Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Piercing v jeziku pri 15

Piercing v jeziku pri 15

Žiujo! stara sm 15 let in sm vzorna učenka in hčerka.. imam dobre ocene, ne pijem, ne kadim, redno treniram odbojko in. že 4 leta prepričujem mamo za piercing v jeziku. mami ima par razlogov zakaj ne.. ampak nasplošno lahko reče kar hoče ker sm mladoletna.. sm razmišljala da bi ga pač šla narest ampak se nebi rada skregala z njo ker vem da z mano nebi več spregovorila niti besede.. oči mi pusti, leto starejši brt želi da ga mam ker me vid nesrečno usak dan.. prejokala sm že več kot preveč ur in res si ga zelo želim.. vem use o piercingu.. Prosila bi za kak nasvet.. HVALA! 🙂

In zakaj si ga želiš imeti?

NArkoza:) hvala za odgovor.. pa ja preprosto sm že od nekdaj zalubljena u ta piercing.. mi je zlo lep, ušeč mi je ker ga nevidjo usi,… preprosto pač zlo rad abi ga mela.. učeč mi je k lahko maš ralične barve,.. sej bi si dala v popek ampak mi tega šport ne pusti.. 😀

nova
Uredništvo priporoča

Se ne bom vtikala v (ne)primernost, to bosta že morali opraviti sami z mamo.
Me pa zanima, kako ješ s tem hudičem v jeziku, govoriš in kar je še stvari, kjer uporabljaš jezik?
V povezavi z vsem tem je meni piercing v jeziku totalno mimo.

Ojoj deklica, kamor koli si ga daj, samo ne v jezik. Ni bolj ogabnega kot, da se ti vsa hrana zatika tam okoli, tam razpada in gnije… Brrrrr…. Čisto razumem tvojo mamo. Jaz sem ga hčerki dovolila v popku pri 15 in v zgornjem delu uhlja pri 17 letih.

Žiujo.. kakor želiš.. jst samo prašam za nasvet.. ješ prvi tedn težko.. seveda traja kkšn mesc da se navadš in pa da ga zamenjaš za krajši piercing saj ti drugače uniži zobe.. govoriš čisto normalno dokler se pač delaš kokr da ga ni.. če se ukvrajaš z tem kako govoriš boš res težko govoru.. če imaš u mislih poljubljanje in ostalo.. ni nobene razlike.. seveda se partner navadi..

Sem ga imela in sem delala vse normalno, tudi pri govoru ni bilo razlik. Hrana se pa ne zatika nikamor.

žiujo tut tebi O kriza.. hah.. ta piercing je res malo manj priljubljen pri starejših ljudeh.. mišljeno 25 in več.. glede hrane se ti le ta sploh ne zatika.. seveda ga je potrebno redno čistiti.. to pa je tudi to.. sej sama bi si ga dala v popek ampak ker profesionalno treniram odbojko mi popek ne pride u poštev.. 🙂

Žiujo … a te lahko samo uprašam kje in kdaj si si ga dala .. ter pa ceno?

Jaz sem si ga dala pri 13 v levo joško pri 15 v desno pri 18 pa v muco in v jezik pa nikoli ker ni higiensko.

O šit, pol sem pa pri 28. že za v muzej 🙂

Imela sem ga 10 let nazaj, naredila mi ga je Lea iz Kopra. Cena je bila pa takrat 10 tisoč sit, če se prav spomnim.

Majda.. spoštujem tvoje mnenje.. in nebi rada bile nesramna .. ampak jezik je higienski kot pa muca.. usaj moje mnenje.. nato da si joh dalo tako zgodaj.. kakšen nasvet zame?

… ti pa res ne.. če ti je ušeč še zdej pol si legenda.. imaš kakšen nasvet zame mogoče? karkoli? 🙂

Zakaj pa bi si ga dala na jezik, meni ženske s tistim zgledajo kot neke kurbe ki si ga dajo za fafa*** fantom. Kam boš še dal pol, na p****.

Nasvet? Zmeni se z mamo 😉

brez nesramnosti ker nism nikakršna kurba.. sm pa že razložila zakaj bi ga rada mela.. in ne to bi biu edini piercing kar bi jih mela.. razen seveda ene luknjice u ušesu..

