Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek prekelti lastniki psov brez vrvice

prekelti lastniki psov brez vrvice

Tako sem besna. Z otroci sem šla pred blok, da bi se igrali. Okolica bloka je lepo urejena, imamo igrala, samo kaj ko morajo zjutraj psi vse posrat. lastniki pa ne čistijo.
Potem pa jih še celo vozijo okrog brez povodca in to kar na igrišču. Pa to niso čivave, so kar velike mrcine. Otroci pa se tam igrajo. Jaz mojih ne spustim več, saj me je strah, da se kakemu psu utrga in napade mojega otroka.
Ljudje so res nori. Danes sta se dva psa takole prijela, da smo se vsi spokali kar domov.

To povej lastnikom psov, ne pa tukaj jamrat pa stokat.

Saj sploh ne veš več čigav pes je kateri. To se kar pase samo.

In kaj bi s tem naredila, če bi lastniku rekla, da naj ima psa privezanega? A misliš, da bi ga privezal?
Ma kje pa, ta banda bi ji avto naslednji dan razsula, pa okna itd. Verjemi, imam izkušnje. Če sem kaj rekla, sem naslednji dan dobila “sporočilo”.

Ja, misli si, da bo lastnik pas, ki ga prosto sprehaja, psa na tvojo prošnjo privezal. Jaz bijem z njimi bitko že pa let.
Vedno, ko vidim v bližini neprivezanega psa, prosim lastnika, če ga priveže. Večina ji zatrjuje, da itak nič ne naredi, da ni nič hud, manjši procent, tam 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ga priveže, ostali me pa napizdijo, kaj težim.

Skratka za moje pojme si 90 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} teh ljudi ne zasluži psa, ker se ne zavedajo odgovornosti. Pač niso dorasli tej vlogi. Želim, da bi inšpekcija začela končno opravljati svoje delo in nevestene lasnike konkretno oglobila!!!

Tudi jaz sem nedolgo nazaj čisto znorela. Babnica je imela mrcino, brez vrvice, brez nagobčnika. In ta pes je začel riniti v mojega triletnika. Moj sin se je umikal in umikal, pes pa čedalje bolj vztrajno vanj. Naposled se je sin skril za moje noge. In kaj stori babnica? Začne se smejati, ker ji je bilo tako simpatično, kako se je moj sinko skril pred njenim cuckom. Ma, da bi ji eno prislonila!

Dragi lastniki psov! Če se moj otrok umika pred vašim psom, mora biti to za vas signal, da cucka odstranite meni in mojemu otroku izpred oči. Jasno?

Saj, pol je pa cel kažin, ko jih kakšen takoooo prijazen psiček skasira, kot jih je tisti ZP na Viču :p

Aja, pa še nekaj. Lepo se starši skup zberite in napišite pismo/pritožbo mestnemu redarstvu in vztrajajte, da tja pošljejo redarje. Prvo kot prvo pes nima na otroškem igrišču kaj iskat, drugo kot drugo naj jim pa kar lepo kazni spišejo tako zaradi tega, ker psi niso privezani, kot zato, ker ne pobirajo iztrebkov za njimi. Konec koncev bodo kar nekaj pokasirali, če je stanje res tako, kot ga opisuješ. Samo vztrajni bodite.


kakšen kažin je šele če kdo “šicne” psa kaki bipolarni babi na antidepresivih kar sredi mesta :S


kakšen kažin je šele če kdo “šicne” psa kaki bipolarni babi na antidepresivih kar sredi mesta :S[/quote]

Ja, sploh če se zaradi tega sekira nekdo, ki ali s tem nič nima ali pa mu kuzla v rit skače.

Joj ti pasji dreki gredo tudi meni na kozlanje. Po pločnikih, okoli toboganov in gugalnic na igrišču, vsepovsod.
Moj pravi da ko se prepriča čigav pes serje naokoli, se mu gre preh vhodna vrata posrat. In čist dost je nor da bo to res naredil!

Res obupen primer.

Sem mnenja, da bi morali vsi psi imeti nagopčnike.
Pogelj ta posnetek. Kaj ti pomaga vrvica, če je lastnik totalen idiot.http://www.youtube.com/watch?v=34TBMkRJZKk

Ja, samo res vsi in obvezno na štrikih pod strogo kontrolo. Si misliš, da en vsiljiv pes butne recimo malega otroka s kovinskim nagobčnikom, ker bi se kao igral?

Sploh ne bi smelo biti razlike veliki pes-mali pes, niti najmanjšega vprašanja, vsak bi moral biti na povodcu! To bi moralo biti strogo po zakonu! Večji in nevarnejši pa tudi nagobčnik! Obvezno!
Kdor ima psa ga ima,kdor ga iz kakršnegakoli razloga nima pa ima vso pravico do svobodnega gibanja.
Ni sprejemljivo,da nek pes ovohava človeka, predvsem otroka in se motovili okrog nog.
Ni pomembno,da je v lastnikovih očeh njegov ljubljenček nenevaren, pa nič ne bo naredil,naj ga ima ob sebi pripetega.

