Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek nakup stanovanja ali vezava depozita

nakup stanovanja ali vezava depozita

Prosim vas za sledeči nasvet:
imam nekaj prihrankov, morda bi bilo za manjšo garsonjero v Lj, kamor gre hčerka letos na študij.
Sedaj oklevam, ali se splača kupiti ali ta denar vezati, vemo pa, da nam tudi ta denar kljub vezavi propada zaradi inflacije.
Torej nakup stanovanja ali vezava ??? Hvala za vaše odgovore, pa lep večer.

Če boste sami koristili stanovanje potem vsekakor stanovanje.

Nakup stanovanja.

Pri vezavi 80.000 evrov na pet let ali najemu garsonjere za 300 evrov na mesec boste po petih letih na cirka istem, s tem da je pri stanovanju še nekaj dodatnih stroškov, ki jih kot najemnik nimaš, pri obrestih pa dohodninska obveznost.
In po petih letih, če želiš stanovanje prodati in zamenjati za večje, še stroški s tem (davek na promet)…

Ce si boste resili stanovanjsko vprasaje, potem stanovanje. Casi ko si kupil stanovanje pa ga donosno prodal so pa ze mimo. Kako bo pa cez 5 ali 10 let pa nihce ne ve!

Se sicer ne spoznam na finance, a po moje najboljš stanovanje. Če se tu mal poigraš z izračuni
http://www.abanka.si/informativni-izracun/depozit, vidiš, da dobiš na mesec manj obresti, kot bi dala za najemnino za hčerko. Obresti čez 1k eur bi imela tud obdavčene. Pa hčerka bi bila tud kasneje lepo na svojem ali daje ona ali ti stanovanje v najem in ima dodaten prihodek.

Nakup nepremičnine ni nikoli zgrešena naložba.

hčerka bi za sobo v ljubljani med študijem morala plačevati vsaj 200 EUR. ne vem, če dobiš kje 2400 letno obresti za ta znesek

druga stvar pa je, koliko bo stanovanje vredno čez 5 let, če ga mislite po tem prodat..
zna bit, da bodo cene padle in boste močno na izgubi… ali pa bo hči ostala tam…

Cene bodo že padle, ampak bodo potem spet rasle, ker vrednost nepremičnin že od nekdaj vedno raste. Tako je vedno bilo povsod po svetu, zato velja nakup nepremičnine za eno boljših naložb.

Če gre v študenta plača samo okoli 80 evrov, pa še fajn družbo bo imela 🙂
Jaz bi denar vezal.
lp

Ti si pa optimist, če misliš, da bo ob očitno solidnih dohodkih staršev hčerka kar tako dobila mesto v študentskem domu. Mogoče zadnje leto študija.

Moje mnenje je, da se vsekakor odločite za nakup stanovanja. Dolgoročno je to stabilna naložba. Pri denarju na banki pa vemo kako je.

Moja nona je govorila – daj kaj na stran v dobrih časih in kupuj ko časi niso rožnati – je ceneje.

Dandanes tisti ki ima denar je super da kupi kako nepremičnino. Do kdaj čakati da bodo cene padle je pač riziko.

Verjemi pa, da ti je nepremičnina najboljša garancija za kakršnokoli krizo.

Itak, da stanovaje. Škoda se ukvarjati z oderuškimi najemnina za čas njenega študija. Pri vezavi pa nikoli ne veš. Se bo zgodil še grški scenarij, propad evra, bank… pa boš ob ves denar. V teh časih jaz nikoli ne bi vezal denarja za dlje časa – sploh pa ne za par let. Da ne omenim, da boš obresti dobil ob koncu vezave. Denar za najemnino boste morali pa plačevati vsak mesec. Pa še hčerki boste lahko potem velikodušno odstopili stanovanje. Ni je lepše popotnice 😉

Pa še davek moraš plačati državi pri vezavi pri zneskih večjih od 20.000 ali 30.000,ne vem natančno.

nikoli ni bila naložba. prav tako kot naložba ni avto. od nje nimaš nič, cena pada z leti, popravila, stroški, če jo oddajaš si mogoče lahko na plusu, drugače pa ne.da kupiš stanovanje za hčerko, ki gre študirat, je meni malo mimo. Če se pa tako ali tako odločaš za nakup stanovanja, pa dvomim, da te zanimajo lokacije, ki so primerne študentariji in dovolj blizu faksom. 🙂

Obvezno kupi stanovanje.

Vse kar nalagaš v banke je IDIOTIZEM!

Veš kaj je pa najbolš?? Da gre froc študirat nekam ob morje! Vi pa imate stanovanjce za poleti ob morju….

Ti si pa optimist, če misliš, da bo ob očitno solidnih dohodkih staršev hčerka kar tako dobila mesto v študentskem domu. Mogoče zadnje leto študija.

Moje mnenje je, da se vsekakor odločite za nakup stanovanja. Dolgoročno je to stabilna naložba. Pri denarju na banki pa vemo kako je.[/quote]

Zadnja leta VSI, ki ustrezajo pogojem dobijo študenta do novega leta. Letos je tako ponoven razpis ta mesec, ker so že VSI dobili, ki so se prijavili 😉

Davek se plača na obresti, višje od 1000 evrov. Lahko malo porazdeliš med družinske člane in se temu davku izogneš.
Garsonjera res ni nekaj, kjer bi si človek želel živeti. Za čas študija je čisto ok, kaj več pa le po sili razmer.
Ne pozabi, da je potrebno plačevati tudi stroške, ki tudi nekaj nanesejo.

Nakup nepremičnine je vedno bil, je in bo ena najboljših naložb. Avto pa ne, imaš prav.
Predvidevam, da si ti v najemu…. eh….

Stanopvanje ITAK.
Vprašaj se katera banka je zaupanja vredna.
Vprašaj se, če lahko verjameš, da bo tvoj denar čez 5 let še toliko vreden, kot danes?
A si sigurna? A bodo banke sploh še stale?

New Report

Close