Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali res aronija

Ali res aronija

zbija sladkor?

Vprašaj google!! Podatkov kolikor hočeš!

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!

http://www.bodieko.si/sibirska-borovnica-crnoplodna-aronija

Kot kaže ja, zanimivo….

nova
Uredništvo priporoča

Ja samo mene zanimajo izkušnje. Piše marsikaj. Mama je sladkorna bolnica, bi ji pa rada pomagala, ne pa ji dajala mačka v žaklju. Hvala za nasvet

Če je sladkorna bolnica, naj se drži predpisane terapije. Moraš biti hudo previdna z uvajanjem kakih zvarkov, ker bo mogoče treba prilagoditi odmerek inzulina. Razen tega se vsak odziva malo drugače, tako da ti neke izkušnje dveh, treh ljudi kar na počez ne bodo kaj dosti koristile. Poskusi in redno meri sladkor in boš še najboljše vedela.

Mi jo imamo doma na vrtu ze nekaj let. Ampak je razen kot dodagek med drugo sadje v marmeladi in ali kompotu ne spravimo sol.zadeva je zelooo trpka. In v koncni fazi jo imamo tam zato, da jo jedo ptici in zato pustijo ostale borovnice in ostale zadeve.

Pozor, v soku je ogromno sladkorja. Ki ni za diabetika, tudi ce je “samo” fruktoza.

In verjemi, da ce bi zbijala sladkor, bi jo predpisovali na recept. Ti povem iz lastne izkusnje.

Ne nasedaj tem zadevam-če želi uravnavati sladkor je prvo dieta. Ni dolgo nazaj, ko je bil popularen cimet za zbijanje sladkorja. In so ljudje pustili terapijo in jedli te cimetove pripravke. Seveda ni bilo dolgo, ko se jim je stanje poslabšalo. Kar je pri diabetesu najtežje je disciplina. Ma ni druge- paziti na hrano in gibanje. Sem žena diabetika že 13 let. Res je pri tipu 2 malo drugače (ga imamo tudi v familji), ampak pravila so enaka. Mama naj raje zdravo je, črta mastno in sladko pa bo. Tu pa tam se lahko malo pregreši- ampak res izjemoma. Mami boš najbolj pomagala, če ji ne boš nosila nobenih nadomestkov. Če pa ji boš, mora ob začetku jemanja nekaj časa ves čas meriti sladkor. Da bo prilagajala odmerek inzulina. Te zadeve niso ravno enostavne.

New Report

Close