Najdi forum

Mater

Če je tole globalno segrevanje, kakšna bo potem ledena doba?

Z več snega.

Posledice globalnega segrevanja so v tem, da je vedno več ekstremnih pojavov in hitrih ter velikih prehodov iz ene skrajnosti v drugo.

To kar nekaj nakladajo, vsakih deset let drugače….kakor se pač vreme spreminja, zgleda.
Ker pred XX leti so vehementno trdili, da se bodo (zdaj bi se moralo to že definitivno dogajati, kao)
premaknili podnebni pasovi, Slovenija naj bi po teh ZNANSTVENIH člankih padla v “savanski pas”
pa take. O tem se ne sliši več ne bu ne mu….
Ja, in ker imamo zadnja leta veliko ekstremnih vremenskih pojavov (jaz recimo ne pomnim toliko
poplav in neviht) je očitno zdaj moderno drugo “znanstveno ” nakladanje.
Po mojem je pa o kakršnih koli resničnih spremembah brez veze govoriti v obdobju, krajšem od 1000
let….še to je čisto prekratka doba…

To kar nekaj nakladajo, vsakih deset let drugače….kakor se pač vreme spreminja, zgleda.
Ker pred XX leti so vehementno trdili, da se bodo (zdaj bi se moralo to že definitivno dogajati, kao)
premaknili podnebni pasovi, Slovenija naj bi po teh ZNANSTVENIH člankih padla v “savanski pas”
pa take. O tem se ne sliši več ne bu ne mu….
Ja, in ker imamo zadnja leta veliko ekstremnih vremenskih pojavov (jaz recimo ne pomnim toliko
poplav in neviht) je očitno zdaj moderno drugo “znanstveno ” nakladanje.
Po mojem je pa o kakršnih koli resničnih spremembah brez veze govoriti v obdobju, krajšem od 1000
let….še to je čisto prekratka doba…[/quote]

že ko sem bila v srednji šoli, so nam kazali nek dokumentarec, ki pokaže posledice segrevanja…

ko se začnejo topiti poli, se slanost oceanov zniža, zaradi tega, se tokovi spremenijo. in najpomembnejši tok, ki vpliva na podnebje predvsem zahodni evropi, je zalivski tok, ki prinaša tople zračne mase iz mehiškega zaliva, zaradi česar je zahodna evropa dosti bolj topla, kot bi glede na zemljepisno širino morala biti. anglija je nekje na zemljepisni širini sibirije, za primerjavo, norveška pa na zemljepisni širini aljaske…..

no, če se ta tok ustavi, zahodno evropo zajame mini ledena doba, ki je posledica globalnega segrevanja. tako nekako to gre.

Ne vem če imajo teli znanstveni dovolj podlag za kakršne koli pametne napovedi – podatke imajo za zadnjih 100 let, to je pa za našo mater Zemljo kot kapljica v morju….

New Report

Close