Po zakonu morajo biti psi na povodcu v urbanem okolju, v gozdovih in tam, kjer se pričakuje večja množica ljudi (tudi, če ne gre za urbano okolje). Zato pa pravim, da imate vso pravico zahtevati ukrepanje pristojnih organov.
Nagobčnike pa morajo imeti po zakonu tisti psi, ki so zavedeni v register nevarnih psov.

Vestni lastniki potem ne bodo mogli jokati, da je njihov HOV HOV pogoltnil čisto ponesreči nastavljeno , zagiftano hrenavko, če bodo kosmatinčki kar non stop na povodcih.

Očitno akcije z zastrupljeno hrano niso dovolj učinkovit ukrep in opozorilo!!!

Ja, to so super ukrepi. Še posebej zato, ker očitno nihče ne pomisli, da lahko tako hrenavko poje tudi kakšen otrok npr.

Pravkar nagovarjaš h kaznivemu dejanju.
Če se bo začelo tako, potem tudi babice ne bi smele biti presenečene, če njihovega vnučka povozi avto neke osebe, ki je bila zaradi izgube ali potencialne izgube psa v šoku.

Če je pes na povodcu, ga tudi podret oz. butnit ne more, saj ga lastnik verjetno drži na karatko, ko gre mimo ljudi. Ali imaš tudi ti to navado, da tvojega kužija vsiljuješ mimoidočim pod noge in mora obvezno “poljubčkat” vse mimoidoče?
In ja, raje vidim, da mojega otroka podre pes z nagobčnikom, saj ga bo s tem samo butnil, kot pa da ga zagrabi za vrat in zadavi, oz. v najlepšem primeru le obgrize.

Če je pes na povodcu, ga tudi podret oz. butnit ne more, saj ga lastnik verjetno drži na karatko, ko gre mimo ljudi. Ali imaš tudi ti to navado, da tvojega kužija vsiljuješ mimoidočim pod noge in mora obvezno “poljubčkat” vse mimoidoče?
In ja, raje vidim, da mojega otroka podre pes z nagobčnikom, saj ga bo s tem samo butnil, kot pa da ga zagrabi za vrat in zadavi, oz. v najlepšem primeru le obgrize.[/quote]

Kakšna histerična ženska …
Se tako bojiš tudi ljudi? Veš, da ima lahko prav vsak skrit nož pod pasom. Ali celo pištolo.

Moj dvoletnik se zelo boji psov, odkar ga je nek spuščeni pes na otroškem igrišču polizal po obrazu. Od takrat, se zelo boji psov. Tudi sosedinega, ki ga je do sedaj poznal in ga tudi božal.

Brez skrbi, moj bo šel mimo njega in ga niti pogledal ne bo. Čeprav ne na povodcu.

Če je pes na povodcu, ga tudi podret oz. butnit ne more, saj ga lastnik verjetno drži na karatko, ko gre mimo ljudi. Ali imaš tudi ti to navado, da tvojega kužija vsiljuješ mimoidočim pod noge in mora obvezno “poljubčkat” vse mimoidoče?
In ja, raje vidim, da mojega otroka podre pes z nagobčnikom, saj ga bo s tem samo butnil, kot pa da ga zagrabi za vrat in zadavi, oz. v najlepšem primeru le obgrize.[/quote]

Ja, misli si. Ravno danes sem izmotavala sebe, svojega psa in tistega na 8m fleksiju, ki nas je lepo zapletel v svoj štrik.
In ne, jaz nikomur ne vsiljujem svojih psov in tudi ne dovolim, da ljudi ovohavajo itd. Še božanje dovolim zelo izjemoma, ko kdo izrazi željo, pri eni psici pa niti tega ne.
Ne vem, kakšno zadovoljstvo se imate spravljat na tiste, ki okolice ne obremenjujemo s svojimi psi. Spravite se na tiste, zgoraj omenjene, ki imajo pse spuščene, ki ne pobirajo iztrebkov, katerih psi se vam motajo okoli nog. Aja, sej res, pri tistih ste pa tiho in se pridete pol na forume zlajat.

Zelo rada imam vse živali, da ne bo pomote.

Vendar pa je v meni nek strah, kar kri mi gre v glavo, ko gre proti meni pes brez vrvice in lastniki teh psov pojma nimajo kako se jaz takrat počutim, ne razumejo, da me je strah, da se nepoznanih psov bojim!!!
Sicer ne vem zakaj se jih bojim, ampak dejstvo je, da se jih zelo bojim!

Zato apeliram na vse lastnike: DAJTE PSE NA VRVICE!!!! PROSIM!!!

Pravkar nagovarjaš h kaznivemu dejanju.
Če se bo začelo tako, potem tudi babice ne bi smele biti presenečene, če njihovega vnučka povozi avto neke osebe, ki je bila zaradi izgube ali potencialne izgube psa v šoku.[/quote]

Kaj pa ti pišeš? A si čisto …? Kako lahko primerjaš psa z otrokom? A si potem tudi ti psica?

New Report

Close