Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Slamnati lasje pomoč!

Slamnati lasje pomoč!

So suhi , slamnati, brez sijaja, skratka obupni…
se vec ne barvam, samponi za ta tip las ne pomagajo, balzami, orehovo olje… res nevem kaj naj??
Ima kakšna kaksen nasvet ki res pomaga?
Lp,

Meni je pomagalo olivno olje.

Kdaj nanos pred umivanjem ali po???? ker masni lasje zgledajo tudi grozno

nova
Uredništvo priporoča

karitejevo maslo, si narediš oblogo, nato običajno opereš, nekje 3 mesece in rezultat bo viden. Ob tem ne pozabi na regenerator, kajti lasje poleg maščobe potrebujejo tudi vlago

ko boš mela cajt oz dan frej
si daj na suhe lase kakšno olje
kremo karkol imaš
pusti cel dan, še ponoč, če ti znese, potem operi…
kr dobr ti zna pomagat

lorealov elseve multivitaminski šampon 2 in 1, ko so lasje suhi, na konice nanesi serum od Balea

Verjetno je mislila na oljčno olje.

Slamnato podjetje, slamnati možje, slamnati lasje…

Poskusi Kolagen od Medexa

Kokosovo maslo ali kakšno drugo, pustim čez noč – celo noč.
Zjutraj so lasi kot pri 7 letni punčki.

Morali bi biti malce bolj žilavi.
Najbrž je treba pustiti samo za kakšno urco.
Meni se ne da.

Najprej lase operem z vodo, sfrotiram, za pol ure nanesem olivno olje (najbolj fajn je, če je domače), potem sperem in operem s šamponom in balzamom.

Verjetno je mislila na oljčno olje.[/quote]

Drevo je oljka, plod je oliva, olje se dela iz plodu in ne iz hloda, zato je pravilno olivno olje in ne oljčno olje!!!

Verjetno je mislila na oljčno olje.[/quote]

Drevo je oljka, plod je oliva, olje se dela iz plodu in ne iz hloda, zato je pravilno olivno olje in ne oljčno olje!!![/quote]

Ti si pa verjetno iz Ljubljane. Samo tam delate (umetno) razliko med sadežem in drevesom oljke. Ste svetovni unikum… hahaha. Oliva je italijanski izraz za oljko. Po tej logiki imate tudi:
češnja – ciliegia, hruška – pera, sliva – prugna, breskev – pesca…? Mislim, da ne. Vsi jeziki, kjer je oljka domorodno drevo, uporabljajo za sadež in drevo isti izraz enako kot pri nas (razen v Lj, seveda…)

ena je zadnjič propagirala Moroccainoil – menda pomaga ful, na netu dobiš prodajna mesta. Je pol tud druga pohvalila.
sama nisem še probala, mam Subrino balzam, samo se mi zdi, da njena kvaliteta ni več taka, kot je bila leta nazaj.

Maska Kerastase Resistance CHROMA RICHE:

http://www.bolha.com/lepota-in-zdravje/lepota/nega-las/kozmetika-za-nego-las/maska-regenerator-kerastase-resistance-chroma-riche-500ml-1282712633.html

če nočeš olja, ker si potem grozna (tudi jaz si ga nebi), pa idi k dobremu frizeru, kupi si res dober šampon in balazam + obvezno olje za lase. ampak ne tistega v drogeriji ampak pri frizerju. pomaga 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, je pa res, da je kar drago (jaz dam za 100 ml olja 23 €) – imaš pa ga za kar lep čas. po tem olju nimaš mastnih las, jaz pa si dam tako na mokre kot na suhe lase. Po nekem času boš videla občutno razliko. Jaz uporabljam lasno kozmetiko od Revlona.
Je pa res, da so taki šamponi in olja dragi.

