Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek pobiranje donacij od vrat do vrat- društvo sožitje

pobiranje donacij od vrat do vrat- društvo sožitje

Danes je pozvonila na vratih gospa, predstavila se je kot članica društva Sožitje Maribor (zveza društev za pomoč osebam z motnjami v duševnem razvoju) in je rekla, da pobira prostovoljne prispevke za nakup invalidskega vozička za 8 letno punčko, invalidko po prometni nesreči. Pokazala je svoj osebni dokument ter uradni dokument društva. Sem se obrnila na društvo, vendar še nisem dobila odgovora.
Ker v zadnjem času prihaja do zlorab, saj posamezniki pobirajo denar v imenu raznih društev, me zanima, koliko vi veste o tem konkretnem primeru ter podobnih primerih.

Meni je pred leti pozvonil en podoben. Trdil je, da je iz zveze invalidskih organizacij Sonček in je tudi zbiral za nekega fanta. Tudi ta mi je pokazal osebno in izkaznico organizacije. Sem ga poslušala in prosila naj ,i da številko trr-ja, da bom nakazala . Začel je nekaj motoviliti in odšel, ne da bi dal številko.
Potem sem pa brala o prevarantu, ki se predstavlja tako, kot se je ta.
Organizacije ves čas opozarjajo, da nobena od njih ne pošilja nikogar od vrat do vrat !
Tako, da je tudi ta tvoja bila sleparka.

Ne odpiram takim in plačujem nič na domu na roko na potrdilo o vplačilu. Če že, potem nakažem na račun, komur želim.

New Report

Close