Forum.Over.Net

Mladi, ljubezen in spolnost

Portorož - ali je res ... ?

Default avatar

Jožek-pomožek

Slišal sem, da je v Portorožu postalo res pravo nategovališče in molzišče denarja iz folka, konkretno centralna portoroška plaža.

Prideš, parkiraš avto: plačaš.
Greš na plažo: plačaš
Svojega ležalnika ne smeš imeti in če ga hočeš imeti: ga moraš najeti in plačaš
Te prime na sekret: plačaš
se želiš splakniti z mrzlo vodo zunaj na plaži pod tušem: plačaš

Koliko je od tega res?
Vem, da je morje tam že tako ali tako ena scavnica, sedaj bo pa še drek zraven...

Že dolgo nisem bil tam in očitno je, da še nekaj časa ne bom.
Default avatar

jure

Bi skoraj upal stavit da res, edino v zadnjo rahlo dvomim...
Default avatar

*baby*

NI RES!
Plaze od letos dalje ne placas, pa tud tusiras se zastonj :)
Je pa res, da moras placat polek lezalnikov se sencnike.. ;)

Drugace pa ni draga samo plaza.. tud sam na pijaci se ne splaca tam ustavit :) jap... tole nase "fancy" mesto :))
¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨

We can make it... If we try....
Default avatar

Elle:)

Za parkiranje res placas ja...sam sej ni tok drago, tam na pesku.
Plaze NE placas!!!!!!!!! Lani je bla 600, letos ni nic. Preverjeno. Lezalnik je 750, marela tudi 750sit....Glede stranisca nisem prepricana, samo zdi se mi, da ne placas. TUS NE PLACAS!!!!!
Res so dolocene stvari drage ( tudi hrana...ceneje jes ze ce gres v Lucijo), ampak tusa in plaze pa definitivno ne. Pa se fajn je k vodo cistijo in ni sluzka.
Default avatar

Jožek-pomožek

Saj se je meni tudi zdelo, da so trditve pretirane.
Za parkiranje vem, da je plačljivo, sicer pa, nikoli nisem parkiral tam, ampak pri teti 100m od morja, sicer v Luciji.
Ko sva bila z ženo še sama, sva se zmerom švercala na plažo, z otroki pa je bilo švercanje močno oteženo, ponavadi tko, da so šli samo v kopalkah noter, jaz pa z vso kramo nekje ... pač tipična gorenjska družina, ki se ne pusti na vsakem koraku odirat. Sedaj pa hodimo ponavadi v Simonov zaliv, zaradi otrok, da se tam fajn igrajo.
Default avatar

jure

Pa pri parkiranju pazi - jaz sem lani bil tam vsaj 5-6x pa sem cist vsakic vido redarje kak pisejo listke;) Se motoristom so jih ko jih nikjer drugje ne
Default avatar

majchy

Jest ga zmer pustim na pločniku pa nisem še nikol nič dobla no morm potrkat :o)
Drgač je pa točn tko kot je Elle:) rekla
Voda je pa ena navadna svinjarija tko da sploh ne morš pošten zaplavat k je tok svinjarije okol tebe :o)
Default avatar

jure

si ziher da je s tabo vse vredi?:))
Default avatar

Aja? A tako hudo je? Jaz sem vedno na koncu pomola in prejsni mesec se ni bilo toliko svinjarije. Vsaj na portoroski ne. Je blo relativno cisto.
Medtem ko...simonov zaliv...fuj...prides zelen iz vode:)))
Default avatar

Ker je to super rekreacija, te osvezi in sprosti.
Default avatar

Jožek-pomožek

No ja, če prideš zelen iz vode, oziroma obdan s tisto morsko travo, to sploh ni tako hudo, se splakneš pod tušem, pa je. Zaradi te trave se ni še nihče zastrupil, vsaj ne da bi jaz vedel.
Če pa je to stvar predsodkov, je pa druga reč, marsikomu je tista trava in alge gnusna.
Default avatar

juli

Na Hrvaškem je še huje:

Prideš, parkiraš avto: plačaš (od 20-45 KN (odvisno kje-bližina plaže) ni važno ura, cel dan cena je taka in molči-so nam rekli)
ležalnik (če svojega nimaš): ga moraš najeti in plačaš (25 KN po komadu)
senčnik (če ga nimaš): plačat (če ga želiš imeti) (25 KN po komadu9
Te prime na sekret: plačaš (3 KN)
se želiš splakniti z mrzlo vodo zunaj na plaži pod tušem: ....ej, tega pa še nismo jemali?!....kaj je že to tuš?! (po večini-vsaj kjer sem jaz bila je bilo tko)
Hočeš kaj spit al pa pojest: plačaš kot "črnc" (rekord pol litra vina: 65 KN-ja, res je-na Hvaru!!!!)

