Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Je katera prvič rodila po 35. letu?

Je katera prvič rodila po 35. letu?

Je katera zaradi takšnih ali drugačnih razlogov prvič rodila po 35. letu?

Ste imele zaradi starosti kake komplikacije?

Če si zdrava in čila naj te ne skrbi.

Predvidevam , da si noseča in kakor je šlo not tako gre ven.;)))))) Ne vem kaj te skrbi? 35. leta to ni nobena starost, to je MLADOST!

srečno

Jaz tocno pri 35. Nobenih tezav v nosecnosti in pri porodu. Se mi pa zdaj ko je dojencek pozna, da imam manj energije kot ce bi imela 20 let. Je pa zato kaj drugega boljse kot pri dvajsetih.

nova
Uredništvo priporoča

Ja, v 37. letu – hitro in zlahka 🙂 Tudi pomilila nisem, da bi leta karkoli vplivala, pa saj jih nimaš 60 😉

Vse bo v redu.

Ja samo res 35 let pa res ni nobena starost, poznam ženske ki so rodile pri 40, 42 čisto brez komplikacij. Če je ženska zdrava je vse v redu. Pa saj a nimajo še nekih obveznih pregledov za noseče ženske po 35 letu, tako da tam vse ugotovijo če je bebica zdrava.

Pa dobro, če ste že pri 35. letih brez energije, kot ena piše, kaj boste pa pol pri 50.?? Ne morem verjet no!

Verjetno je avtorica mislila z vprašanjem, kako se odziva žensko telo na nosečnost in porod v poznejših letih. Zakaj to sprašuje? Ker v ginekologiji in porodništvu velja, da je idealna starost za nosečnost in porod od 20 do 35 let. Sploh za prvi porod je res malce pozno po 35. letu. Je pa sreča ta, da rojevamo v civilizaciji, kjer je nosečnica v vrhunski oskrbi. Torej, kar brez skrbi, kar pogumno!

Kar nekaj mojih prijateljic je prvič zanosilo po 40. letu in nobena ni imela nikakršnih težav. Ena s kronično boleznijo se je celo počutila bolje kot prej. Vse so se zaradi otroka tudi pomladile. Meni je bilo kar žal, da se je meni tako mudilo 🙂 Bi raje počakala do 40. leta.

Pri 37, vse potekalo super, danes mama krasnemu šestletniku in računamo, da kmalu dobi sestrico.

Na forumu vlada neko splošno prepričanje, da je treba z rojevanjem opraviti čimprej. Sama sem absolutni zagovornik nasprotne teorije in sem o tem že velikokrat pisala tukajle. Povzetek: moj otrok ima mamo, ki je poskrbela za izobrazbo, kariero, se naužila življenja, potovanj… in nima občutka, da je zaradi njega karkoli v življenju zamudila. Zato se mu je lahko res posvetila in to se na njem tudi pozna.

Da smo pa ženske pri štiridesetih stare mame? Mogoče kakšne tudi, ampak po mojem mnenju predvsem zato, ker so prepričane, da tako mora biti. Jaz pač nisem in namesto, da bi tuhtala, ali pri svojih letih še smem nositi dolge lase in ali me mogoče že kaj boli v križu – raje s sinom odšibava odšportat en krog…

Moja kolegica je rodila prvič pri 37-ih, drugič pri 39-ih in tretjič pri 41-ih. Otroci stari kot moji, vsi so zdravi in vključno z mamo polni energije in življenjskega optimizma.
Vsega se ne da načrtovati v življenju in včasih nanese tako, da prej ni pogojev za otroke, mogoče ni pravega partnerja, mogoče niti želje in volje.

iiiiiii krasno, čestitke obema..
jaz upam, da bom pri 39 prvič rodila… upam…..

iiiiiii krasno, čestitke obema..
jaz upam, da bom pri 39 prvič rodila… upam…..[/quote]

O, lepo! Želim, da vse dobro poteka in krasnega malega junaka ali junakinjo 🙂


se popolnoma strinjam z zapisanim…
in predvsem se tudi sama pridružujem lepim željam, ki so jih izrazile tudi že druge…veliko sreče, uspeha in zadovoljstva pri povečanju srečne družinice želim :))

vse dobro…in enako tudi tebi avtorica teme :))

Don’t worry, poznam primere, ki so ženske rodile prvega otroka po 40. letih. Je ena, ki je rodila prvega pri 42-ih, drugega pa pri 45-ih. Sicer pa 35 let tudi ni nobena starost. Najbolj pomembno pa je, kako se počutiš! 🙂

Moja prijateljica je rodila pri 42.
Ta mau je bil žleht kot hudič, ker je bil postrganček 🙂

poznam, sorry, moja slovenščina ni idealna, zato me zanima, kaj pomeni beseda postrganček. Hvala!


