Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Obravnava na sodišču, mojo pošto zamočili :(

Obravnava na sodišču, mojo pošto zamočili :(

Izvedela sem od ostalih vabljencev, da je v ponedeljek razprava na sodišču v enem kazenskem postopku… Skratka jaz kot ena od prič nisem dobila pošte … pa sem slutila, da so naši poštarji posredi … no in evo ga – zdaj so na sodišču rekli, da je pošta prišla nazaj – kaj naj naredim ?!??!

Naj prosim sodišče, da mi še enkrat pošljejo? Naj poštarja zagrabim za vrat?

Ampak še drug problem, kako naj se ognem pričanju, kaj lahko – zdaj še pošte nimam, na kar bi se sklicevala,…. kar naenkrat bom pa jaz glavna atrakcija in me bo marica iskala za prisilno privedbo 🙁

Če nisi dobila vabila, ti itak ni treba priti. Kolikor vem, moraš prejeto pošto podpisati.

Le če bi ti bilo pravilno vročeno, bi te lahko prišli naslednjič iskati s policijo. Sama bi v tvojem primeru poslala prijazno sporočilo sodišču, da si zvedela od drugih, da je obravnava in da sama nisi prejela nikakršne pošte, da si šla celo poizvedovat na pošto, kjer so ti rekli, da je bila pošiljka vrnjena. Poskusi zvedeti od tajnika na sodišču, ob kateri uri bi morala priti, in se tam vseeno prikaži, ker prej ali slej boš morala it tja.

Če se pošta vrne na sodišče nazaj, mora biti označeno, zakaj se je vrnila (naslov neznan, naslovnik umrl…pa take, imajo prav štampiljko). če vabila nisi prejela, hipotetično niti ne moreš vedeti za obravnavo in se ne moreš udeležiti zaslišanja in nisi kriva, če ne prideš.

Prisilna privedba (z marico—) bi bila mogoča šele v primeru, če bi vabilo prejela, pa vseeno ne bi šla tja. kar mirno.

pošta se je vrnila ker je ”naslovnik neznan” …. bedak od poštarja, zadnje 3 tedne mi sabotirajo vso pošto, pa živim že 5 let na istem naslovu …. ni položnic, ni pošte … reklame pa so :-/

bedno mi je, da ne bi zdaj sodišče poizvedovalo s policijo za mano kje sem in da rata cela štala po nepotrebnem

kaj naj potem – se naredim neumno in ne grem ….. kaj pa razprava ? zdaj me drugi še gledajo ‘grdo’ češ če bodo zaradi mene vsi mogl še enkrat it..da vse skupaj propade in ne vem kaj..

predhodniki: Bla bla bla

Iz prve roke ti povem za primer, ko je sodišče imelo stare podatke (stalni naslov je bil uradno spremenjen že pol leta nazaj), zato oseba pošte ni prejela. Zgodila se je prisilna privedba, policija je prišla po osebo v službo, je pa še šlo za pričo kraje..

Tak da se nič ne buni in spravi na sodišče, da ne boš dajala za taksi, nazaj domov te namreč policija ne pelje.

Pojdi na obravnavo. Na svoji pošti pa zahtevaj kontrolorja in povej, kaj se dogaja. Nujno, še danes.

Pa je s tvojim poštnim nabiralnikom vse v redu, tudi pravilno označen priimek. Mogoče imate novega poštarja, pa te ne pozna, na nabiralniku pa ni tvojega priimka.

Tega s pošto enostavno ne verjamem. Oz. ne verjamem, da poštarji to počnejo kar tako, iz zlobe ali kaj? Sem prepričana, da si v tej zgodbi precej podatkov zamolčala.

tudi jaz ne morem verjeti da se to dogaja pa se

na pošto kontrolorja sem že 2x klicala v tem času …. obakrat pravi, da ni razloga, da je isti poštar je še sama rekla …. na nabiralniku vse : ime, priimek, naslov, hišna številka …. ja če pa to ni dost… 5 let že

sori ampak tuki pa jest več ne vem …..

Če si vabljena kot priča, se pričanja moraš udeležiti, v nasprotnem te lahko privedejo, tako da boš pač morala pričati v ponedeljek ali kdaj drugič.
Pošti pa sporoči površnost oz. naj ti obrazložijo, zakaj so pošto poslali nazaj na sodišče. Ti poštar ni pustil obvestila? Lahko ti ga je in je še vedno kje med papirji prilepljen, kar se zna tudi zgoditi?
Ker pa pišeš, da ti niti položnice ne prihajajo, pa potem morda ni problem v poštarju, se ti ne zdi?

Jutri je petek in pojdi tja in prevzemi vabilo.