Tko da je pri nas še vseeno bolje...no, voda je pa tam južneje letos "užitnejša".
Default avatar

*?*

To za Hr sploh ne drži! Ponekod, kjer je plaža pač stran in ni nič drugega kot plaža, res plačaš za parking, a ne več kot 12 kun za cel dan. če greš peš, ne plačaš nič! Če nimaš svojega ležalnika in senčnika, ti ga tudi ni treba kupit. Te nobeden ne sili, da ga moraš. si ga lahko komot prineseš zraven. Če ga pa želiš imet, je pa logično, da se ga plača. Pa tudi hrana je cenejša, če gledaš Portorož! Pa morje kristalno čisto (vsaj v Dalmaciji)!

Kar se pa tiče Portoroža, pa je parking treba plačat, ležalnik pa senčnik je treba plačat, hrana je svinjsko draga. Lani vem, da je bilo treba plačat tudi plažo! Za ostalo pa ne vem. in se takoj nabere vsaj za 2.000sit na dan, če nič ne piješ in nič ne ješ! V glavnem podn. zato pa ne hodim na slo obalo!
Default avatar

Ves, pa ni sam trava. Tam v simonovem zalivu je neka "sluz"...mix svinjarije in alg. Sej ne vem, kako je zdaj, to je blo ene 3 tedne nazaj. Sicer pa sama trava ni problem, tista sluz je pa za vse moteca. Ker je umazanija.
Default avatar

jure

rekord pol litra vina: 65 KN-ja, res je-na Hvaru!!!!)

Pa kako vino ste vi to pili?:)))
Default avatar

.....

če nočete prit v portorož, če vam je predrago.....hodite drugam, ker itak pri nas, vi ljubljančani, samo težite, delate frke, ste dosadni.......hodite na hrvaško....tam vam bo boljše!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Default avatar

cammy

Sej ste verjetno gledali tist prispevek v 24 urah, kjer so izračunali, da če gre 4-članska družina na enodnevni izlet se kopat v Portorož in gre tam na kosilo in 1x na pijačo pa nič drugega pa plača samo za 1 dan 45.000sit- lepo ne...
Default avatar

mavrični vitez

Jaz nisem imel nikoli nobene želje glede plavanja, raje opazujem arhitekturo, pa grem na sprehod ob plaži.
Morda namočim noge v morje.
To je pa tudi vse.
* * *

Nikoli nad nikomer ne obupaj.
Čudeži se dogajajo vsak dan.

H. Jackson Brown Jr.

http://www.publishwall.si/lelj
Default avatar

Sith

Portorož (piranska občina) pač ni dobrodelna socialna ustanova in tamkajšnim prebivalcem je odveč podpirati masovne ljudske množice, ki s seboj prinesejo vse: od ležalnikov, do posušenih sendvičev in postanih piv.

"Slišal sem, da je v Portorožu postalo res pravo nategovališče in molzišče denarja iz folka, konkretno centralna portoroška plaža."
Jaz pa sem slišal bla bla bla... (beri: nepreverjeno populistično natolcevanje).

"Prideš, parkiraš avto: plačaš."
Normalno, da se parkiranje plača. Zastonj lahko parkiraš v Luciji in greš potem peš do plaže. 200sit/uro je za slovenske razmere poceni. Parkiraj v centru Ljubljane zastonj če moreš, kdaj si nazadnje bil v moderni galeriji in spredaj zastonj parkiral? Konkretno za Portorož: hvala bogu, da obstaja ta parkirnina, saj pomeni neke vrste filter za ljudi, ki, kako naj rečem, tam niso zaželjeni.

"Greš na plažo: plačaš"
Spet neresnično. Plaža je za uporabnike zastonj, za piransko občino pa ne. Ne boš verjel, ampak plažo zjutraj nekdo očisti, ko jo preko noči zastonjkarski turisti onesnažijo s svojimi piksnami za pivo in ostalo svinjarijo, reševalci iz vode niso volonterski človekoljubi ampak plačani ljudje, voda na primorskem je najdražja v Sloveniji, morska trava se redno pobira, da o tekočem vzdrževanju niti ne govorimo.

"Svojega ležalnika ne smeš imeti in če ga hočeš imeti: ga moraš najeti in plačaš"
Glede na to, da je to vzdrževana plaža, ki naj bi vsaj malo pokrivala svoje stroške, se mi to zdi razumljivo. Kaj v letni vrt gostinskega lokala lahko prineseš svojo pijačo?

"Te prime na sekret: plačaš" Mislim, da je to od tega tedna naprej res. Prejšni teden tega še ni bilo. So pa zato sanitarije zmogljive in zelo čiste. Kako je kaj v San Simonu?

"se želiš splakniti z mrzlo vodo zunaj na plaži pod tušem: plačaš".
Oslarija.

"Koliko je od tega res?" Beri zgoraj.

"Vem, da je morje tam že tako ali tako ena scavnica, sedaj bo pa še drek zraven..."
Vodo si verjetno sodil na podlagi izkušenj iz San Simona.

Če hočeš na slovenski obali v miru uživati s svojimi otroci in da pri tem nevzgojene horde ne hodijo po tvojih brisačah, je portoroška plaža prava izbira.