Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek brezposelni nočjo delat?

brezposelni nočjo delat?

ma ful mi gre na k….,ko jamrajo kolk jih je brez služb,ni denarja,…
ko iščeš delavca,z zavoda pride folk samo po podpis in se obrne,lokali,trgovine nabite

ne vem ,kaj na zavodu dobivajo ,da noben več noče prijeti za delo

Kakšno delo ponujaš in kakšno plačilo?

Ne vem, kak profil iščete, ampak kolikor jaz vidim, folk hodi delat za 3€ na uro, samo da zasluži za kruh!
Se mi zdi pa svinjsko od delodajalcev, da izkoriščajo stisko ljudi!

Pojdi še ti na zavod, pa boš zvedel(a), jaz tudi nisem mogla razumet, pa sem šla še sama, ne moreš verjet, vsem priporočam to izkušnjo, übersuper je, dobivamo vsak dan ful in še več!

Jebiga, tudi delodajalci ste na trgu in se mu boste pač morali začeti prilagajat situaciji z atraktivnimi ponudbami delovnih mest. Drugače pač ne boste dobili tistih, ki bodo voljni ustvarjati dohodek za vaš življenjski standard. Delodajalci ste premalo fleksibilni in konkurenčni v ponudbi zaposlitev, taki so vam pa potem tudi rezultati. Doba suženjstva je pa že minila. če še niste vedeli.

žal nisem delodajalec,delam v proizvodnji za minimalca že par let,išče pa direktor-kovinska ind.delavce pa jih ne dobi,vsak pravi da za tak denar ne bo delal-mi pa očitno lahko in nas ne podpira država -na žalost poleg vsega tega dobimo še dohodnine po 400 e za plačat-na zavodu se s tem ne obremenjujejo očitno

Pojdi še ti na zavod, pa boš zvedel(a), jaz tudi nisem mogla razumet, pa sem šla še sama, ne moreš verjet, vsem priporočam to izkušnjo, übersuper je, dobivamo vsak dan ful in še več![/quote]Ja, hvalabogu, ni ti treba zjutraj vstajat in se sekirat kaj bo tisti dan v službi, praskaš se po pi*ki in za to dobiš še plačilo.

he he ne zaje**** pridem delat takoj !!!! a takih, ki bi res ponujali delo jih ni. So samo taki, ki poštemplajo v knjižico, da je bil iskalec zaposlitve tam, potem pa po forumih lajajo, da nihče noče delat ( ne povejo, da za 2 € na uro), samo nočejo delati !!!!!!!!!!!

Povej nam kam naj pridemo !!!!
Sem zjutraj pri tebi in, da vidimo, kdo je tisti, ki noče delati, ali pa si ti tisti, ki izkorišča tistega, ki hoče, želi in rabi delati !!!

Povej …..



Ni problema. Saj boš ti poprijel(a) za dva, ker si že navajen(a) razmer in bo delodajalcu posel uspeval. Zakaj bi zaposloval dva za dve mezdi, če lahko enega požrtvovalnega za enega minimalca, ki lahko dela za dva? To, da nikogar ne dobi za delo, je najbrž samo izgovor, da mu ti dvojno normo not prineseš. Moraš ga razumet. Delavci ste samo strošek.

Ne vem, kaj gredo nekaterim brezposelni tako na živce. Časi, ko ti ljudje niso hoteli delat, so minili. Sedaj se večina res trudi najti delo, samo kaj, ko ga ni. Pred par dnevi smo dali razpis za eno delovno mesto, pa mi pravi naša tajnica: sedaj pa vem, da je res hudo za službe – toliko, kot jih prihaja spraševat in kličejo po telefonu, ni bilo še nikoli.
Ljudje, ne delajte se norca iz tistih, ki nimajo službe. Ni lahko biti danes brez dela – vreden si manj kot nič, še sindikati so proti njim.

Dobivajo napotitve h kretenskim delodajalcem. Če dandanes v tej krizi hodijo ljudje samo po podpis k delodajalcu, je očitno nekaj fejst narobe s tem delodajalcem. Ker tisti delodajalec, ki je dober, ne rabi tega da se ljudi še ekstra k njemu napotuje s strani zavoda. Nekateri, ki imajo službe so tak vzvišeni in mislijo, da bi tisti brez služb mogli požrt vso sranje, ki se jim ga servira.

Pa veš zakaj?
Ker delodajalci jamrate,da so vam delavci samo strošek. Delajte sami,stroškov ne bo,prišparate ker vam ni treba plač(drobiža)dajat drugim.Delajte,delajte,ne pa jamrat,da vam dugi nočejo.
pa še to,brezposelni od zavoda dobi točno toliko kot je že prej leta in leta MORAL dajat državi prispevkov za brezposelnost. Tako,da tebe nič ne biga koliko dobivajo na zavodu,saj dobijo od svojega.

Vsak dan me zutraj okopajo in sfrizirajo ter mi ob tem ponudijo še kavo in naročeno morsko pico da te kap. Potem se začnejo raznovrstne masaže stopal in ostalih delov telesa, zraven pa me zabavata še Valič in Poles. Spet je čas za malico in s službeno limuzino me odpeljejo v “gostilno išče šefa”. Za sladico in popoldansko malico mi ponudijo Zvezdo na kongrescu. Ob spremljavi harmonikarjev me počasi pospremijo nazaj. Če v limuzini slučajno kihnem mi Boštjan Romih zaželi na zdravje, Jasna Kuljaj pa se mi v istem času po sms opravičuje, da ji je žal, ker je odsotna. Ko se končno vrnemo mi pridne svetovalke poberejo s telesa ves nakit in Gabanno obleko in me lepo ovijejo v svilnato odejo dormeo. Aja pa pred spanjem me še vprašajo katerega moškega si danes želim, tukaj pa se malo zaplete, ker pravijo da Galunič ne pride v poštev, ker ga največkrat ni v Sloveniji.

