Hujšanje

Odgovarjajo: Mirjana Frankovič, transkacijski analitik - psihoterapevtka, doktorandka SFU Dunaj

Kavitacija

Default avatar
pozdravljeni!
jaz imam eno vprašanje in če kdo ve bi bla res hvaležna za odgovor, ker me to žre že dolgo in nikakor ne pridem do zdravnice, da bi jo vprašala.
torej, jaz sem se odločila za kavitacijo in imam v paketu 6 tretmajev. enega sem že dala skozi.

zdaj pa me zanima ali bodo rezultati vseeno uspešni, glede celulita (in maščobe), če jemljem kontracepcijske tabletke?

pred jemanjem nisem imela niti pikice celulita, odkar pa sem jih začela jemat pa po enem letu ugotovim da izgledam grozno, kljub temu da na začetku prehrane, rekreacije, vode, itd. nisem spremenila, zadnjih par mesecev pa sem še to spremenila na boljše, ampak celulit vseeno ostaja oz. ga je vedno več.
Default avatar
Mišela, kavitacija ni čudežna rešitev proti celulitu.

Sicer ne poznam natančneje tvojega stanja, ampak ponavadi so kavitacije učinkovite pri 15-20 tretmajih, pa še to odvisno od same aparature, nastavitev, pravilnosti ali nepravilnosti izvedbe.

Da se o nežljenih stranskih učinkih sploh ne pogovarjava.
Ne vem kaj je vam ženske, da hodite na kavitacijo. Pogojno po nogah še gre, ampak po trebuhu, bokih ipd... To je to, ko se ne zavedate škodljivih učinkov.

Zakaj je temu tako?

Zato ker:
1. učinki niso vidni takoj, ko so vidni je že res hudo (notranje krvavitve, rak ipd)
2. ker vam tege v salonu ne povedo (ali ne vejo, ponavadi pa nočejo!)
3. ker ste tako oupane, da bi naredile vse (po enostavni poti do lepe postave).

Jao jao drage punce! Samo eno telo imate, zakaj je le temu treba škodovati s kavitacijo?!

Kar se tiče kontracepcije - če imaš tako negativne učinke, ali nimaš ALTERNATIVNE zaščite??
Kontracepcija ti zjebe (oprosti izrazu, ampak samo ta je primeren za to) hormone, stranski učinki (celulit) so še najmanjši problem kaj lahko to naredi telesu (oz kasneje otroku)...
Default avatar
No, še to sem pozabil dodati.

Razvite države prepovedujejo uporabo kavitacije v kot se nekateri radi izražajo 'učinkovitem spektru/frekvenci'. Nemčija, Italija in ostale države po katerih se tako radi zgledujemo.

V Sloveniji pa je PRO kavitacijski lobij tako močan in ljudje tako neizobraženi glede tega, da je za to tako kot je...
Default avatar
da je škodljiva, vem :) hvala za skrb
drugače pa jo delam samo na stegnih

še kdo kakšno mnenje prosim? ker sem čist živčna :)
Default avatar
Lej, res ne vem kaj bi rada slišala.
Tvoje vprašanje:
Odgovor je lahko NE, ne bodo uspešni, kar bi si jaz trdil. Lahko pa da JA, bo nek učinek (čeprav ne bo to čudež).

Na stegnih kavitacija še gre, vendar po kavitaciji obvezno intenzivno telovadi (najbolje v okviru 30min zatem), da pokuriš čim več 'razbite maščobe'. Drugače je učinek kavitacije precej manjši, saj kaj ne skuriš, ti gre nazaj v maščobo...

LP
Default avatar
no, če bo slučajno koga kdaj zanimalo imam odgovore :) sem se pozanimala, ko sem prišla do gin. in kozmetičnega salona :D

torej, če se tabletke jemlje v času kavitacije, bi se učinkovitost občutno zmanjšala.
če se tablete preneha jemat, se vidi ''rezultat'' po treh mesecih (z zdravo prehrano, dovolj vode)
kar se tiče kavitacije pa..zdaj imam za seboj 3 tretmaje in moram rečt, da je celulit izginil :) aja tabletke pa sem tudi prenehala jemat (kakšna dobra dva tedna nazaj)
Default avatar
Pozdravljeni,

jaz pa hodim na kavitacijo za trebuh in imam vedno po kavitaciji zelo močne bolečine v trebuhu. Ali je to normalno?

