Najdi forum

Hrana

Mislite, da je zdravje res tako zelo odvisno od hrane? Strinjam se, da ni najbolj zdravo vase metati že vnaprej pripravljenih obrokov z raznimi dodatki. Da je najbolje jesti čimveč biološko pridelane hrane itd.
Da pa je bela moka, bel sladkor, belo olje tako zelo nezdravo pa skoraj ne verjame, če seveda vse to konzumiraš v normalnih količinah.

Meni se zdi, da je zdravje dosti bolj odvisno od psihičnega stanja človeka, od stresa itd.

Se strinajm z napisanim- jem zdravo, bio, se veliko gibljem, bla,bla,bla. Moj mož ne je zelenjave, sadje tak tak, vode skoraj ne pije, tu in tam kakega skadi, pa še pir… pa je 1000 X bolj zdrav kot jaz.

Zakaj??

ker se ne sekira za čisto nič,

Se strinjam! 😉

mislim, da res ornk predelana ind. hrana ni ravno ok, vsak dan, jovo na novo. na dolgi rok.

in se strinjam da moka, sladkor, olje, mast, zaseka in vse k je kakor nezdravo je več kot odlično za zdravje v mejah normale.

bi pa rekla da je zelo pomembna tudi dednost. js mam tak organizem, da se večina čudi, da mi še služi glede na to, kako delam z njim. resnično. drugim bi … no sej ni važno. že kar pojem in vržem vase ni da ni. pravjo da mam železen želodec 😮

tako da kombinacija
zmernost in naravna hrana, nestres, dednost.

Zdravje je najbolj odvisno od genov. Potem pa od sekiranja, kot si napisala. Šele potem pride način življenja (prehrana, gibanje, alkohol, cigareti).

Jaz sem na sebi dokazala, da zdravje je odvisno od hrane. Pa ne od tega, da ne ješ bele moke ampak od tega, da izločiš konzervanse in vso nesnago, ki jo dodajajo hrani. Jo preprosto čimveč pridelaš doma ali kupiš od kmeta, ki jo pridela res ekološko.
V drugi vrsti pa, da izločiš tisto hrano, ki tebi škodi. Ker vsako telo ima malo drugačne potrebe in zahteve. Ker ob prisotnosti neke bolezni postanejo potrebe drugačne. In če izločiš hrano, ki tebi škodi se boš kar hitro boljše počutila. Seveda pa obstajajo tudi bolezni kjer hrana ni dovolj. Vsekakor hrana ne dela čudeže, lahko pa izredno pomaga.

Sem pa ravno te dni brala o beli moki in polnozrnati moki in marsikje se najdejo trditve, da polnozrnata moka je res bolj zdrava v smislu, da je bolj polna s hranili. Ampak izključno v primeru, da imamo sveže mleto moko. Se sedaj ne spomnem več točno ampak v roku par dni ta moka izgubi že 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vseh hranil zaradi katerih jo je bolj zdravo uživati in nam od te moke ostane samo obremenjevanje prebavnega trakta. Če torej nimamo sveže mlete polnozrnate moke potem je boljše uporabiti belo. Pišem o pšenici pa poudarjam, da sem to le brala in se še nisem poglobila toliko, da bi upala z zagotovostvjo trditi, da je res.

Javi se čez nekaj let, ko te bodo ob takem tempu vnašanja vsega zgoraj naštetega začele pestiti alergije, vnetne reakcije, nekatere tipične bolezni zaradi prehranske zanemarjenosti, morda vnetje sklepov, sklepnih ovojnic brez pravega vzroka in ko te bodo začeli boleti sklepi po vnosu določene hrane.

Se strinjam s “ti kar čakaj in se tolaži”. Ko sem izločila vse navedeno (pa tudi ostala žita), so kot po čudežu izginile vse alergije, glavoboli, bolečine v sklepih, depresija itd. itd. Včasih sem jokala od obupa, ker nisem vedela, kako bom preživela preostanek življenja, če sem se že pred 30 letom počutila tako slabo.
Sicer pa, najbolje da vsak poskusi sam in se prepriča. Včasih se niti ne zavedamo, da se slabo počutimo, ker smo že navajeni na neko stanje. Jaz sem tudi zase mislila, da sem pač tak smotan karakter, da sem non stop brez razloga slabe volje. Ko pa spoznaš boljše počutje, pa vidiš, da lahko s prehrano zelo, zelo izboljšaš svoje počutje in zdravje.

bravo, victrix hvala ker si se oglasil-a tudi ti in ki razumeš poanto tudi na podlagi lastnih izkušenj. nekateri bodo pač rabili in morali utrpet škodo organizma in hude bolečine, da bodo dojeli.

Vse dobro naprej!

New Report

Close