Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca bolečine v hrbtu

bolečine v hrbtu

Pišem Vam zaradi sedaj pa že res velikih težav, in sicer:

Obupno me boli v srednjem delu hrbta, vendar ne hrbtenica, ampak bolečina seva v levo in desno stran hrbta nad ledvicami, vendar ne bolijo me ledvice, ampak….nihče mi ne zna povedati kaj me boli.
To traja sedaj že približno dve leti in bojim se, da je bolečina že kronična.
Najhuje je ponoči, ko se zaradi res močne pekoče bolečine prebujam

Pri zdravniku sem že bila, večkrat, vendar se mi zdi da nima posebnega interesa, da bi se mi posvetil.

Hrbtenica ni, ker sem bila na rentgenu….torej… kaj je z mano???

Hvala!
Lep pozdrav

Pozdravljeni!
Bolečine v hrbtu so ena najpogostejših težav pri ljudeh. Največkrat gre za mišično bolečino in ne za bolečino neposredno iz hrbtenice. Nanjo vpliva nepravilna ali prisiljena drža, nepravilno dvigovanje bremen, prevelika telesna teža, konstitucija….edina učinkovita metoda za preprečevanje pa je izogibanje ravnokar omenjenim stvarem, torej pravilna drža vključno s sedenjem, primerna teža in redne vaje, ki okrepijo mišičje ob hrbtenici. Redno = vsakodnevno in ne le vsake toliko. Zdravnik pa (predvidevam) daje tak vtis tudi zato, ker kaj dosti drugega ne more storit (kot da vam predpisuje analgetike in opravi potrebne preiskave). Predlagam, da prevetrite svojo samodisciplino in preverite, če imate v navedenem še kakšno rezervo.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close