Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek modne in nemodne

modne in nemodne

Opazujem zdaj že nekaj časa. Nikoli nismo imeli tako poceni oblačil kot so danes in nikoli nisem videla toliko “slabo” oblečenih ljudi. Se še komu tako dozdeva?
Vse je cunjasto, razvlečeno, slabo krojeno…Če pogledam slike prejšnjih generacij so imeli malo oblačil, ampak so bili videti urejeni.

Meni se zdi cirka isto.

Redko kupim kaj cenenega, mogoče kakšno majico ali trenirko za “ta hujš”.

Kupovali so po načelu – nisem bogat, da bi poceni kupoval

nova
Uredništvo priporoča

Včeraj vidim v šoping centru tipico v majčki z napisom “sexy girl”. Ženšče pa 40 +, debela kot sod in faca mozolj pri mozolju…
Očitno res vsak natakne, kar dobi (poceni) pod roke

Jaz pa ko se grem skoz Planet Tuš v Koper, se počutim kot ena miš…ostale pa vse kot superdive oz. dame…
hja tu na obali….dajo res več al manj vse na cunje….mentaliteta pa taka…pa nakičene nekatere da te oko boli…

no, vidiš tud drugačne…

uf fouš sem tu pa tam :)))

Hvala bogu da je tako!!!!!

Ni stvar v oblačilih, niti v ceni, stvar je le v tem, kak odnos imaš do oblačil, predvsem pa kaj ti pomenijo in kako jih znaš nositi ali ne. Eni zgledajo noro dobro v cenenih oblačilih, eni pa imajo polne omare samih nobl blagovnih znamk, pa so videti grozno…

Osebno sem navdušena nad monkromno modo, enostavnimi linijami, nosim potem kakšne drobne modne detajle, ki so tisto sezono IN in s tem poživim svojo garderobo. Torej, recimo ozke temne kavbojke ali kakšne druge hlače, čeveljci z visokimi petami, enostavna majčka, bluzica in teliran suknjič ali plašč, je moja osnovna izbira….

nekaj takega….http://www.net-a-porter.com/Shop/List/What_to_wear_for_work?cm_sp=Homepage-_-unit12-_-Workwear183Th

(mogoče podobno stilu V. Bekham, ali pa G. Ranchic, samo da obe pretiravata z izjemno visokimi petami na čeveljcih ,s to izjemo, mi je stil oblačenja zelo všečen)

Ker pa nimam visokega proračuna za oblačila najdem najboljši približek vsemu modnemu v Zari, Mangu, H&M (za detajle)…mogoče še kaj v Nara camicie, potem pa na razprodajah kaj v Emporiumu…predvsem sta mi všeč LiuJo, Dondup, Michael Kors, Marc Jacobs….

Menim, da tebi zunanji izgled zelo veliko pomeni, sploh ker si načela razpravo na to temo.
Naj te razsvetlim, da nam mnogim to ni prioriteta.
Časi in vrednote se z leti hitro spreminjajo tako da način življenja prejšnjih generacij res ni primerljiv z današnjim.
Če živiš polno, delovno in ustvarjalno življenje, cunjasti modeli, ki te vsakodnevno obdajajo, ne bodo motili tvojega ega…

Veliko pomeni? Morda res…. Izhajala sem bolj iz tega, da imamo dovolj vsega in tudi cenovno dostopno je bolj kot kadarkoli. Pa vendar so včasih z manj možnostmi veliko bolj urejeno delovali (poglej slike svoji staršev ali starih staršev), danes pa čeprav veliko nakupujemo ne izgledamo tako zelo dobro. Upam, da me zdaj bolj razumeš zakaj sem začela s temo?

Včasih je bila drugačna moda, druge stvari, manj ležerno vse skupaj, res večja urejenost, boljša kvaliteta materialov. Za fotografiranje so se pa še posebej uredili, saj ni bilo pri vsaki hiši fotoaparata.

Menim, da tebi zunanji izgled zelo veliko pomeni, sploh ker si načela razpravo na to temo.
Naj te razsvetlim, da nam mnogim to ni prioriteta.
Časi in vrednote se z leti hitro spreminjajo tako da način življenja prejšnjih generacij res ni primerljiv z današnjim.
Če živiš polno, delovno in ustvarjalno življenje, cunjasti modeli, ki te vsakodnevno obdajajo, ne bodo motili tvojega ega…[/quote]
A ti pa svojo polno življenje živiš v pižami in v službo kjer si očitno res zelo ouspešna prideš v razvlečeni trenirki? Pa z mastno čupo, pa kosmatimi nogami, pa z popackanim puloverjem?

Ja sej to noben niti ne opazi, ker si tolk polna vsega.

..out there on the wall always doin’ what you told…
verjetno ne dela vedno, kar mu govorijo, se ne obremenjuje preveč, vendar prosi za naša mnenja

Moji stari starši so se za slikanje oblekli kot za posebno priložnost, sicer pa niso bili nikoli modno oblečeni.
Lej, jaz sem tipična predstavnica neurejenih žensk. Nimam urejene frizure, nimam ustrezne garderobe…torej si tudi name naslovila vprašanje in jaz ti zdaj poskušam razložiti, zakaj ne zgledam po tvojih merilih.
Zato, ker se mi fučka, kako zgledam.

Ja, to sem jaz!
Mastni lasje, kosmate, neobrite noge, flek nad komolcem…
Tisti, ki pride, opazi moj nasmeh, ostali pa k meni bolj redko zahajajo.

In čemu taka nestrpnost in preseravanje, udrihanje in pretiravanje pri tistih ki povedo nekaj drugačnega?

