Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Najstniško obnašanje ali psiha

Najstniško obnašanje ali psiha

tuki ste že odrasli z več izkušnjami v razmerjih zato iščem nasvet

star sem skor 20 let, moja punca jih ima dobrih18 let. sem na ekonomski fakulteti ona z poljanske gimnazije.
v vezi sva dobr let.na začetku je bilo vse kul simpatična lepa punca razposajena drgač bolj umirjena in dost resna.
po parih mescih pa se je totalno spremenila. noro jo ljubim želim bit z njo sem pa do konca zmeden. kar naprej je slabe volje, skos ima ene probleme, glavobole, bruha večkrat (jaz jo bruhat nisem še vidu, tko prav ona), bolečine v trebuhu.to se dogaja kar naprej. za vsako reč se jezi, vse vid tko črno belo, nič ji ni prav.

noro jo pogrešam kadar nisva skup, ljubim jo ampak zadnječase se zarad tega vse večkat zalotim, da se celo oddahnem če sva nekaj časa bol malo skupi. samo zato ker nikol ne vem kdaj bo dobre in kdaj slabe volje, skor nikol ne moreva nikejr res cel dan uživat skupi ker jo neki začne bolet jo pič kakšna muka ali pa nenadoma rata utrujena ali pa slabe volje.

zmeden sem je to najstniško pubertetniško obanšanje ali psihične težave. res jo ljubim samo vse to me že mal moti, nervira in navdaja s strahom. v taki zvezi res ne bom mogu več dolg zdržat.

skos ji govorim, pišem kaj čutim, da jo ljubim ona pa ima trenutke ko mi to napiše, pove pa spet dneve ko deluje čist hladno, jezno utrujeno naveličano.

če se hočem z njo pogovorit o tem se na momente mal pogovarja, včas pa me zabije naj neham, naj jo pustim al pa se kar naprej joka.

Prosim vas za uporaben nasvet. Je to puberteta, se splača vztrajat? Kaj in kako naprej?

Ali mogoče hujša? Je s čim hudo obremenjena?

Drugače pa sej veš da žensk ne pozdravljaš s “kako si?” ampak “ali si kaj bolje?” 🙂 🙂

Tako obnašanje je značilno za 15 ali 16 letnice, ne za 18 letnice. Če je to pubertetniško obnašanje, je punca za svoja leta nezrela, in s tem tudi nima kaj iskat v zvezi, če ima s sabo toliko problemov.

Ali je punca čisto nezrela ali pa je v globoki depri. Ampak, če se ji to dogaja že pri 18 letih, ko je njen edini resni problem gimnazija, potem bi se jaz na tvojem mestu zamislila kam takšna zveza pelje in če res želiš in iščeš to. Pa če prav jo ljubiš. Res hočeš to?

nova
Uredništvo priporoča

ne hujša, ker je dovolj suha in tud lepa. za mene najlepša.
je pa res zlo nezadovolna s svojo postavo, zdi se sama seb predebela (pa ni) sploh je nezadovoljna z vsem na seb.

zadne čase se tud jaz vse bol sprašujem če hočem tako zvezo. če prav njej tega nisem še omenu

Kaj pa si šel iskat poljanko? 🙂

Ne resno, čisto resno, hodil sem na poljansko gimnazijo. Tam je ena tretjina lepih in res simpatičnih, veselih punc, ena tretjina s super karakterjem, veselih ampak žal vizuelno pod povprečjem, polovica je depresivnih, zateženih s goro težavam zaprtih v sebe.

Ne vem ali poljanska gimnazija to naredi iz njih ali na splošno tja vleče depresivne vase zaprte punce?

Moj nasvet, prekini zdaj ko je še čas. Dlje boš z njo težje bo za oba. Jaz sebe v taki zvezi ne bi videl, po mojem je nočeš tudi ti ali pač?

