imela črno krvavitev ki mi ja pa ginekolog rekel da je to normalno, potem pa se je 4 dan vlila prav kri in sem tako krvavela enih 10-12 dni, kar močno in boleče z nekimi kosi tkiva, gin. mi je rekel da je to bila menstruacija ker se je stena maternice odluščila. Vprašala sem kdaj lahko pričakujem potem drugo menstro ker bi rada šla hitro v postopek in je rekel da bi morala bit točna, naj poveda da imam redne menstre na 28 dni, vendar problem je v tem, da je do sedaj še nisem dobila. Nevem kateri dan šteti kot prvi dan menstruacije ali takoj po operaciji ali ko se je prav vlila, no sedaj je že več kot mesec dni in menstre ni, niti nobenih znakov nimam, prsa sploh niso boleča, BT je nizka. Malo me skrbi ker se mi to še ni zgodilo. Prosila bi čimveč info glede IMN in menstre, če je katera z podobno izkušnjo bi bila vesela.

Bhcg si kontrolirala, ti je padel? Jaz sem imela 3x imn po naravni poti, vedno cez dober mesec dobila M, enkrat prej, drugic kasnej…ko bo bhcg na 0 ali blizu 0, jo bos dobila.

Aha, sm prej prehitr prebrala…si jo ze dobila M v veliki meri po laparoskopski operaciji….bo prisla M, bo, brez skrbi 😉

spontanc

hvala za tvoj odgovor, menstra je prišla, sedaj jo imam že 3 dni, je bila kar točna, ker nevem kateri je bil res prvi dan menstruacije po laparo, tako da lahko rečem da je bila kar točna, bomo pa videli drugi mesec kako bo…..če te smem vprašati, razlog zakaj je pri tebi prišlo do IMN? Jaz sem po prvemu IVF bila noseča izvenmaternično, ker je desni jajcevod bit zelo okvarjen.

Jaz sem imela IMN, ker sem imela zarastline po rodilih,med rodili,….v trebusni votlini. In zaradi tega tudi zamasene jajcevode. Po prvi IMN so mi odstranili zarodek iz jajcevoda in oba jajcevoda ocistili, ampsj je bila 4 mesece pozneje tudi IMN neznano kje :-). 3 IMN se je zgodila leto kasneje v drugem jajcevodu in tega so mi odstranili, ker je bil ze prevec okvarjen.
No, zdaj sem v 6. postopku IVF ICSI, se zadnjikrat. Dr je rekel, da se lahko imn zgodi tudi v ivf postopku, ker ko vstavijo zarodek, lahko maternica izstisne zarodek proti jajcevodom. Ce so okvarjeni, ne odplava nazaj, ampak se kr tsm vgnezdi. Stara srm 30 let.

Ravno zaradi nevarnosti IMN so pri meni na obeh jajcevodih, ki sta bila že precej zanič (sem imela precej večje možnosti za IMN kot za normalno), naredili okluzijo in me poslali na OBMP.

Jaz sem bila sigurna, da se po IVF ne more zgoditi, pa sem se pošteno motila. Sedaj lahko samo upam, da se ne bo zgodilo še v drugem jacevodu, čerpav so rekli da je bp, povedali pa so da se tudi na laparo ne da 100% potrditi, da je z jajcevodi vse ok.

Spontanc

A si že v postopku ali šele greš? Držim pesti zate.

Ze v postopku….vsak dan pojem 2 Agluraba in polovicko Bromergona, pred enim tednom.sem dobila injekcijo Elonva ( al neki tazga ), jutri zjutraj grem se po Puregon za par dni, potem pa upam na kvalitetne celice, uf…

Aglurab in Bromergon pa sta za? Jaz sem tudi imela Puregon in kasneje Cetrodite….dobro reagirala. A si v dolgem ali kratkem postopku? Upam, da se ti v zadnjem postopku nasmehne sreča, ker kot pravijo jo v teh postopkih potrebujemo veliko 🙂

Kratki postopek. Bromergon niza prolaktin, aglurab pa baje priprsvi jajcnike, da bolje odreagirajo.na stimulacijo. Bomo vidli. Zjutrej, 7. dan je bilo.vidt kar nekaj foliklov, vodilni 11. V pon naslednji UZ. Aja, in nism dobila Puregona, ampak Orgalutran.
Pikavelika, kdaj gres v naslednji postopek? Zakaj si sploh v OBMP?

Spontanc….kako je šlo na UZ? Jaz upam, da grem v maju čez kak dober mesec….jaz sem v OBM bila napotena, ker po letu dni ni prišlo do zanositve, naprej sem 3× imela IUI brez uspeha, potem pa bi že lani v septembru morali na prvi IVF pa sem si dala še pol leta časa, da se bo pa ja morda prujelo po naravni poti a žal ni bilo tako, tako sva šla v IVF januarja, ki se je prijelo a žal je šlo za IMN v desnem jajcevodu, ki so mi ga odstranili, tako da neke diagnoze nimam, moj pa je bp. Sedaj grem v drugi IVF.

To je vseeno super zate, lahko si zihr, da bo naslednjic ratalo! Ocitno imata dobre zarodke. Bos vidla, da naslednjic bo!
No, danes zvecer stopka, v petek punkcija. In, da vidmo, ce bodo tokrat kej boljse celice.

Imela sem 6 celic od katerih se jih je oplodilo 5 vse so bile zrele, imela sva 4 morule in eno zelo lepo blastocisto, ustavili so mi dva zarodka na 5 dan. Očitno imam lepe celice moj pa ima po mnenju doktorja zelo dobre plavalčke. Jaz si ne bom delala nekih lažnih upov, če bo bo če ne pa bo v tretje 🙂
Tako sem imela tudi jaz v sredo stopka in v petek punkcija, v sredo pa sem šla po moja dva sončka. Držim pesti v petek, pa javi kako je šlo…..

Hvala! 🙂 Bom sporocila. Upam, da mi sreda in petek prineseta sreco 🙂

Seveda ti bosta…..evo sem že s teboj, sem se prav spomnila, kako je bilo ko je meni dal moj stopko, uf še zadnja injekcija, celo zalogo sva imela teh škatel :), spakirala vse v vrečko in odnesla v petek gor v Lj….v katerem centru si pa ti?

Pikavelika močno stiskam pestke za tebe, da bo + in potem dalje, da bo vse ok.

Spontanc kako si? Verjamem, da so bile celice ok:)

Zara_ hvala ti za peste, pa ne jih prehitro spustit ok 🙂

Spontanc….kje si se mi izgubila, upam da je šlo vse kot po maslu, jaz držim še pesti, tako da javi da jih lahko sputim…..:D

🙂 ja, spunktirali 7 celic, jutri zjutraj imam transfer. Bom porocala o zarodkih. Sm pa pri Resu. Ne se spustit pesti! 😀

5 se jih je oplodilo, vstavili 2. Ce bodo za zamrznit sporocijo, ampak zaradi izkusenj mocno dvomim. 22.4. naredim test.
A lahko drzis pesti se do takrat? 🙂 prooosim 🙂

Sama pristala na istem po IVF zanosila in je bila izvenmaternična nosečnost. Zanima me kdaj se gre lahko po pingvine. Moja g mi je rekla, da vsaj dve menstruaciji.
Hvala za odgovore.
lp

New Report

Close