Meni je moda zelo všeč, uživam v nakupovanju, kombiniranju, srečna sem, da zadnja leta dobim ogromno oblačil za nizko ceno, oblačil, ki jih ne glede na ceno znam uskladiti v svoji garderobi, kjer imam par kosov dražjih oblačil in veliko kosov cenenih oblačil, zato sem nadvse hvaležna.

Ravno tako, imam cel kup prijateljev, znancev, ki jim garderoba, moda, usklajevanje, nakupovanje – ne pomeni nič, oblačila dojamejo samo kot kos blaga s katerim pokrijejo telo, glede na letni čas in pika.

Tle ne gre za to, da bi posledično tisti, ki ne uživa v modi, ki se mu fučka za modo, zato po neki vaši čudni logiki moral biti umazan, kosmat, masten, strgan, razvlečen….zakaj in čemu ste tako nesramni?

Meni so modne cunjice zelo všeč in rada se lepo oblečem ampak žal denar, ki je bil v prejšnjih letih namenjen meni in mojemu lepotičenju sedaj ponikne za hrano ali vse dražje položnice. Jaz pa sem vsako leto manj urejena, čeprav se znam lepo urediti z zelo malo denarja. Res je tudi, da je ponudba zanič poceni oblačil, ki so praktično po nekaj pranjih že za v smeti ogromna, kvalitete po zmernih cenah pa zelo malo. Predvsem kvalitetna zimska garderoba je predraga, za druge letne čase s z lahkoto urediš z malo denarja. To pomeni, da bom čez teden ali dva že prava lepotica, malo potrpljenja prosim:))

moj 4-letnik bi rekel: ona je začela

v bistvu je ona to kar ti opisuješ in se meni zdi čisto o.k. označila za nekoga, ki neživi polno življenje in si stem fila ego! meni je sicer vseeno za une ful skockane in za une v trenirkah.

Menim, da tebi zunanji izgled zelo veliko pomeni, sploh ker si načela razpravo na to temo.
Naj te razsvetlim, da nam mnogim to ni prioriteta.
Časi in vrednote se z leti hitro spreminjajo tako da način življenja prejšnjih generacij res ni primerljiv z današnjim.
Če živiš polno, delovno in ustvarjalno življenje, cunjasti modeli, ki te vsakodnevno obdajajo, ne bodo motili tvojega ega…[/quote]

Sploh ne gre za zunanji izgled, ampak za odnos do sebe in drugih. Oblačilo je vedno predstavljalo odnos, spoštovanje… zato se na primer čez mejo ni smelo potovati v majčki brez rokavov, uslužbenke na bankah niso smele biti brez najlonk, določena je bila najkrajša dovoljena dolžina krila… in podobno. So obstajala neka pravila oblačenja, tako kot bonton (pravila vedenja), in to ne zaradi zunanjega izgleda, ampak zaradi spoštljivega odnosa do okolice in s tem tudi do sebe in dela.
Imaš pa prav, da danes teh vrednot ni več, kot še marsikatere druge. Danes so vrednote nasilništvo, rivalstvo, skrb za svojo rit, goljufije, kraje… in ob tem seveda ne more biti spoštovanja do drugih, zato ni pomembno, kako so ljudje oblečeni. Celo nasprotno: z današnjimi cunjastimi oblačili in rivalskim načinom življenja je potrebno pokazati nespoštovanje.

Menim, da tebi zunanji izgled zelo veliko pomeni, sploh ker si načela razpravo na to temo.
Naj te razsvetlim, da nam mnogim to ni prioriteta.
Časi in vrednote se z leti hitro spreminjajo tako da način življenja prejšnjih generacij res ni primerljiv z današnjim.
Če živiš polno, delovno in ustvarjalno življenje, cunjasti modeli, ki te vsakodnevno obdajajo, ne bodo motili tvojega ega…[/quote]

Sploh ne gre za zunanji izgled, ampak za odnos do sebe in drugih. Oblačilo je vedno predstavljalo odnos, spoštovanje… zato se na primer čez mejo ni smelo potovati v majčki brez rokavov, uslužbenke na bankah niso smele biti brez najlonk, določena je bila najkrajša dovoljena dolžina krila… in podobno. So obstajala neka pravila oblačenja, tako kot bonton (pravila vedenja), in to ne zaradi zunanjega izgleda, ampak zaradi spoštljivega odnosa do okolice in s tem tudi do sebe in dela.
Imaš pa prav, da danes teh vrednot ni več, kot še marsikatere druge. Danes so vrednote nasilništvo, rivalstvo, skrb za svojo rit, goljufije, kraje… in ob tem seveda ne more biti spoštovanja do drugih, zato ni pomembno, kako so ljudje oblečeni. Celo nasprotno: z današnjimi cunjastimi oblačili in rivalskim načinom življenja je potrebno pokazati nespoštovanje.[/quote]

Ljudje imamo milijon razlogov, da se za vsakodnevne dejavnosti ne oblačimo po TVOJIH merilih in sem prepričana, da med njimi ni NIKOGAR, ki bi naredil to nalašč, samo da bi pokazal nespoštovanje.

Cunjasta obleka, ki jo nosim, je meni udobna in čisto sprejemljiva in če bi mi ti na ulici rekla, da ti s tebi nevšečno garderobo kažem nespoštovanje, bi jaz umrla od smeha….
In če bi mi to rekla prijateljica, se pa ne bi smejala ampak zamislila nad njenimi vrednotami in NJENIM SPOŠTOVANJEM.

Jah, dejstvo, da midve ne bi mogli vkup na kavo, ker nisem dosti dobro zrihtana in popedenana.
Nč hudga…

New Report

Close