Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina KOLOSKOPIJA

KOLOSKOPIJA

Podravljeni!
Ker bom verjetno poslana na pregled črevesja me zanima, če morda veste, ali ta pregled opravlja kakšna zdravnica. V končni fazi bom šla tudi k zdravniku, a če je možnost izbire…
Hvala in lep pozdrav!

So tudi ženske, vendar osebno ne vem katera, sicer pa je itak vseeno. Preiskava je popolnoma rutinska, tudi vas bodo pokrili z rjuho, tako, da vam naj ne bo nerodno. Pristop zdravnikov (ne glede na spol) je do tega popolnoma profesionalen.

Vam jaz povem kako je na tem pregledu?
Nič vas ne pokrijejo z rjuho, med vrati pa stoji in vas gleda10 študentov medicine.
Pa zdravnik nič ne vpraša, če imate kaj proti.

Lep pozdrav!

Ja, saj vem da so profesionalni in da to delajo vsak dan. Kljub temu bo morda kdo vedel…
Zanima me še ali kaj boli. In če se odločijo odščipniti kak košček – ali morajo vstaviti drugo cevko? Odščip boli? Je koloskopija edina metoda za pregled črevesja ali obstaja še kaj drugega – nadaljnega?

Hvala za odgovor na (zdaj že) kup vprašanj.
Če ima pa kdo osebne izkušnje… bo zanimalo še koga.

Prisotnost študentov lahko v vsakem trenutku odklonite z vso pravico. Osnovno je, da se svojih pravic zavedamo predvsem sami.

Koloskopija je edina 100% metoda pregleda, ker si lahko zdravnik direktno ogleda samo sluznico črevesja, ostale preiskave bazirajo na rentgenski kontrastni tehniki, kjer pa vidimo le odtis črevesja, vidne so le večje spremembe.
Preiskava, če jo izvaja izurjen zdravnik, je neprijetna , ne pa boleča. Potrebno je vaše sodelovanje do te mere, da se ne napenjate in sprostite mišice. Seveda pa, če so na črevesju kakšne anomalije, lahko tudi malo zaboli.
Vstavljena cevka ima poleg optike in optičnega kabla tudi že tako “roko” s katero odščipne sumljivi del, torej se ne vstavlja še dodatna cevka. Še nejbolj neprijetno je v bistvu predhodno čiščenje črevesja in napihovanje zraka pri sami preiskavi, ki je potrebno, da se črevo razpre.

Pozdravljeni še enkrat.

Vem da lahko zavrnem prisotnost študentov, lahko pa bi bil zdravnik tudi tako olikan in bi pred pregledom vprašal, če so študentje lahko prisotni.
Nimam nič proti njim, vem da je to za njih in v končni fazi zame koristno. Samo malo prijaznosti…
Glede zdravnikov v teh spec. ambulantah…
Več je arogantnih kot prijaznih. Kot da mu je odveč, če prideš na pregled.
Ravno sem bila tudi sama na pregledu na gastro kliniki.
Res me je zdravnik sprejel točno ob uri, kot sem bila naročena. Res pa je tudi da me je odpravil v dveh minutah.
Potipal mi je trebuh, vprašal kako se počutim. Povedala sem, da sem po letu in pol precej hude driske utrujena, drugače pa v redu.
Veste kaj je rekel? Za živce si pa kaj v lekarni vzemte! Halo????!!!!!!!!!
Najbrž porabi veliko časa za odgovore po raznoraznih časopisih in revijah.
Sem sklenila da mu tja pišem, ko ni imel časa odgovorit na moja vprašanja, za katera sem čakala na odgovor pol leta.

Lep pozdrav!

Ali je koloskopija tudi metoda za odkrivanje (potrjevanje obstoja) hemeroidov?
Hvala še enkrat!

Če gre zgolj za sum hemeroidov koloskopija ni potrebna, ker se vidijo tudi pri manjši preiskavi npr. rektoskopiji, seveda pa se ob koloskopiji vidi sluznica in potek celega debelega črevesa in torej tudi hemeroidi.

New Report

Close