Med.Over.Net

Iščete delo, delavca?

Odgovarjajo: Moja zaposlitev = Optius

Dobro službo in dobrega delavca je vedno težko najti. Povejte svoje reference, bodite pošteni do sebe in drugih. Prostor namenjen iskalcem dela in delodajalcem, raznim vprašanjem v povezavi s pripravo CV-jev, motivacijskih pisem, iskanjem prostih delovnih mest, pripravo na zaposlitveni intervju in podobno.

Moja zaposlitev = Optius

mojaZaposlitev.si

Delo v Avstriji

Default avatar

Motoristka

Mene pa zanima če ima kdo kak kontakt za sezonska dela v Avstriji ali pa če kdo ve za kakšno službo v Avstriji, kjer ni pogoj nemški jezik...
Default avatar

begonija

Tudi mene zanimajo sezonska dela v Avstriji, zdaj se bodo recimo začela dela v vrtnarijah, pa me zanima če kdo ve za kakšno vrtnarijo takoj prek meje.
Default avatar

narancha

Še jaz ! Tudi mene zanima sezonsko delo čez mejo, če kdo kaj ve nam naj zapiše !
Hvala in Lp
Default avatar

jur

Knaufanje/suhomontaža! Iščem sodelavca z izkušnjami za delo v avstriji, (brez posrednikov)

to je ponudba ki sem jo dobil za avstrijo

plača neto 1300eur po 3 mescih se lahko pogovarjas za vec
nadure 10eur neto
dobis se 13 in 14 placo (regres in bozicnica)

delavnik: od 7-12 in 13-17 pon- pet
vsaka druga sobota se dela cel dan

Tak da se domov hodi na 14 dni.

spanje lahko zrihta on za 290eur/mesec. ce si naredimo skupino pa si poiscemo sami in nas pride cca.150/mes

lp jure

[email protected]
Default avatar

mihasmolej1

jest sem za pomoc pri suhogradnji... samo morm vedt kje tocno v avstriji info: mihec:[email protected]
Default avatar

mihasmolej1

jest sem za pomoc pri suhogradnji... samo morm vedt kje tocno v avstriji info: [email protected]
Default avatar

