Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek KRUH BREZ KVASA

KRUH BREZ KVASA

Eni ne moremo vsak dan v trgovino. Že večkrat mi je zmanjkalo kruha, pa potem preživimo s palačinkami, polento, makaroni…
Doma imam pa vedno moko, mleko, olje, sol….

Znate spečt kruh ali kaj podobnega brez kvasa? In lepo vas prosim, če napišete tudi na koliko stopinj, koliko časa se peče v navadni električni pečici.

Hvala vam stokrat!

a ti je pretežko kupiti par paketkov suhega kvasa na zalogo?

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

Ti je tako težko ne-odgovarjati na teme,če nimaš odg. na vprašanje?!
Imaš kompleks….. ?

http://okusno.je/clanek/kuhinje-sveta/nekvasen-kruh-po-svetu.html

Drugače pa se strinjam z WildWind, zaloga par paketkov suhega kvasa, pecilnega praška …

Kok si me pa ti razočarala Wildkopula!!

In kaj če nekdo noče kvasa v kruhu?
če ga vi ne znate narediti brez,še ne pomeni da so ostali tudi takšni 🙂

Hvala Barca!
Drugače je pa tukaj veliko žensk z južnimi koreninami. Kaj vse znajo te ženske, se nam še sanja ne.
Zato srčno upam, da napiše kaj tudi kakšna taka!! Pa da jih ne bo takoj napadla kakšna slovenistka!

Zdej pa pejte spat, dežurne čarovnice!

In kaj če nekdo noče kvasa v kruhu?
če ga vi ne znate narediti brez,še ne pomeni da so ostali tudi takšni :)[/quote]

Zato pa sem dala link na nekvašen kruh, pa zraven je dopisano še, kaj vse se lahko uporabi namesto kvasa 🙂

dopuščam možnost, da se komu zgodi enkrat, da ostane odrezan od sveta in nima dostopa do svežega kruha, ga zagrabi panika itd….nekdo, ki se mu to dogaja kar pogosto pa bi že lahko poskrbel tako za recept kot suh kvas….

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

In kaj če nekdo noče kvasa v kruhu?
če ga vi ne znate narediti brez,še ne pomeni da so ostali tudi takšni :)[/quote]

Če sem prav razumela avtorico zanima predvsem kot rešitev sili, ko zmanjka kruha (ki ga kot je napisala nadomešča z palačinkami, makaroni, polento,..)
Sama sem ga že pripravila, a ga moraš zamesiti prejšnji dan, pečeš ga šele naslednje jutro, tako da ne vem, če je to to.
Brez kvasa ponavadi pripravljam pirin kruh, dodam pa sodobikarbono (podoben učinek kot pecilni prašek). Tukaj je link:
http://www.kulinarika.net/recepti/11357/kruh/pirin-kruh-brez-kvasa/ (vir: Kulinarika.net)

LP

Drugač se pa na guglu vse živo najde, sam mal pobrskat je treba…

Nihče te ni prosil za googl variante! NIHČE!!
In nikogar ne zanima zakaj nimaš kvasa, zakaj to in zakaj ono!!

Zanima me samo peka ‘kruha’ brez kvasa. Iz ‘prve roke’ žensk, ki so tukaj iz cele Jugoslavije! Imajo svoje recepte, svoja znanja od babic iz Đevđelije, Suve Reke, Prištine…

NE POTREBUJEM vašega pametovanja in googla!! RAZUMETE!!!???

Saj nekateri ljudje so zelo čudni, če ženska lepo vpraša, zakaj ji lepo ne odgovorite. Tako, da ta forum je postal čisto brez veze tako, da nimaš komu se kaj potožiti ali ga vprašati in še in še bi lahko naštevala.

Za peko kruha tako:

Npr. daš moke kolikor želiš imeti velikost kruha. V moko daš približno soli kolikor pač misliš, da bi bilo dovolj slano, nato daš eno veliko žlico sladkorja in eno veliko žlico navadnega olja. Vse to zmesi z mlačno vodo in pusti cca. 1. uro stati in potem ga vzameš in zopet malo pregneteš in ga oblikuješ za pekač in ga daš peči. Peče se naj 1. uro na 220 stopinj in kruh je zelo dober. Pa dober tek!
lp,

Resno. Kaj nastane iz tega? Gviht?

MMG (mimogrede) Sedaj vem kaj uporablja Primož Kozmus da je tako uspešen.

______________________

Hoj, redno pečem kruh brez kvasa, na slab kg moke dam žličko in pol soli, 3 žličke sode bikarbone, pol litra kislega mleka(ne jogurta!), po potrebi še malo vode. Na hitro zgnetem, dam v pekač in direkt v hladno pečico. Prižgem na 180 stopinj, približno 1 urco(po uri potrkaj po kruhu, če votlo zadoni, jepečen).
Dober tek:-)

Soda bikarbona je kemija. Je to sploh zdravo?
Čuden je ta svet. Vsak se zmrduje že, če kura naprimer, ko je znesla jajce, ni stala na eni nogi. Da o kakšni talni, lojtrni in stopničasti reji s ploščatimi bioglistami niti ne govorimo.
Kemija, ja, to pa je sprejemljivo. Hudo.

______________________

Jaz ga pečem.
450g pirine moke ali pa 300g pirine moke, 100g kosmičev, 5g konopljine moke… in variante pač…
dodam ali vinski kamen, včasih tudi nič… žlička soli, včasih dodam začimbe origano, bazilika, semena,…
Dodam 3dcl jogurta in 1,5dcl radenske…
Zmešam. Dam peči… slaba urica in je… mmmm

New Report

Close