Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek domač kruh

domač kruh

zakaj se mi drobi,takoj drugi dan? Kaj delam narobe?

Nič ne delaš narobe. Domač kruh se vedno drobi in tudi hitreje se posuši, ker je pač brez vseh dodatkov, ki jih dodajo v pekarnah, da pač ostaja dlje časa svež, da se ne drobi itd

Moj se ne drobi, ga naredim precej mokrega.

nova
Uredništvo priporoča

Daj recept, pa bomo videli. Moj se ne drobi. Delam pa največkrat po teh receptih.

http://www.pomurje.si/aktualno/zanimivosti/najboljsi-je-domaci-kruh/

Problem je v moki, daj malo več kvasa, na eno kilo, en zasvojček, pa ne bo več problemov.

delam ga tako:
1 kg moke
1 zavojček svežega kvasa
sol
voda po občutku

mogoče ga pa res neredim “presuhega” ….

Pa kvasni nastavek?

Kocka kvasa, malo tople vode, ščepec sladkorja, žličko moke. Pustiš na toplem

Dodaj 30-50g margarine, kvasni nastevek in se nebi smel drobiti. Meni domač kruh (krušna peč) ostane dlje svež kot kupljen in se ne drobi.

ja točno tako naredim

Očitno je problem v količini vode. Kruh brez gnetenja si poskusila?

pa saj ga moreš gnest,kako paa drugače? Včasih so st. mame rekle da ti mora po hrbtu tečt ko mesiš kruh 😛

pa saj ga moreš gnest,kako paa drugače? Včasih so st. mame rekle da ti mora po hrbtu tečt ko mesiš kruh :-P[/quote]

Ni nujno, jaz ga samo nahitro premešam s kuhalnico, je pa testo zelo mokro. Ga 2x vzhajam.

Jaz dodam za 1 žlico jedilnega olja in se mi tudi nikoli ne drobi. Dam pa 3 ali 4 vrste moke in semena. Hlebček imam cel teden in se res niti malo ne drobi.

Jaz vedno improviziram, ponavadi dam 2 različne vrste moke skupaj, kvas, malo sladkorja in soli, bučno olje, vodo, različna semena ali sesekljane sveže dišavnice … Mogoče daš premalo vode, na 1kg moke porabim sigurno pol litre vode ali še malce več, odvisno od ostalih sestavin.

New Report

Close