Ni nujno da je močnejše postave, da bi lahko imela motnjo hranjenja. Če praviš da je s postavo nezadovoljna, je suha in glede na nekaj opisanih znakov sem resno posumila na motnje hranjenja. Prihaja poletje in pritisk je vse večji – “idealna postava” pa buta ven že z vsake reklame in hitro pride do hitrih hujšanj, namernih bruhanj.. Posledično primanuje energije, apatičnost, brezvoljnost…
Lahko pa se motim in je res nezrelo obnašanje.


Praviš, da je dovolj suha, a se zdi sebi debela – najverjetneje gre za anoreksijo, bulimijo. Za pubertetne izpade je že ‘prevelika’.

Verjetno jo grabi panika pred kontrolnimi nalogami v šoli, mogoče niso ocene take kot bi si jih želela in jo grabi panika, živčnost. Posledica je bruhanje, vročina, slabo počutje. Ko bo šola mimo, bo bolje 🙂

Men bi blo pa fajn, če bi kaj povedal o odnosu s svojim očetom in s tvojo mamo.

Ker: meni deluješ kot nebogljen fantiček v moškem telesu. Kar pa je največkrat posledica odsotnosti očeta, saj ti ni pomagal razvijati moškega principa bivanja. In tako si sedaj po telesu moški (prirojeno), razmišljaš pa po žensko. (privzgojeno)
In zato te privlačijo dekleta z problemi, saj te prav tako čustveno izsiljujejo kakor tvoja vzgojiteljica (mama).

Če bi ti odraščal ob zrelem očetu, se z na zunaj lepimi dekleti sploh nebi ukvarjal, temveč bi ti bilo najbolj pomembno kolk je punca zrela, šele pol blatniki in odbijači…

Ajd, iskreno, kolk sem se zmotu?

To definitivno ni več puberteta – gre zagotovo za neko psihično motnjo, oviro. Pri 18h letij je osebnost že delno izoblikovana, določeni vedenjski vzorci implementirani, bodisi naučeni od doma, iz okolice.

Morda iz odnosa doma, morda iz njenega odnosa do njenega telesa, iz tvojega napisenage se takoj da razbrati, da nima spoštovanja do svoje zunajosti, zdi se sama sebi predebela, muči svoje telo lahko na več načinov – namerno stradanje, bulimija, ipd, do soočanja z njeno žensko zunanjostjo, ko se sooča z bolj ženstveno zunanjostjo, pa ni več najstnica. Odvisnost od vnosa količin hrane in bojazni da bi se zredila, je danes tako pogosta tako med toliko starimi dekleti, kot je tvoja, kot tudi med fanti. Gre za neko navidezno željo po popolnosti, biti podoben morda nekemu “idolu” iz sveta show biznisa, povzemati njegov način življenja in izgleda.

Razlogov je lahko morje – ampak taka čustvena nihanja žal niso normalana, so dostikrat znak prikrite depresije, ki z leti lahko samo že narašča-sploh potem, ko porodi hormonsko preoblikujejo telo tako vizuelno, kot psihično.

Pri 18-ih je osebnost ŽE zdavnaj oblikovana. Po prebranem sodeč gre kar za razvajenost in polno r.. vsega. Je pa ne poznam, zato ponavljam, da po prebranem sodeč…

Mogoče je pa vso filozofiranje odveč in so stvari zelo preproste: JI NI VEČ DO TEBE.
Govorim iz lastnih izkušenj- kadarkoli mi ni bilo več do fanta, sem postala približno takšna kot tvoja punca. Problem je bil edino v tem, da najprej sami sebi nisem želela priznati, da mi do fanta več ni. Ko je to šlo, je potem tudi naprej šlo (zapustiti ga).

