Forum.Over.Net

Starševski čvek

črna redkev - kaj naj z njo

Default avatar

kuharceee

Včeraj sem se pa res zmotila. V vrečkah je bilo pakirano vse sorte.... nisem dobro pogledala in sem mislila, da sem kupila kolerabice. Pridem domov, pa vidim da je črna redkev.

Kaj naj zdaj z njo? Naribano s fižolom imamo vsi dovolj do konca leta! Je še kakšna jed, da jo porabim?

HVALA VAM!
Default avatar

RIKA 27

naribaj jo čisto na drobno- pa z roko dobro odcedi-posoli-dodaj na drobno narezano čebulo-malo kisa
olje - pa je salat OK
Default avatar

Yo_

Jaz naribane sploh ne maram. Jo samo na tanko nalistam, malo soli in olja gor, pa kos črnega kruha zraven. Njami.
Default avatar

redkvica 1

Nareži na tanke koščke, prelij z medom ali posuj s sladkorjem - (spusti tekočino) - odličen sirup proti prehladu.
Default avatar

AS777

Naribaš, malo soli, dodaš kislo smetano, lahko tudi malo jogurta, kruh in udri :)
Default avatar

HVALA VAM

Hvala vsem - zdaj jo bom lahko ponucala. Danes nalistkano s kislo smetano.

Res vam želim lep dan! LP
Default avatar

Ne maram je

Kristus a vas to ne peče? Mene črna redkev strašno peče.
Default avatar

Yo_

Mene nič. Ampak jaz sem itak norc na pikantne zadeve, tako da...
Default avatar

Ne maram je

Yo_ je napisal/a:
Yo, imaš kakšno idejo kako to "pečenje" omiliti, ker moram redkev zaradi zdravstvenih težav pod nujno uživati? Hvala.
Default avatar

Yo_

Nekaj časa jo pusti stat - ko jo že soliš in naoljiš. Malo pomaga.
Default avatar

Yo_

V bistvu imaš tudi varianto, da je ne soliš, pa naj bi manj pekla. Ampak potem vsaj meni ni dobra.
Lahko pa jo naribaš ali nalistaš, daš v cedilo, posoliš, pustiš stati, da se malo "zasolzi", ožmeš.
Default avatar

s fižolom

Ne maram je je napisal/a:
Zmešajte jo s filožom. Ni potrebno dodajat čebule, nič. Samo malo kisa in olja.

Ali pa v google odtipkajte 'črna redkev s paradižnikom' pa vam bo napisalo, kako vse jo lahko pripravite.