Povej ti nam zakaj misliš da bi bila s piercingom lepša?

Verjemi da nihče nikol ne bo reku ,tale bi bla pa ful lepša če bi imela v jetiku piercing.Se bo pa ziher kdo našu ki bo reku,tale bi bla pa brez piercinga bolj “fejst”

sem imela v gimnaziji sošolko s pirsom v jeziku, pa ji je ful pasalo (drugače sem precej indiferentna, oz. mi je redko všeč, še uhani mi ne potegnejo), nekako jo je naredilo bolj zanimivo in navihano

mladoletnost gor ali dol, ravno v srednješolskih letih se mi zdijo takšni eksperimenti z videzom sprejemljivi, kasneje po 20. letu je že bolj trashy vse skupaj

Jst sem ga imela od 16 do27 leta. Potem sem ga imela en mesec zunaj,nakar se
mi je luknja zal zarasla. 🙁 Za moje pojme je yo najbolj “cist” uhan,saj
se sproti cisti s slino. Sedaj sem stata 31 let pa me se vcasih prime,da bi si jezik ponovmo
prebodla.;-) Sem pa mami treh otrok in tudi njim ne bom tezila,ce si bodo v najstniskih letih zazeleli kak
pirs. Jaz sem ga imela se v popku in nosu,pa je blo s tem v jeziku najmanj problemov.
V popku pa katastrofa

Zakaj se mama ne strinja s pirsom?
Se ji zdi neestetsko, nevarno za zdravje, jo skrbi, da bi se pri prebadanju
okužila s hepatitisom ali HIVom? Da bodo komplikacije? Da boli?

Zdaj, če se ga naveličaš, je s pirsingom v jeziku še najmanjši problem,
ker ga daš enkrat ven in se jezik zaraste, nimaš potem grde brazgotine,
kot se lahko zgodi pri popku, na primer.

Mene ni nikoli mikalo, da ni ga imela, ampak so mi pa kjut.
Na fantih niti ne, na puncah pa zelo.

In en poseben filing se je poljubljat z nekom, ki ima pirsing v jeziku,
malo hecen na začetku, malo kovinski 🙂

Morda poskusi kaj takšnega kot je to, da se dogovorita, da si
ga lahko narediš za 16. rojstni dan.

P.s.: Nak, nisem neka najstnica, čez eno leto bom 30.

ziujo punce.. am mami prau da zato ker bom zdej kao prvi letnik da me noben ucitl nebo mareu.. ampak jst mislm da se gre use na ocene pa obnasanje.. oboje mam dobro.. prau tut da je nehigienski.. sicer bi si ga lahko sla narest brez dovoljenja starseu ker sm dost stara.. ampak se nebi rada kregala doma.. kaj pa ta ideja da mi prijatlce kupjo za rojstn dan pa ga nrdim.. a mislte da bi slo tko?? pa full hvalal zadnjima dvema komentrjema al kok jih je teh pozitiunih.. na tisto uprasanje zakaj mislm da bom lepsa.. zato ker sm sla skozi zelo zelo zelo grde zaljivke u zivljenju in bla tut na robu psihicnega zloma.. ampqk sm se pobrala in si to pac zelim.. hvala usm prjaznim se enkrat.. 🙂

Brez dovoljenja si ga ne it delat, ker se boste samo kregali doma. Prav tako ne vleči v zadevo prijateljic, ker bo potem mama še do njih negativno nastrojena 😉
Poskusi se nekako dogovorit z mamo, drugega ti ne preostane, če nočeš ognja v strehi, hehehe.
Vsekakor pa ti polagam na srce, da si (če) piercing delaš v preverjenem salonu in ne v kakšni zakotni luknji. Saj veš, prenos bolezni, higiena itd.
No, moja mula ima 15 let in ima snake-bite in bridge. In v šoli zaradi tega nima težav.

ziujo Yo.. sej tega nebi rada. sam pac ona je 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} prepricana da je to ful nevarn in nevem kaj se use.. glede sole se pa popolnoma strinjam.. sam nevem vec kaj nej ji recen da bi ga dobila.. blqgor se tvoji hcerki.. 🙂

New Report

Close