Pokliči na sodišče in naj pogledajo v zadevo ali si res tudi ti vabljena, če je bilo vabilo zate odposlano se udeleži obravnave.

Nikar ji ne pišite, naj gre na sodišče, če pa v prvem postu sprašuje, kako naj se OGNE pričanju.

Poskuša pa prikazat, kot da je kriv poštar… Kako pripravno, ravno sedaj, ko čaka pošto iz sodišča, se poštar spomni in ji pošte več ne dostavlja :)) Kdor verjame…

Še enkrat :

pošta je bila naslednji dan vrnjena na sodišče da je naslovnik neznan –> poštar ni pustil listka torej
za položnice so me klicali iz AMISa in še kje, če sem preseljena – sicer še vedela ne bi kaj se dogaja

kljub vabilu, ki obstaja – to je potrdilo sodišče, ki ima pri sebi zdaj mojo pošto – bi se rada izognila pričanju – opravičila … kakorkoli

ne vem od kdaj je priča krivec ?!?!? ste kaj premislili preden pišete…. me zanima kdo od vas bi z veseljem pričal, kadar vas v to pahnejo drugi, vi pa si s pričanjem ogrožate lastno varnost ….

no , bahači in ‘sodniki prič’ , zdaj pa z besedo na dan !

kaj naj ukrepam – pravno utemeljeno !

Najbolj pravno utemeljeno ti povem je to, da greš na sodišče, čeprav nisi vabljena, nastopiš kot priča, potem pa na vsa vprašanja odgovoriš, da se ne spomniš/ ne veš.

Nihče ne bi z veseljem pričal, to je jasno. Je pa nepošteno, da hočeš zvaliti krivdo zdaj na poštarja, pismo, a da on lahko nastrada v službi, pa ne pomisliš? to ti je vseeno??

Mislim daj no, zadnje 3 tedne ti kao sabotirajo pošto, pa so te že klicali z Amisa, če si preseljena :)) Od vseh naročnikov, ki jim ne plačajo, jih skrbi ravno, kje si ti in te osebno kličejo?

Če se hočeš ogniti sodišču, si izmisli boljšo zgodbo. Tam še manj verjamejo izgovorom kot mi tukaj.

Tadia – zate sem hkrati vesela in hkrati žalostna – prvo, da v moji koži nisi bila in si sama izmišljaš pravljice, pri čemer ti je smešno, meni pa ni in mi je švedsko jedno, če končno en poštar zgubi službo; drugo pa da si tako ozka v razmišljanju …… če se ti poštarji smilijo

In ja – klical so z Amisa. In ne – položnice plačujem redno, zato sem jih pogrešala

Sodiš po sebi ?! Preseli se na drugo temo v tem forumu!

Recimo, da pošte res nisi prejela. Na sodišče boš klicana še enkrat. Če te hočejo za pričo, boš morala tja, sicer te bodo prisilno privedli. Na druge priče to nima vpliva. One lahko pričajo tudi, če ti nisi prisotna. Problem lahko nastane le, če se sodnik odloči priče soočiti, v tem primeru pa bo morala zaradi tvojega izostanka še enkrat na sodišče tudi druga priča.
Pred pričanjem te bo sodnik poučil o tvojih pravicah. pričanju se lahko odrečeš, v kolikor si npr. obdolženčeva žena, bližnji sorodnik, odvetnik, zdravnik, psihiater… (če te poklicna etika k temu zavezuje). Prav tako nisi dolžna pričati zoper sebe in se s tem spraviti v kazenski pregon.

Glej Zakon o kazenskem postopku, od 234. člena dalje.

236. člen

(1) Dolžnosti pričevanja so oproščeni:

1) obdolženčev zakonec oziroma oseba, s katero živi v zunajzakonski skupnosti;

2) obdolženčevi krvni sorodniki v ravni vrsti, sorodniki v stranski vrsti do vštetega tretjega kolena in sorodniki po svaštvu do vštetega drugega kolena;

3) obdolženčev posvojenec in posvojitelj;

4) verski spovednik o tistem, o čemer se mu je spovedal obdolženec ali druga oseba;

5) odvetnik, zdravnik, socialni delavec, psiholog ali kakšna druga oseba o dejstvih, za katera je zvedel pri opravljanju poklica, če velja dolžnost, da mora ohraniti kot tajnost tisto, kar je zvedel pri opravljanju svojega poklica, razen v primerih iz tretjega odstavka 65. člena tega zakona ali če so izpolnjeni pogoji, določeni v zakonu, pod katerimi so te osebe odvezane dolžnosti varovanja tajnosti oziroma so dolžne posredovati zaupne podatke pristojnim organom.