stefan njivar

sem starejši in bi šel sezonsko vozit traktorja
Default avatar

GraveLord

Za vse,ki tako ali drugače iščete delo v Avstriji !!!
Prebral sem veliko člankov,kjer veliko vas tukaj išče delo v Avstriji in bi želel morda samo dodati kakšen nasvet vsem iskalcem zaposlitve v Avstriji.
Kot prvo,veliko vas išče zaposlitev v Avstriji,vprašanje pa je,koliko vas obvlada nemški jezik in morda še kakšen dodaten tuji jezik,kjer se to zahteva seveda.Kajti v kolikor nemškega jezika nekdo ne obvlada,tako pisno,kakor ustno,je škoda vsakega truda z iskanjem zaposlitve v sosednji Avstriji,kajti Avstrijec je pri tem neizprosen,zahteva znanje nemščine tako pogovorno,kakor tudi pisno in prav je tako,saj smo mi tisti,ki iščemo pri njih zaposlitev.Sam sem že kar nekaj časa zaposlen v Avstriji in lahko rečem,da zelo dobro poznam razmere pri naših severnih sosedih,sploh od meje proti Grazu.Ne rečem,da je v prav vseh podjetjih tako,morda se kje še najde kdo,ki tolerira slabo poznavanje nemškega jezika,ampak načeloma pa je nemščina osnovni pogoj in kdor je ne zna,mu je škoda časa za trud z iskanjem dela pri Avstrijcih.Veliko sem imel opravka z ljudmi,ki so prihajali na delo v Avstrijo in želeli tukaj delati,pa so mnogi zase trdili,da dobro govorijo nemški jezik in na koncu so jih Avstrijci povsem upravičeno poslali nazaj domov,ker se niti osnov niso bili sposobni pomeniti,ob tem pa da je dejstvo,da se Avstrijec nam Slovencem ne bo prilagajal,ker se nam nima za kaj,kajti ponavljam,mi iščemo delo pri njih,ne oni pri nas.Kot drugo pa morda,da spomnim in povem tudi iz lastnih izkušenj,da so bili primeri Slovencev,ki so menili,da bodo prišli po lahko zaslužen denar v Avstrijo in so se pri tem krepko zmotili,saj je v Avstriji potrebno zares delati in nekaj narediti,ni kakor pri nas navada,da bi kdo se po zadnji plati praskal,več počival kakor delal in lepo plačo vsak mesec dobival.Tudi tega Avstrijec ne tolerira.
Zato bom ponovil,da kdor ima povsem razčiščene pojme kot so znanje nemškega jezika pisno in ustno,delovne navade in je priden za delo,tisti lahko mirne duše išče zaposlitev pri naših sosedih,kdor pa ima pri tem pomisleke,predvsem pri znanju nemškega jezika,pa naj raje razmisli ali mu je vredno,da se 3 dni vozi čez mejo,nakar ga bodo lepo poslali domov.
In kot tretje,da opozorim,nekoč sem sam iskal preko agencij zaposlitev v Avstriji,pa morda večina ljudi ne ve,da vsem agencijam ne gre zaupati,saj oglašujejo kvazi prosta delovna mesta,ki dejansko ne obstajajo in tako te agencije le zbirajo vaše podatke za svojo bazo in zbirko,da tako mnogi agentje nekako upravičijo svojo plačo in svoje delo pri nadrejenih v smislu,koliko prijav so dobili,dejansko pa vam službe ne bodo priskrbeli in kar nekaj takšnih neresnih agencij poznam in zato previdnost pri tem ne bo odveč.
In še kot četrto,morda za tiste,ki že delamo v Avstriji nekaj časa.Najprej glede regresa(Urlaubsgeld)...potrebno je na leto delati več kot 6 mesecev neprekinjeno pri njih,da si upravičen do polnega regresa,ki je enak polni mesečni plači,se pravi če zasluži nekdo 1500EUR,bo dobil toliko polnega regresa,običajno je to v mesecu juliju(lahko je tudi v več delih,odvisno od dogovora)ampak največkrat je to v mesecu juliju v obliki dveh plač naenkrat in isto za božičnico,ki pa je ponavadi ali novembra največkrat pa decembra meseca ravno tako v obliki ene polne plače zraven in tako to premo sorazmerno narašča s plačo,kajti tisti,ki ima pa recimo 3000EUR plače,bo dobil toliko regresa in božičnice itd...
Nadalje,tisti,ki iščete delo v Avstriji v medicini,morda vsem ni poznano,zato bom napisal,da v Avstriji ne poznajo poklica zdravstveni tehnik,saj te srednje zdravstvene šole sami nimajo,ali si negovalec ali pa bolničar oziroma diplomirani visokošolski strokovni študij(VMS,DMS).Pri tem je potrebno najprej zadevo nostrificirati,kar vas bo stalo nekaj časa in denarja,predvsem za takse.Za bolničarja ali negovalca stane zadeva približno 220EUR(taksa iz Dunaja)saj se vse ureja preko Dunaja in tamkajšnjega zdravstvenega ministrstva,pri tem pa je potrebno imeti še vsaj poštni predal ali naslov v Avstriji,kamor vam potem nostrificirane papirje pošljejo,saj jih preko meje ne pošiljajo.Če je to kdo od sorodnikov ali znancev,mora le-ta s svojim podpisom na posebnem brazcu,ki ga najdete na spletni strani tega njihovega ministrstva in si ga morate sami sprintati,jamčiti,da izrecno dovoljuje,da se mu pošta iz ministrstva pošlje na njegov naslov v Avstriji.Da pa ne govorim,da je potrebno poprej vse od spričeval in potrdila o nekaznovanosti in vse licence ter to,najprej pri nas dati prevesti ter sodno ali notarsko overiti,kar bo stalo ponovno preko 200EUR,ko pa je vse to vloženo,pa se lahko čaka tam povprečno okrog 2 meseca,da pridejo nostrificirani papirji iz Dunaja na naslov našega sorodnika ali znanca v Avstriji ali na naš poštni predal,ki smo ga za ta namen odprli v Avstriji.