Mene pa moti to, da tu pišeš o njenih težava in, da te skrbi zanjo hkrati pa dodajaš, da njej še nisi nič omenil (da te moti)…kaj ko bi se ti pogovoril s svojo punco iskreno – da jo vprašaš kaj se dogaja z njo, zakaj sprememba obnašanja, kaj jo muči, da ti zaupa. ker ti bolše poznaš svojo punco kot pa neki naključni forumaši, ko si itak posvoje lahko razlagajo, noben pa ne more vedeti kaj se s punco v resnici dogaja. in se mi ne zdi fer, da je tu na tapeti namesto, da bi se ti z njo osebno pogovoril. dvomim, da boš tu kaj pametnega zvedel… pa ne vem kako eni pravite, da naj jo kar pusti – a tako se pusti osebo, ko ima mogoče kakšne probleme zaradi katerih se ji je spremenilo obnašanje.. ja res najlažje ji hrbet obranit. avtor teme upam, da se boš prej z njo pogovoril ni ji prisluhnil in ne boš upošteval teh nasvetov ljudi, ki vaju sploh ne poznajo in nič, razen par stavkov, ki si jih tu gor napisal… stvari glede zveze rešuj s punco in ne po forumih.

Se strinjam s predhodnikom, pogovori se s punco…konkretno.
Mislim pa, da gre za globjo zadevo (dvomim, da je samo najstniška muhavost) kateri boš moral priti do dna, če ti seveda do nje in do zveze… Če jo res tako ljubiš kot praviš, je vredno. Če jo ne, potem pa je res najlažje odkorakat stran – saj tudi ona ne rabi nekoga takega ob sebi, ki jo bo pustil takoj, ko ima določene težave in ni ves čas vesela.

Zaključujem študij psihologije, zato samo nekaj mojega mnenja iz tega kar sem odnesla od študija.

Jaz sem pa prepričana da dekle blefira. Da išče pozornost. Iz kakšnega vzroka je samo po napisanem težko predvideti.

Praviš, da je še nisi videl bruhati, torej ne več, če je res. Najlažje je simulirati glavobole in trebušne bolečine. Prav nič težje se ni naredit slabe volje. Po mojem mnenju gre za navaden blef, da se ti smili, da pritegne tvoje pomilovanje in tvojo pozornost.

Normalno dekle pri 18 naj tega ne bi počela več, ker naj bi bila razumsko, čustveno in psihično že zrela osebnost. To je značilno za 16 letnice. Če to počne gre za psihično bolnico. Ali res zelo nezrelo osebo.

Mogoče pa bi bilo prav, da bi se ob prili pogovoril z enim od njenih staršev, če imaš z njimi kaj stikov in so normalni.

Lahko, da jo ljubiš. Samo s takšnimi ljudmi počasi življenje mnogokrat postaja nevzdržno. Zato kljub ljubezni razmisli, če si sposoben takšnega življenja.

Če blefira pa bo pomagalo, da ji daš pogoj, gresta narazen ali pa se spremeni.

Yes, tole pa tako drži kot pribito.

Del poljank je tako zabluzenih, depresivnih, tečnih in zaprtih vase, da se jim je dobro izognit na daleč. Ker te slej ko prej potegnejo za sabo, če se spuščaš z njimi v veze.

Dve slabi izkušnji dveh mojih prijateljev s poljanskima gimnazijkama.

Samo par besed.

Z nezrelimi osebami ali psihičnimi bolniki je zelo težko živet. Res težko.

Moja lastna izkušnja z eno punco, ki sem jo imel zelo rad. Hotel pomagat pa ni šlo. Sem zaključil in rešil vsaj svoje življenje.

Kasneje se je poročila in po dveh letih se je mož ločil. Iz istega vzroka kot sem jo pustil jaz.

Bila super punca z nešteto problemi.

Sem poljanc.
Večina punc s poljanske gimnazije je že fina. Sam nekatere so pa res zahojene, staromodne, držijo se kot kislca in so napsihirane ter zatežene.

Očitn si naletu na eno tako.

Moje sožalje.

Losaj se je čim prej.

Nimam kaj pametnega napisat, so že vsi vse pred mano. Daj, preberi vsakega posebej, sploh Brklca, ki na svoj način večkrat kaj pametnega pove. Za Poljanke sem pa že slišal, da so nekatere take (preveliki pritiski in pričakovanja in posledične reakcije?), čeprav jih je večina super punc. Se mi zdi klima na Poljanski super, sploh fajn gimnazija za punce.

New Report

Close