(2) Sodišče, ki vodi postopek, je dolžno poučiti osebe, omenjene v prejšnjem odstavku, da jim ni treba pričati, vsakokrat preden jih zasliši, brž ko zve, da gre za okoliščine, zaradi katerih so oproščene dolžnosti pričevanja. Če priča izjavi, da se odpoveduje tej pravici in da želi pričati, se jo mora opozoriti, da se bo na njeno izpovedbo lahko oprla sodna odločba, četudi se bo na glavni obravnavi odpovedala pričevanju. Pouk in odgovor se vpišeta v zapisnik.

(3) Mladoletne osebe, ki glede na svojo starost in duševno razvitost ne more razumeti pomena pravice, da ni dolžna pričati, ni dovoljeno zaslišati kot priče, razen če to zahteva sam obdolženec.

(4) Kdor ima razlog, da odreče pričevanje proti enemu od obdolžencev, je oproščen dolžnosti pričevanja tudi proti drugim obdolžencem, če se njegova izpovedba po naravi stvari ne da omejiti samo nanje.

238. člen

Priča ni dolžna odgovarjati na posamezna vprašanja, če je verjetno, da bi s tem spravila sebe ali svojega bližnjega sorodnika (1. do 3. točka prvega odstavka 236. člena) v hudo sramoto, znatno materialno škodo ali v kazenski pregon.

Ker se mi ne da iskati pravne podlage, ker jo na pamet ne vem (vem le, da če si pozvan, da pričati moraš, drugače te lahko privedejo in ja, obstajajo izjeme – nisi nič povedala, kako in kaj), sem zbrskala tale odgovor na netu, ki potrjuje to, da se pač moraš odzvati kot priča (beri spodaj). Morda bi se potrudila, če bi bil tvoj način komuniciranja malček bolj sproščen, ker tudi mi nismo tu krivi, da si ti pač vabljena na sodišče kot priča.

Še enkrat pa, če imaš težave pri dostavljanju pošte, kot sama navajaš, moraš sama urediti svoj naslov tako, da bo znano vsem, predvsem tistim, ki ti kaj pošljejo in tudi pošti, da bo vedela, kam ti dostaviti, če vsi menijo, da si preseljena ali ne obstajaš na tem naslovu, kjer si. Ne moreš potem za to kar vse kriviti in jih popredalčkati v bedake, ker ti nimaš urejenega naslova.

Navedla sem ti samo dejstva in tudi ne čivkajo zastonj, da se za sodišče vedno splača imeti odvetnika. In nikjer pod milim nebom nisem pisala, da je priča krivec. Od kje ti to? Zato sama raje dobro beri, predno odluftiraš pri reagiranju.

Če ti je sodišče potrdilo, kar navajaš, se sedaj tudi francoza ne moreš narediti, da ne veš za vabilo, mar ne? Nekateri zbolijo in nato ne pridejo na sodišče – o tem je večkrat slišati v medijih, kako se tudi priče izogibajo pričanju. Vendar, v vsakem primeru, enkrat bodo morale pričati.

Ni potrebno žaliti, povedala sem samo to, kar ti pač pripada po zakonu kot priči. Stopi do odvetnika, če se počutiš ogroženo, ti bo najbolje znal svetovati kot mi t.i. bukslji. Niti ne vem, zakaj tu sprašuješ, če potem nisi zadovoljna z odgovorom, ker ni po tvojem jusu.

Ti spodaj tudi piše, kdaj lahko ostaneš tiho.

Če bi imela pa vabilo v roki, bi verjetno pa na samem vabilu prebrala, da se vabilu moraš odzvati, v nasprotnem te lahko privedejo.

Lahko pa preštudiraš tudi Zakon o kazenskem postopku in boš tam prebrala, ali si se dolžna odzvati kot priča ali ne.

Naredi kar želiš, nasvet je bil dobronameren, tvoje reakcije pa ravno ne z opazkami.

“Priča se na vabilo MORA odzvati in tudi pričati. Če se na vabilo sodišča ne odzove, jo lahko prisilno privedeljo, lahko pa jo sodišče kaznuje tudi z denarno kaznijo. Zato ni nobene potrebe, da bi te prej spraševali ali bi hotel pričat.

Izjeme glede pričanja,ki jih določa Zakon o pravdnem postropku:

Priča sme odreči pričanje:
1. o tistem, kar ji je stranka zaupala kot svojemu pooblaščencu;
2. o tistem, česar se je stranka ali druga oseba spovedala njej kot
verskemu spovedniku;
3. o dejstvih, za katera je izvedela kot odvetnik ali zdravnik ali pri
opravljanju kakšnega drugega poklica ali kakšne druge
dejavnosti, če velja dolžnost, da mora ohraniti kot tajnost tisto,
kar je izvedela pri opravljanju takega poklica ali take dejavnosti.
Predsednik senata opozori navedene osebe, da jim ni treba pričati.

