Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek goveji zrezki

goveji zrezki

KUHARICE!
Ko daš peči zreske;ali daš na olje najprej pomokano stran ali tisto drugo?
Pa hvala!

Kaj pa so to ZRESKI?

Jaz jih sploh ne mokam – potem pa je vseeno:)

nova
Uredništvo priporoča

Najprej ta pomokano. Jaz govejih zrezkov nkol ne kupujem,ker so mi pretrdi uibr vedno.Pa tud če jih eno uro prej tolčem. Razn če jih prekuhavaš in pečeš 2 uri.. Men niso dobri ne hvala. Dober tek ti želim!

Jih ne jemo zaradi etičnih razlogov.

Jaz jih tudi že dolgo nisem naredila,zato sem pozabila.Bomo videli kako bojo ratali danes,drugače pa so bili vedno zelo dobri.

Tolčenje mesa nima nobene veze z njegovo trdoto/mehkobo.
Se pa govedino običajno mehča z dušenjem. Golaž ali goveji zrezki – bistvene razlike ni. Meso se popeče, nato pa zaliva z jušno osnovo/vinom/vodo in duši do mehkega.

Tolčenje mesa nima nobene veze z njegovo trdoto/mehkobo.
Se pa govedino običajno mehča z dušenjem. Golaž ali goveji zrezki – bistvene razlike ni. Meso se popeče, nato pa zaliva z jušno osnovo/vinom/vodo in duši do mehkega.[/quote]

Tako nekako, razen če ne vzameš kakšnega boljšega kosa mesa, kot npr. rostbif, potem pa samo minutko na vsaki strani in je njami.

Drugače pa jih je treba dušiti, uro, dve, tri …

Tolčenje mesa nima nobene veze z njegovo trdoto/mehkobo.
Se pa govedino običajno mehča z dušenjem. Golaž ali goveji zrezki – bistvene razlike ni. Meso se popeče, nato pa zaliva z jušno osnovo/vinom/vodo in duši do mehkega.[/quote]

Tako nekako, razen če ne vzameš kakšnega boljšega kosa mesa, kot npr. rostbif, potem pa samo minutko na vsaki strani in je njami.

Drugače pa jih je treba dušiti, uro, dve, tri …[/quote]

no sej to.. kdo ma pa cajt 3 ure dušit? a je rosbift drag kos mesa?

Tolčenje mesa nima nobene veze z njegovo trdoto/mehkobo.
Se pa govedino običajno mehča z dušenjem. Golaž ali goveji zrezki – bistvene razlike ni. Meso se popeče, nato pa zaliva z jušno osnovo/vinom/vodo in duši do mehkega.[/quote]

Tako nekako, razen če ne vzameš kakšnega boljšega kosa mesa, kot npr. rostbif, potem pa samo minutko na vsaki strani in je njami.

Drugače pa jih je treba dušiti, uro, dve, tri …[/quote]
Jaz imam vse v eni uri narejeno,pa so mehki.Ne vem kaj tako dolgo delate,saj ni čudno da so potem trdi.

Izpusti moko, ki je povsem nepotrebna in bo dilema rešena 🙂 Ja sej vem, da nisem pomagala :)))

Tako nekako, razen če ne vzameš kakšnega boljšega kosa mesa, kot npr. rostbif, potem pa samo minutko na vsaki strani in je njami.

Drugače pa jih je treba dušiti, uro, dve, tri …[/quote]

no sej to.. kdo ma pa cajt 3 ure dušit? a je rosbift drag kos mesa?[/quote]

Tisti, ki smo v službi, ga nimamo. Zato to delamo konec tedna. Taki kot ti, pa imate čas za to vsak dan.

no sej to.. kdo ma pa cajt 3 ure dušit? a je rosbift drag kos mesa?[/quote]

Tisti, ki smo v službi, ga nimamo. Zato to delamo konec tedna. Taki kot ti, pa imate čas za to vsak dan.[/quote]
Pa kaj je z vami ;kakšne 3 ure.Lepo vas prosim

Že sedaj so mehki,še 15 minut pa bo.Vse skupaj Pol ure s čebulo pa …

Jaz jih namažem po zgornji strani lepo z gorčico, popečem spodnjo stran in potem obrnem na stran pomazano/namazano z gorčico. Pa potem lepo še narezan česen – njami, lačna sem. Mogoče bo pa to danes za kosilo.

M


Ja tudi jaz bi z zenfom,pa ga nimam

meni so zanič

sluzasto mi deluje

Nikoli ne mokam zrezkov.
Trdi so pa ravno takrat, ko jih predolgo pacate.

Jaz pa vedno eno stran namažem z zenfom (zaradi okusa), drugo stran pa namokam (zaradi omake).

Jaz goveje zrezke vedno pripravljam v ekonom loncu.

Zrezke na hitro opečem v posodi. Nato pa v ekonomu opražim čebulo, dodam zrezke in vse začimbe
(timijan, majeron, sol, česen, ….) V ekonomu dušim cca 15 minut. Odprem, dodam zemf, poskusim in to je to.

Zelo dobro.

jaz jih popečem malo na vsaki strani zraven čebule, česna, potem po njih posujem žlico moke, stresem po moki malo rdeče paprike, po papriki stinem malo paradižnikove mezge, vse skupaj rahlo zalivam, nikoli prek zrezkov, dodam lovorjev list, solim, popram, po kakšni uri iz njih, če je še kje kakšna gruda od moke z vilico postrgam in dobro premešam, obrnem in dodam grah, korenček gobice in še malo vrem in vse skupaj je končano v dobri uri in pol

samo sol poper in na eni strani moki pomokat, drugo stran pa daš najprej na olje prepečt
kuhanje oz dušenje dve uri

to imajo moji najrajši, od vsega, so res njami zreski:-)

danes sem gledala forum zaposlitve..ok če nekdo tu to napiše, a da delodajalec ne zna pisat, tam se ti pa obrne, ker ljudje v želji po zaslužku in preživetju na veliko dajejo svoj mail takemu

Poskusite namazat zrezke z obeh strani z kivijem. Jaz sem to prebrala in to redno počnem, pa so v roku 1 ure (ali še prej) tako mehki, da skoraj razpadajo.

New Report

Close