tudi postružek

postrúžek -žka m (ȗ) nar. zadnji otrok v številni družini, rojen navadno po daljšem presledku; postržek: to je naš postružek ♪

ostružek, najlepša ti hvala! Zanimive besede sicer. 🙂

Moja izkušnja je naslednja: rodila sem pri 28-ih in ga ni bilo zdravnika, babice ali sestre, ki ne bi omenila, da sem stara za rojevanje.
Ko je bil otrok v prvih razredih OŠ in je bila v razredu debata o mamah oz. starših je vsakič, ko je prišel domov vprašal zakaj sem jaz tako stara, od …mama pa je še mlada, če bom kmalu umrla, itd…
Če bi bila še enkrat mlada, bi rodila čim prej, ker telo ima rok trajanja in tudi če sebe prepričuješ da odšportaš en krog s sinom, prepričuješ le sebe. 37-letnica je definitivno prestara za sledit otroku, zato so otroci takih, starih, mam vselej zateženi, zamorjeni, brez prave energije…take stare mame vzgajajo “intelektualce”, ker za “športnike” nimajo dovol energije.

Moja izkušnja je naslednja: rodila sem pri 28-ih in ga ni bilo zdravnika, babice ali sestre, ki ne bi omenila, da sem stara za rojevanje.
Ko je bil otrok v prvih razredih OŠ in je bila v razredu debata o mamah oz. starših je vsakič, ko je prišel domov vprašal zakaj sem jaz tako stara, od …mama pa je še mlada, če bom kmalu umrla, itd…
Če bi bila še enkrat mlada, bi rodila čim prej, ker telo ima rok trajanja in tudi če sebe prepričuješ da odšportaš en krog s sinom, prepričuješ le sebe. 37-letnica je definitivno prestara za sledit otroku, zato so otroci takih, starih, mam vselej zateženi, zamorjeni, brez prave energije…take stare mame vzgajajo “intelektualce”, ker za “športnike” nimajo dovol energije.[/quote]

Mislim, da nisi nanizala čisto vseh floskul – lahko bi se malo bolj potrudila no.

Dobro bi bilo slišati mnenje kakšne mame, ki ima že malo večjega otroka, recimo najstnika.
Moje mnenje je, da puberteta pri otroku in mena pri mami ne gresta najbolje skupaj. Sama sem vesela, da imam zdaj čas zase in se mi ni treba ukvarjat s pubertetniškimi težavami.
Seveda pa rojevanje (če prej ni možno) pri 35. ni noben problem – bolje pozno kot nikoli. Srečno.

Moja izkušnja je naslednja: rodila sem pri 28-ih in ga ni bilo zdravnika, babice ali sestre, ki ne bi omenila, da sem stara za rojevanje.
Ko je bil otrok v prvih razredih OŠ in je bila v razredu debata o mamah oz. starših je vsakič, ko je prišel domov vprašal zakaj sem jaz tako stara, od …mama pa je še mlada, če bom kmalu umrla, itd…
Če bi bila še enkrat mlada, bi rodila čim prej, ker telo ima rok trajanja in tudi če sebe prepričuješ da odšportaš en krog s sinom, prepričuješ le sebe. 37-letnica je definitivno prestara za sledit otroku, zato so otroci takih, starih, mam vselej zateženi, zamorjeni, brez prave energije…take stare mame vzgajajo “intelektualce”, ker za “športnike” nimajo dovol energije.[/quote]

Mislim, da nisi nanizala čisto vseh floskul – lahko bi se malo bolj potrudila no.[/quote]

Se pridružujem – pa še eno vprašanje imam: si iz vaškega okolja? Taki nazori se mi zdijo bolj tipični za tja… Brez zamere.

Jaz sem rodila pri 50-ih. Brez problemov.

Jaz sem si pa vedno želela roditi čim bolj pozneje torej nad 35 obvezno ali okoli 40 leta. Sedaj imam 30 let in so se mi tiste mlade mamice vedno smilile, nekaj jih poznam in nekako njihovo obnašanje, energija mi je tako otročja. Potem se vedno vprašam kako lahko take ženske sploh vzgajajo otroka če so pa tako nezrele še same. Nočem posploševati ampak mislim, da ko je človek starejši ima določene zadeve urejene, ali so to finance, streha nad glavo, izobrazba in veliko ljudi ima otroke sedaj pri 40 letih in se mi zdi da imajo celotno družino veliko bolj urejeno kot pa nekdo ki ima otroke v 20 letih. No to so samo moja opažanja, zgodbe imamo pa itak vsi različne.

New Report

Close