Priča ne sme odreči pričanja iz razloga varovanja poklicne
skrivnosti, če je razkritje določenih dejstev potrebno zaradi javne
koristi ali koristi koga drugega, če je ta korist večja kakor pa
ohranitev skrivnosti.

Priča lahko odreče odgovor na posamezna vprašanja, če ima za to
tehtne razloge, zlasti še, če bi s svojim odgovorom na taka
vprašanja spravila v hudo sramoto, precejšnjo premoženjsko
škodo ali pa v kazenski pregon sebe ali svoje krvne sorodnike v
ravni vrsti do katerega koli kolena, v stranski vrsti pa do vštetega
tretjega kolena; svojega zakonca ali osebo, s katero živi v dalj časa
trajajoči življenjski skupnosti, kot jo določa zakon, ki ureja
zakonsko zvezo, ali sorodnike po svaštvu do vštetega drugega
kolena, četudi je zakonska zveza že prenehala, ali pa svojega
skrbnika ali oskrbovanca, posvojitelja ali posvojenca.”

predhodniki: Bla bla bla

Iz prve roke ti povem za primer, ko je sodišče imelo stare podatke (stalni naslov je bil uradno spremenjen že pol leta nazaj), zato oseba pošte ni prejela. Zgodila se je prisilna privedba, policija je prišla po osebo v službo, je pa še šlo za pričo kraje..

Tak da se nič ne buni in spravi na sodišče, da ne boš dajala za taksi, nazaj domov te namreč policija ne pelje.[/quote

BEDARIJA !!!

jutri pojdi na sodišče, navajaš zakon o pravdnem postopku, avtorica pa je klicana za pričo v kazenskem postopku. 😉

Če te hočejo za pričo, boš na sodišče prej ko slej morala. Žal je pač tako. Nihče pa te ne more prisliliti, da na sodišču odpreš usta. Lahko mirne duše rečeš, da ničesar ne veš, se ne spomniš itd.
Če pa je obtožen kak tvoj sorodnik, ti pa že po zakonu ni treba odgovarjat.

Preberi še Zakon o kazenskem zakoniku no, če je tako težko, katerega sem omenila, kjer izrecno piše v 234 nekaj takšnega, ker si zakoni tudi pomagajo. Kaj naj grem avtorici še urihtat nabiralnik, da ne bo begosumna in jo bodo lovili, ker je pač neznana?
Ne igrajte se, če si želite dobro. Meni je vseeno, podala sem nasvet, vi pa delajte kot se vam zljubi. Samo ne tu težit, ker vam nihče ni želel pomagati.
Ne bito tako ozkogledni, če vam kdo želi pomagati in vam pove dejstva.
Res ne znate brati niti dejstev? Pa oseba še razlaga tu, da sodišče ve in je seznanjeno, da je vabilo prišlo nazaj do njih, hkrati se je izpostavila, ko je tja klicala, pa bi se še rada ognila. In ko bo preverjanje, morda tudi kakšen sodnik tu bere in jo pač ne bo opravičil in bo zbolela, pa bo kljub temu, ker postopek ne bo zaključek še kasneje klicana kot priča. A bo skoz bolna? Malo povežite zakone med seboj, vam bo lažje, če vam ni niti toliko, ko mislite, da vas kdo jebe. Čeprav vam le svetuje človek, kako ravnati, da ne boste še v večjem k*.

Meni je vseeno, zato zaključujem, ker smo sedaj krivci mi, ker vam podajamo odprte poti, kaj lahko storite in česa ne.

Morda v tem kontekstu, da malo manj misli z nogami, žal.

Morda v tem kontekstu, da malo manj misli z nogami, žal.[/quote]

Madonca no, kaj se pa ti tako razburjaš? :)))
Avtorica v svojem prvem postu navaja, da je v ponedeljek razprava na sodišču v enem kazenskem postopku…
Nisem komentirala, ali je kaj prav ali ne, a če gre za kazenski postopek, potem sledi ZKP-ju, kajne? Saj ni treba biti žaljiva, sem že sama velikokrat spregledala kako dejstvo in nevede navedla kaj napačnega, zato sem čisto dobronamerno popravila, naj avtorica prebere ZKP in ji kopirala člene, ki ji odgovorijo na vprašanje oprostitve pričanja. Ti v svojem postu kopiraš oprostitev pričanja po ZPP. 🙂

New Report

Close