Sedaj pa še za tiste,ki bi radi delali v skladiščih in imajo naš slovenski izpit za viličarista.Po avstrijski zakonodaji je naš slovenski izpit za viličarista povsem neveljaven in neuporaben dokument,ki vam v Avstriji ne pomaga nič in vam tudi ne koristi.Ko sem sam nekoč začel delati v Avstriji,sem imel slovenski izpit za viličarista in sem se prej pozanimal pri uradnih pristojnih organih v Avstriji,kako je s tem in seveda so mi pojasnili,da lahko povsem znova naredim tečaj v Avstriji,ki si ga moram sam plačati,če mi ga ne plača podjetje recimo ali pa naredim prepis slovenskega v avstrijskega in sicer na njihovi Gospodarski zbornici,to je bilo v Grazu na Körblergasse,kjer sem najprej moral spet vse naše papirje,ne samo izpita,temveč od Inštituta za varstvo pri delu,kjer sem pri nas nekoč izpit opravil,od njih sem moral pridobiti en kup papirjev,od tega,da ima točno ta Inštitut od našega pristojnega ministrstva dovoljenje,da lahko vodijo takšne tečaje,potem program,kaj vse vsebuje ta tečaj,koliko ur teorije in prakse vsebuje ta tečaj itd...kar nekaj papirjev se je nabralo in vse to sem moral seveda dati uradno prevesti v nemški jezik in overiti sodno ali notarsko,nakar sem osebno v Grazu na tej njihovi Gospodarski zbornici podal vlogo za prepis tega izpita in po kakšnih slabih 3 tednih so me po telefonu obvestili,da me izpit čaka pri njih,vendar da moram poprej poravnati še strošek takse,ki pa je znašal slabih 100EUR in če k temu prištejem še stroške prevodov ter overitve ter 2x pot v Graz in nazaj,me je to stalo okrog 400EUR,samo da sem naredil prepis iz slovenskega v avstrijski izpit za viličarista,saj sem ga potreboval kot vodja skupine v tem velikem skladišču,kjer sem nekoč bil zaposlen.Ampak glej ga zlomka,to še zmeraj ne zadošča,da lahko po njihovi zakonodaji dejansko vozim in upravljam z viličarjem,saj mi je moglo podjetje,kjer sem delal izdati posebno dovolilnico z žigom podjetja ter podpisom odgovorne osebe,da smem na območju tega podjetja upravljati z viličarji.Bilo je nekaj primerov,ko so nekateri slovenski fanjte s slovenskimi izpiti prišli gor in vozili viličarje,nakar je ob prihodu inšpekcije bil jok in stok,saj so bili inšpektorji neizprosni in so samo v enem dnevu popucali več kot 50 ljudi ven iz skladišča,tudi vse te,ki so lepo vozili viličarje s samo slovenskimi izpiti,kazni pa so bile kar zajetne.Tako da takšno poigravanje s srečo bo ali ne bo prišel inšpektor,odsvetujem.
In še zadnja stvar za vse,ki že delamo v Avstriji pa vseeno mnogi tega ne vedo in tudi za tiste,ki še bodo kdaj delali v Avstriji...Glede dohodnine in dohodninske napovedi potem pri nas...Dohodninske napovedi ni potrebno oddati našemu DURSU samo tistim,ki imajo stalno prebivališče na območju Republike Avstrije,ne začasno,to je premalo,temveč stalno prebivališče,vsi ostali moramo zaenkrat še oddati našemu DURS-u dohodninsko napoved,ampak,obstaja pa povsem legalen trik,kako doseči,da nam ni potrebno doplačati razlike v dohodnini,tistih nekaj %,kolikor imajo Avstrijci ugodnejšo dohodninsko napoved od našega DURS-a,namreč,ko se vloži pri nas dohodninska napoved se na spletni strani našega DURS-a da sprintati poseben obrazec in sicer Povračilo potnih stroškov zaradi prevoza na delo v tujini in sicer isti trenutek,ko sem recimo oddal dohodninsko napoved,sem skupaj v isti kuverti istočasno kar podal ugovor na to mojo dohodnino in priložil ta obrazec,ki sem ga poprej izpolnil in sicer sploh za nas dnevne migrante je to še kako praktično,saj v ta obrazec vpišemo vse prevožene kilometre na mesečni ravni ter stroške tako slovenske kakor tudi avstrijske vinjete.Končni rezultat je ponavadi številka 0 v EUR,kar pomeni,vi niste nič dolžni doplačati DURS-u,DURS pa ne vam,običajno pride tako ali vsaj v večini primerov,saj DURS na leto prizna nam dnevnim ter tudi ostalim migrantom potne stroške v višini do 7500EUR,toliko pa jih mi dnevni migranti,ki se vozimo čez mejo,na leto ne porabimo in morda bi kdo pomislil,da nam pa bo DURS razliko do 7500EUR povrnil,pa verjemite,nam je ne bodo,bodo tako obrnili,da bo na koncu številka 0 za vas in za njih in to je povsem legalno ter zakonito,saj je ta obrazec,ponavljam,na DURS-ovi uradni spletni strani in ga je mogoče lepo doma sprintati ter izpolniti,lahko pa ga tudi osebno na vsaki DURS-ovi izpostavi dvignete.Zato bom rekel,bolje je številka 0 v EUR,da nisem DURS-u ničesar dolžan in oni meni nič,kakor,da jim doplačam tisto razliko v %(kar lahko znaša tudi do višine ene mesečne plače v Avstriji) in jim podam takoj ugovor ter potem mirno spim,kakor,da recimo jim plačam svoj prislužen denar ali pa da sploh ne podam dohodninske napovedi in me DURS sam izsledi kot davčnega neplačnika in utajevalca davkov.
Tako,upam,da sem bil koliko toliko koristen s tem ali onim nasvetom...
Za vse tiste,ki pa bi želeli delatvi v Avstriji ali v medicini ali kot viličaristi in podobno ter bi želeli še bolj podrobne informacije kam ter na koga se kje v Avstriji obrniti ter tudi kako je potem z osnovnim zdravstvenim zavarovanjem in podobno,pa mi lahko pišete vaša vprašanja na moj mail.