…pa takih, ki nočejo delat za minimalca. To je resnica, pa če si priznate ali ne. Že če samo študente pogledaš, ko pridejo na firmo delat med počitnicami ali vikendi, ti je vse jasno, kako zagnanana je mladina za delo.



Boš pač propadel, če ne znaš poslovat pod normalnimi pogoji, pa kaj? Saj te nihče ne sili, da si podjetnik. Potem te pa jaz zaposlim za 1,75 evra na uro.


u ker statistik? Pa ti ne b smel jambrat tuki gor ti si zihr v firmi najboljši, tebe zarad pameti ponucajo v vseh pisarnah ane. Ful pameten res ti vsaka čast, Na kero OŠ pa si hodu, da se še jest tja vpišem, mogoče boš z mojo leno ritjo kdaj sodelavc.



Boš pač propadel, če ne znaš poslovat pod normalnimi pogoji, pa kaj? Saj te nihče ne sili, da si podjetnik. Potem te pa jaz zaposlim za 1,75 evra na uro.[/quote]Študentje imajo 3,5 evra plačano na uro plus toplo malico. Torej, za 8 urno delo, zaslužijo na dan 28 evrov. In njihovo delo se ne more primerjat z zaposlenim, saj je njihovo delo polovico manj produktivno. Toliko o tapridnih in nisem delodajalec.

Brezposelnih je veliko niso pa vsi ti brez dela, sem pred novim letom delala v firmi kjer je samo direktor na plačilni listi. Delalo nas je pa vsaj 7-8 vsak dan po 12+ ur 25 dni, vse odlično plačano 10€ na roke, takle mamo. Ko bo ponovno rabil si bom upam, da lahko dopust zrihtala, da ne bo potrebno bolniške vzet.

Ko bodo inšpektorji plačani toliko, da ne bodo podkupljivi in jih bo dovolj, do verjetno malo boljše, kaj dosti pa žal ne, ker se je pri veliko Slovencih zakoreninilo da je “uspeh” če državo “nategneš”!!! Za zgled so nam pa veliki!



Boš pač propadel, če ne znaš poslovat pod normalnimi pogoji, pa kaj? Saj te nihče ne sili, da si podjetnik. Potem te pa jaz zaposlim za 1,75 evra na uro.[/quote]Študentje imajo 3,5 evra plačano na uro plus toplo malico. Torej, za 8 urno delo, zaslužijo na dan 28 evrov. In njihovo delo se ne more primerjat z zaposlenim, saj je njihovo delo polovico manj produktivno. Toliko o tapridnih in nisem delodajalec.[/quote]

Bodi vesel, da nočejo delat za tvojega minimalca, ker drugače bi bil ti že brezposeln lenuh na borzi.

PODPIS

Ne grem za minimalca delat administracijo, računovodstvo, nabavo, prodajo, stik z dobavitelji, prodaja in novačenje kupcev, pa seveda znanje dveh tuji jezikov, pa še in še. Glej, ne prodam svoje znanje in sposobnosti za mezdo. Če hoče vse to v paketu, potem naj me pošteno plača.

Grem pa takoj gonit metlo za minimalca, da se ne sekiram za številke, za promet, da me noben ne jaha za robo, da mi ne zvoni telefon drh marš, itd., samo žal me za to delo noben noče vzet 🙁

Ne grem za minimalca delat administracijo, računovodstvo, nabavo, prodajo, stik z dobavitelji, prodaja in novačenje kupcev, pa seveda znanje dveh tuji jezikov, pa še in še. Glej, ne prodam svoje znanje in sposobnosti za mezdo. Če hoče vse to v paketu, potem naj me pošteno plača.

Grem pa takoj gonit metlo za minimalca, da se ne sekiram za številke, za promet, da me noben ne jaha za robo, da mi ne zvoni telefon drh marš, itd., samo žal me za to delo noben noče vzet :([/quote]

Ti nimaš razumevanja do delodajalcev, ki morajo odplačevat lizijge za bemveje, jahte, vikende, od katerih je odvisna njihove konkurenčnost nas trgu.

Jaz doma 3 leta. Iščem, ampak ne vsak drek, ker…: Mož ima provizijsko plačo, več dela, več ima….nekje 2000-2500, imava 3 otroke (7, 5 in 4 leta), malo kmetijo, taščo ostarelo ki jo moramo padenat…in enostavno povej računico: rabila bi varuško, za taščo pomoč, kosilo je doma skuhano in tako manj porabimo, mož se lahko u miru posveti službi, jaz SE NE PRASKAM, SKRBIM ZA KMETIJO, NJIVO, VSE KAR SE LE DA! grem v službo za DOSTOJNO PLAČO! KER SE NAM NE SPLAČA.

Minili so časi, ko ste in so večina po pisarnah drajsali mednožje. Tako, da lahko le sanjate službe na stolčkih in kofetkih. Bo treba tud kaj migat, pa kakšno kapljo švica spustit. Al pa gnijte po zavodih in socialkah. Samo ne potem jokcat, kako ni služb in dela. Delo je, samo ni ga na izbiro.

Šefu predlagaj, da ti poveča plačo, sicer boš nehala delati pa ti bo takoj razložil, da jih vsaj 100 komaj čaka na tvoje delovno mesto in lahko greš, če ti tako paše. Glede dohodnine pa se očitno tudi vi ne obremenjujete, če pustite, da vas goljufa. Zakaj bi se moral potem zavod brigat za vašo dohodnino?

New Report

Close