hvala in lp
zaskrbljena
Default avatar
Sem bila trikrat na kavitaciji trebuha in šestkrat na lipomasaži celega telesa. Držala sem se navodil, izgubila 5cm okrog pasu in 6kg.Bolečin nisem imela nič.
Lep pozdrav
Default avatar
Kavitacija ne deluje poleg tega ima preveč stranskih učinkov, preberi si o LPG odpravljanje celulita
Default avatar
Dejte punce mal pomislite no, ali ste tiste cm izgubile zaradi kavitacije, ali zato, ker ste med tretmaji zdravo jedle, se veliko gibale in pile ogromno vode? Iz mojih izkušenj vam povem, kavitacija ni imela učinka. Sem pa kasneje preizkusila samo tisto, kar ti svetujejo ob kavitaciji, torej telovadba, zdrava hrana,......... in se je maščoba prav lepo stopila, brez kavitacije. To je samo lari fari, pa še škodljivo je.
Default avatar
Ne vem, kako je kavitacija delovala pri drugih, a moja izkušnja ni dobra. Mislim, da tudi nisem naletela na najboljšo izvedbo. Za darilo sem dobila 7 tretmajev in vask je zajemal kavitacijo - 1 ura, radiofrekvenca - pol ure, limfna drenaža-pol ure. Odločila sem se, da dam v obdelavo le stegna, saj so najbolj kritčna. Stara sem 45 let, visoka 175cm, težka 63kg, torej ne hudo debela. Izvajalec: lepotni center BODI v Ljubljani.
- prva dva tretmaja sta me zelo bolela in dobila sem podpludbe, ki so se komaj pozdravile v enem tednu (ob mazanju s Hepanom), zato sem za naslednje tretmaje prosila za zmanjšanje vakuuma
- tretma je izvajala vsakič druga bolj ali manj izkušena mlada kozmetičarka (če sploh imajo takšno izobrazbo)
- o poteku niso vodili nobene evidence, le ena izmed kozmetičark me je izmerila pred in po tretmaju
- opravila sem vseh 7 tretmajev in morda izgubila kak centimeter obsega stegen. Videz pomarančne kože je bil po zaključku še slabši, a so rekli, da se tu učinki pokažejo kasneje. Od tretmajev je minilo 5 mesecev in izboljšanja nisem opazila.

Pri meni torej kavitacija ni delovala. Morda tudi nisem več v primerni starosti za ta tip tretmaja. Vsekakor pa odsvetujem lepotni center BODI.
Default avatar
Žabalonica, te lahko kako drugače kontaktiram?
Sama sem sredi tretmajev kupljenega preoblikovanja telesa pri istem ponudniku, med katerimi je tudi slavna kavitacija in ja, vse kar si napisala drži.
Do sedaj opravila 3 tretmaje.
Prve 2x opravljala ena kozmetičarka, aparat smo dali na minimum, ker je tako bolelo, obdelovan je bil le zadnji predel stegen, ker spredaj nisem zdržala, muskelfiber pa posledična reakcija še kar nekaj dni.
Tretji tretma je opravljala druga kozmetičarka, aparat od začetka na minimumu, vmes povečali, bolečine večje itak, a sem zdržala, vendar doma šokirano ugotovila, da imam predvsem ob straneh stegen takšne podpludbe, da je bilo joj, mazala s kremo za krvne žile in podpludbe, da so po 6 dneh končno izginile, bolečina na otip pa je ostala.
Preostali so mi še 4-je obiski, ki se jih zdaj prav bojim oz. bom prosila naj ostanejo na minimumu.
Tako da drage punce, kavitacija, če le nimate precej maščobnega tkiva, kot je ritka, še kako boli...ne razumem žensk, na katerih izvajajo postopek na maximumu...pa sama nimam nizkega praga bolečine.
Najbolj od vsega me preseneča, da sem pred nakupom odšla v dotični salon po mnenje ali sem primerna za takšen postopek ali ne, ker pač nimam s tem izkušenj in povedala, da imam gensko pogojen problem s krvnimi žilicami. Odgovor je bil JA, le da naj omenim, da se da aparat na malo manj intenzivno. Nobenega govora o bolečinah, kaj šele o krvavitvah v podkožju.
Aja mimogrede imam 41 let, 165cm višine, 55kg teže, športno postavo, hja nekaj oblogic/celulita, katerega sem se nameravala, tistega vidnega, znebit ali vsaj omilit.
Resnično sem šokirana, da se o tem ne govori v javnosti.
Default avatar
Osebno še nimam izkušenj s to tehnologijo.

Vendar pa mislim, da če tehnologija dejansko deluje sama po sebi, potem ne bi smelo biti navodil, da je hkrati potrebno spremeniti tudi nivo aktivnosti in prehrano.
Na ta način ne moremo ceteris paribus meriti učinkovitosti.
---------------------------------------------------------------------------------
Mare Hojč, inštruktor fitnesa in licenčni trener IBFF
[img]http://med.over.net/wp-content/uploads/ ... 438907.jpg[/img]

VIDEO Vadba za Hujšanje Doma
(Začetni/ Nadaljevalni/ Napredni program, vse v video obliki z razlago strokovnega trenerja; Brezplačna)
http://www.the-nutrition.com/video/kate ... ni-program
Katera oblika kardio vadbe je najbolj učinkovita za hujšanje (VIDEO)
http://www.the-nutrition.com/single-blo ... je/stran/1

Shujševalni recepti (dietna Nutella, Rafaello kroglice, Nizkokalorična pica..)
http://www.the-nutrition.com/recepti

Kako je Sara izgubila 26 kg (najuspešnejša X3M Shredxx 90-dnevna preobrazba)
http://www.the-nutrition.com/single-pre ... ce/stran/1
Default avatar
A je kdo izkoristil že kakšen kupon za kavitacijo prek 1na dan? Svoji prjateljici bi rad za darilo kupil kupon za kavitacijo (ker je cenejši) in gledam tukaj http://1nadan.si/vse-ponudbe/kavitacija. A ima kdo kakšne izkušnje s katerim izmed ponudnikov na njihovi strani?

Moderatorji

Mirjana Frankovič , transkacijski analitik - psihoterapevtka, doktorandka SFU Dunaj
MirjanaFrankovic E-posvet