Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Pogled zahajajočega sonca

Pogled zahajajočega sonca

Pozdravljeni,

Veliko sem iskala po spletu o tako imenovanem POGLEDU ZAHAJAJOČEGA SONCA pri dojenčkih. Moj sin je namreč star 4 mesece. Pred kratkim sva obiskala pediatra zaradi prehlada oz. zamašenega noska. Pa je pediatrinja ugotovila da ima otrok pogled zahajajočega sonca (naj bi imel pritisk v glavici) – to je njen odgovor. Sinček sicer res kakšno novo stvar, nepoznano osebo pogleda z zelo odprtimi očmi, ker je zvedav. Ko smo okoli njega sami domači in stvari ki jih je navajen, gleda normalno. Napotila naju je na UZ glavice. Mene pa sedaj zanima kaj več o tem pogledu, saj nikjer nisem zasledila nič podobnega. Klicala sem patronažno sestro, če bi mi lahko kaj več povedala in o tem še nikoli ni slišala nič. Ali ni značilno za povišan pritisk v glavici da je mečava izbočena? No sin, ima normalno mečavo. Glavica je normalna in se lepo razvija. Pri 4 mesecih je OG 41 cm, ob rojstvu 34 cm.
Porod in nosečnost sta bila brez težav. Otrok rojen v 40 tednu, težak 3400, velik 53 cm.

Čisto sem zmedena, do UZ je še 1 mesec, mene pa vsak dan bolj mori, kaj to lahko potegne za seboj.

Hvala in lep dan še naprej,

http://med.over.net/forum5/search.php?46,search=zahajajo%C4%8Dega+sonca,author=,page=1,match_type=ALL,match_dates=0,match_forum=46,match_threads=0
Fenomen ali znak zahajajočega sonca je posebna postavitev očesnih zrkel pri povišanem lobanjskem tlaku.
[img]http://2.bp.blogspot.com/-0hsI6XVNbg8/Tfx_X9_j5cI/AAAAAAAACl8/ePaYAKCU1YE/s1600/untitled.bmp[/img]
Pri otroku je potrebno odreagirati takoj, če le vidimo kakšen znak, ki bi nas samo spominjal na kakšen resen znak. Ne moremo čakati, da se p0ojavijo še kakšni, bolj specifični ali resnejši znaki. In zato je vaša pediatrinja ravnala povsem pravilno. UZ pa bo pokazal ali je potrebno storiti še kaj ali pa se je res vse samo zdelo. Glede na to, da glavica raste povsem primerno in da niste napisali nobenih drugih sumljivih znakov ali poškodb med porodom, si upam misliti, da bo z otrokom vse v redu. Bi pa jaz v takem primeru zelo verjetno napotnico označila z “nujno”, saj si sama ne predstavljam, da bi čakala 1 mesec za razjasnitev dvomov:=(

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close