Potrudil se bom,da bom slehernemu kar se da natančno vse razložil ter odgovoril na vsa možna vprašanja.
[email protected]
Default avatar

wddw

če morda ve za kakšno delo preko avstriji ob vikendih?
Default avatar

polona slovenj gradec

tudi mene zanima obiranje sadja v avstriji.za dodatne informacije se najlepsezahvaljujem.
[email protected]
Default avatar

ballack

gravelord, s tem se strinjam da je pogoj nemščina za za delo pa moreš pri nas več delat kot pav avstriji,sem delal pri nas zidarijo zdaj delam v avstriji in sem pri nas vec delal,za dosti manj denarja imam polno kolegov ki imajo isto mnenje
Default avatar

Mavrica007

Spoštovani gospod GraveLord kaj vi ste na kakšnih prepovedanih substancah? Saj Vas nočem žalit nasploh daleč od tega ampak tole kar ste spisali je polovica neresnično. Mar ste slišalii že za Eures? Pa kaj o tem da se lahko brez problemov gre v sosednjo Avstrijo delat? Pa kaj klobasate glede jezika in tukaj strašite ljudi? To ni res da je potrebno veliko znanje nemščine, daleč od tega, že veliko njih ima v opcijah navedeno vsaj pogovorno znanje nemščine, poznam zelo zelo dobro situacijo tam prek drugače nebi niti tu pisala sedaj o tem. Pa o nostrifikaciji? Pa dajte no mir da ne pošiljajo papirjev čez mejo? hehe mar je moja bivša sodelavka vesoljec pa so ji zato poslali na dom? Moj bog eni res pišete kar slišite ne pa da bi situacijo preverili. Mar se je v Vas prebudila faušija, da bi še kdo zaslužil toliko kot Vi? Vi ste, se mi zdi Avstrijo zamenjali z neko drugo državo hmmmmm mogoče Švico? Namreč Avstrijci nas imajo zelo radi saj veljamo pri njih kot zelo flexibilni in pridni delavci ! Mar vi sploh veste koliko Mađarov, Romunov, Turkov in ex Juge je pri njih? In še sedaj po 10 letih nimajo pojma o nem. niti volje da bi se je naučili, no jaz pa dobro vem o tem. Pa ljudje tukaj gor sprašujejo o sezonskem delu in sedaj jih boste Vi tukaj strašili da morajo obvladar jezik za pobiranje paradajza,jagod? Ma dajte no mir. Tako, da vsem Vam ki iščete tam službo in si želite delati čez mejo želim SREČO in kar pogumno !!
Default avatar

Ulaah7

Mene zanima delo v avstriji od naslednje sezone naprej za stalno. Stara bom 19let, imela bom narejeno srednjo pedagosko solo in se bom tudi naprej izredno solala v avstriji, kjer bom tudi zivela. Glede jezika pa je tako: sedaj znam rect samo par stavkov vendar nameravam na tecaj. Ali kdo kaj ve, kje bi lahko dobila? Vem da je se eno leto do takrat ampak me je strah da bom sla od doma in nebom nic nasla. Delo pa iscem okoli lienza(saj bom imela avto da bi lahko tudi v okolici nekje v drugih mestih delala)
Default avatar

cesiza

Zivjo pridi sem v Feldkirchen ti bomo pomagal kej najdt tle je full lepo in ok to je med celovcom in beljakom
lp
Default avatar

ernakok

Pozdravljeni, Iščem sezonsko delo v avstriji, po možnosti v okolici Celovca, Če bi kdo lahko pomagal bi bila zelo hvaležna !!! kontakt je meil, [email protected]
LP
Default avatar

MihaSlo

mene tudi zanima delo v avstriji! :D imam poklicno izobrazbo in 4 leta izkusenj iz elekto, centralnega ogrevanja, vodovoda, knauf, solarna tehnika, mala gradbena dela, klimatizacija, prezracevanje. ce kdo za kej ve naj mi lepo prosim sporoci na mail [email protected]

LP
Default avatar

ceman.nadzip

imam iskušnje za suhomontažna dela pokliči pase zmenimo tel. 040669754
Default avatar

Gozdarstvo

Mene pa zanima glede gozdarstva,če je kasno delovno mesto
Default avatar

jessy87

Tudi mene zanima sezonsko delo v avstriji sem iz okolice maribora. Nemško ravno ne obvladam bi pa šle obe z sestro ona pa zna osnovno... Hvala. Mail : [email protected]