Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Terenec

Terenec

Pozdravljeni mož kupuje avto smo družina z 2 otroki kaj priporočate?

Terenec je za družino verjetno še najmanj primeren avto. Terenci so relativno grobi, trdi, glasni, imajo relativno majhen uporaben volumen. Za družino so definitivno najprimernejši enoprostorci. Če ste bolj zapečkarji so lahko manjši, če veliko potujete pa obvezno večji. Če so otroci še majhni in jih potovanje ne zanima, imajo vsi večji VANi možnost dokupa TV zaslonov v zadnjih sedežih in priklop video naprav in razne varnostne elemente, da otroci ne morejo med vožnjo narediti kakšne neumnosti.
Sicer pa psihologi vedo povedati, kakšna populacija prisega na terence. Pa da ne bo kakšne zamere, bom raje tiho 🙂

Daj povej še meni, ki ga vozim no.
PS
Vozim ga pa zaradi tega, ker vozim konjsko prikolico, le kaj na to porečejo psihologi.

Za avtorico:
Izredno dober je Outlender pa Hondin CRV.

In zakaj rabite terenca? Ima mož terensko službo? Hodite čez vikende vsakič na smučarijo, kolesarjenje ali kaj takega?

V tem primeru je meni osebno eden najbolj všečnih in dokaj spodobne cene terenec Toyota Rav 4 (ravnokar je izšel nov model).

Sicer pa, če ga ne potrebuješ, in ga kot večina uporabljaš le za vsakdanjo rabo, da boste lahko vsi štirje v avtu skupaj s prtljago 2x letno, sicer pa samo mož ali kvečjem še kak otrok z njim… bo ravno pravšnji vsak avto, ki ga prodajajo, je le vprašanje všečnosti pleha, nič več…

Kaj pa ženske, ki vozimo terence?

Mah včasih so zadaj zelo banalni razlogi. Ampak me zanima no tale zamera, zaradi katere si raje tiho 🙂

Mi smo družina z dvema otrokoma. Ker radi gremo na izlete, tudi tja, kjer so slabe ceste, smo na karavanu že trikrat razbili posodo za olje (karter). Zato smo se odločili, da kupimo terenca in smo bili v dilemi, katerega. Da ne bi bil predrag, da ne bi imel preveliko porabo, da bi bil primerno velik, pa spet ne prevelik itd. In smo ga našli:Kia Sportage diesel. Zelo zadovoljni.

VAN, povej no, tud mene zanima med katero populacijo ljudi spadam, ker vozim terenca.

Na tem forumu je toliko zagrenjenih in hudobnih ljudi.

Mi imamo tudi SUVa… Kugo.. zadovoljni zelo.. kaj pa kvazi psihologi mislijo o tem me pa nič ne briga. Če na podlagi avta določa moj karakter je jako sposoben. Tisti ki pa tem teorijam verjame pa še bolj.

no ja..
kmet recimo kupi traktor z 60KM zato..
.. da lahko pluži sneg..
…ali vleče prikolico..
kombajn ima zato, da pač požanje na njivi..
..
ne zato da se vidi kaj ima..
..
potem pa imaš razne ksihte z X5/X6 in Cheyeni in ML kravami..
..ki mislijo da imajo dirkalnike..
..potem si ksihti kupte pač dirkalnike..če čte pokazat da imate gnar..

nikakor mi ni jasno recimo zakaj rabte take terence… z 250KM..
ker plužit in orat na njivi še nobenga nisem vidu!!

No naš nima tolk KM. Bil je zmerne cene – 20.000 € (za primerjavo: passat, golf, megan, seniq je vse dražje). Predvsem mi je pa pomembno da je varen! Sediš višje. Imela sem nekaj prometnih nesreč, kjer sem v majhnem avtu precej nasrkala. Ta je viši in bolj varen za kake nalete.

imamo Kugo 4×4, zelo zadovolnji, predvsem še letos, ko je bilo toliko snega in imamo majhen breg do hiše.

No naš nima tolk KM. Bil je zmerne cene – 20.000 € (za primerjavo: passat, golf, megan, seniq je vse dražje). Predvsem mi je pa pomembno da je varen! Sediš višje. Imela sem nekaj prometnih nesreč, kjer sem v majhnem avtu precej nasrkala. Ta je viši in bolj varen za kake nalete.[/quote]

Nočem ti sicer podirat iluzij, ampak ni čisto tako. Višji ko je avto, višje je njegovo težišče, to pa menda veš, kaj pomeni. Prednost je res, da ti zradiraš manjši avto (jaka prednost, upam, da tega nikoli ne bom preverila v praksi), zato se pa tudi prej zvrne – recimo na ledu pa če te zasuče pa to.

vpraš frankota na njegovem forumu avtomobilizem in f1

Mi imamo Citroena C-Crosser, ki je zelo podoben Mitsubishijevemu Outlanderju in Peugeotovemu 4007. Imamo dva otroka in se vozimo z njim na smučarijo, poleti vlečemo bivalno prikolico. Pred tem smo imeli Fiat Multiplo in moram reči, da se Citroen – kar se tiče prostornosti – skrije pred Multiplo. Ampak… Multipla je bila itak prav poseben avto. V glavnem: smo zadovoljni. Pomanjkljivosti: zaradi dizelskega motorja je malo glasen, poleg tega še kar veliko pije oz. ima visoko porabo. Drugače mi je pa všeč njegova zunanjost in zmogljivost. Priporočam.

Men je pa tale všeč http://avto.over.net/clanek/citroen-c4-aircross-1-6i-exclusive/#.US8mKFTNaQQ

Samo nima 4×4

New Report

Close