Drevo je oljka, plod je oliva, olje se dela iz plodu in ne iz hloda, zato je pravilno olivno olje in ne oljčno olje!!![/quote]

Ti si pa verjetno iz Ljubljane. Samo tam delate (umetno) razliko med sadežem in drevesom oljke. Ste svetovni unikum… hahaha. Oliva je italijanski izraz za oljko. Po tej logiki imate tudi:
češnja – ciliegia, hruška – pera, sliva – prugna, breskev – pesca…? Mislim, da ne. Vsi jeziki, kjer je oljka domorodno drevo, uporabljajo za sadež in drevo isti izraz enako kot pri nas (razen v Lj, seveda…)[/quote]

ah, dajte mir, oboje je prav:
sicer pa ja, kot je zg. napisala o delanju razlike:
“Slovar slovenskega knjižnega jezika priznava tako olivi kot oljki enako veljavo: plod je lahko oljka ali oliva, tudi drevo je lahko oliva, čeprav redkeje kot oljka, olje je oljčno ali olivno. Solato si torej lahko tudi knjižno belite, s katerim želite. Naj dodam samo še to, da je vam tuja različica, oljčno olje, danes nekako modna (tudi avtorica se je odločila zanjo), verjetno zato, ker je prišlo v modo vračanje k tradicionalnemu v najširšem pomenu besede. Menda pa se je tudi biološka stroka opredelila, da bi plod drevesa ‘oljke’, ki ga je večina slovenskih govorcev do nedavnega poznala kot ‘olivo’, poimenovali raje kot ‘oljko’. Razlogov za to ne poznam. Iz tega pa sledi tudi premik od ‘olivnega olja’ k ‘oljčnemu olju’. Taka, vsaj za večinski slovenski govor dokaj umetna preimenovanja so često neuspešna, temu pa, sodeč po trenutni rabi, kaže kar dobro. Če na vseh steklenicah s tovrstnim oljem po novem striktno piše ‘oljčno olje’, ni vrag, da ne bomo sčasoma tudi najbolj zadrti preklopili …”

Meni se zdi odlična maska za lase od Pantene (tista, na kateri piše za barvane lase). Tudi če se sama ne barvaš, ti ta maska lahko pomaga. Konec koncev so barvani lasje večinoma še bolj izsušeni kot naravni, zato poskusi…po moje ti ne bo žal. Meni je res super “popravila” lase.

Pozorna bodi tudi na to, ali piješ dovolj tekočine – vode, čaja, ali ješ zdravo…tudi to vpliva.

Obvezno si umivaj lase z manj šampona, ki je namenjen suhim lasem, potem obvezno uporabljaj sproti balzam, in pazi, da si zelo zelo dobro izpereš lase…. občasno pa uporabi masko. (Maska za suhe lase od L’Oreal Professional ki jo dobiš pri frizerju in je dražja, obstaja pa tudi ‘navadna’ L’Oreal Elseve maska)

Nekoč, ko sem imela tudi sama izredno suhe lase, mi je pomagal šampon in balzam od Vichy Dercos iz lekarne

http://www.literam.net/sl/

Olivno olje ne naredi čisto nič lasem razen velikega messa..molekule so prevelike da bi bile koristne in ko speres so lasje se v slabšem stanju. Dokazano. Ni za kaj!

Naj se prodajalci izdelkov za lase razpočijo a meni še vedno najbolj pomaga maska iz mešanice olj (ricinusovo, olivno, arganovo, jojobino..), med, rumenjak. Vtrem na konice in prekrijem najprej s folijo nato brisačo in pustim delovati čim dlje.

Pa riževa voda tudi pomaga. Imaš teh naravnih mask, ki nahranijo lase ogromno na spletu, prebrskaj…

Barvam lase od 14.leta in imam zdrave, sijoče tudi poleti. Spleti si kitko, pokrij ko si na soncu. Pred vsakim sušenjem ali toplotnim obdelovanjem pa obvezno zaščito gor!

Odgovor na objavo uporabnika
Maske, 16.07.2021 ob 18:22

Naj se prodajalci izdelkov za lase razpočijo a meni še vedno najbolj pomaga maska iz mešanice olj (ricinusovo, olivno, arganovo, jojobino..), med, rumenjak. Vtrem na konice in prekrijem najprej s folijo nato brisačo in pustim delovati čim dlje.

Pa riževa voda tudi pomaga. Imaš teh naravnih mask, ki nahranijo lase ogromno na spletu, prebrskaj…

Barvam lase od 14.leta in imam zdrave, sijoče tudi poleti. Spleti si kitko, pokrij ko si na soncu. Pred vsakim sušenjem ali toplotnim obdelovanjem pa obvezno zaščito gor!

tudi meni so olja super. Jih menjam, amla, khadi ali kokosovo. Dam največ dve žlički in razčešem, pustim tudi čez noč. Zanima me le, ali potem uporabljate tudi balzam, masko, ali je dovolj že olje?

 

New Report

Close