Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek sadje na letalu

sadje na letalu

Ali je dovoljeno nesti sadje v ročni prtljagi na letalo? Najbrž z jabolki in bananami ne bi smel biti problem, kaj pa pomaranče, mandarine?

seveda lahko.
saj sadje ni tekočina.

Okoli duriana ti znajo komplicirati.

nova
Uredništvo priporoča

Odvisno kam letiš.
Avstralija na primer no go sadje 🙂

haha, ok, durian je posebna kategorija sadja :)))

In zakaj bi vlačili sadje na aeroplan? Tja se nese par viskijev ne pa sadja…joj kam gre ta svet!

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

Viski ti postrežejo. Air Kenya zastonj, kolikor stekleničk hočeš. 🙂

er kenija mogoče ja, da se ga nabutaš in da te prec ob pristanku oropajo…., ali pa po pristanku postaneš avtentičen hm…

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

Vsaka resna letalska družba te napije zastonj 😉

er kenija mogoče ja, da se ga nabutaš in da te prec ob pristanku oropajo…., ali pa po pristanku postaneš avtentičen hm…[/quote]

Jaz sem preživela in prisežem, častna Titova, da ni pustilo nič posledic. Res. Se ne hecam. Sploh. Ever.

er kenija mogoče ja, da se ga nabutaš in da te prec ob pristanku oropajo…., ali pa po pristanku postaneš avtentičen hm…[/quote]

Jaz sem preživela in prisežem, častna Titova, da ni pustilo nič posledic. Res. Se ne hecam. Sploh. Ever.[/quote]

Če prav razumem, nisi postala avtentična?

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

Jaz sem preživela in prisežem, častna Titova, da ni pustilo nič posledic. Res. Se ne hecam. Sploh. Ever.[/quote]

Če prav razumem, nisi postala avtentična?[/quote]

Sem zamudila seminar. Sej veš, se je bilo treba malo streznit, preden sem se na ulici prikazala. Šmet. Menda bo zdaj kje bližje, ker tole z er kenja je nevarno.

Ej ti si pa en tak k?reten da ni večjega.Tam v eni temi si kritiziral eno ki je podarila viski tukaj ga pa zagovarjaš na veliko.Kakšen folk se tukaj gor nabira da je za zbruhat! Spelji se prosim te ker te tok težko berem da mi greš na živce sploh pa tvoj nick ma vse pove o tebi! Prosim te lepo ker si en navaden i*diot zabit direkt u glavo! groooooza!!!!

Men v Avstralijo niso komplicirali, imela sem banane za otroka in sem sla na carino povedat in je rekel OK. Se pa nisem upala cokolad nest s sabo, pa bi prsla skozi.

Znotraj celine (torej Evrope) noben problem, na druge kontinente pa ponavadi ne gre skkozi. Enako velja za doma skuhano, sušeo hrano-npr. da bi pršut, salame, klobase koot za darilo nesli v ročni prtljagi. Tudi v čekirani prtljagi lahko ven poberejo upravičeno.

Veljajo namreč medcelinska pravila zaradi varovanja in obvarovanja in nevnosa nekaterih rastlinskih, živalskih bolezni, plesni in zajedalcev preko hrane. Gre za t.i.plant&animal protection law, ki ga ima vsaka celina posebej definiranega.

New Report

Close