Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Avto, vreden »pod 70.000«, je »popolnoma običajen standard za funkcijo in odgovornost, ki mi je zaupana«.

Avto, vreden »pod 70.000«, je »popolnoma običajen standard za funkcijo in odgovornost, ki mi je zaupana«.

Poglejmo si torej ta »popolnoma običajen standard«. Kdo, kdaj in na podlagi česa je ta popolnoma običajen standard določil? So bile to uprave in nadzorni sveti NLB zadnjih deset let? So se zgledovale po primerljivih ali bogatejših državah? Zakaj bi morali imeti direktorji v Sloveniji avstrijske plače in privilegije, naši delavci pa naše? Če na ta vprašanja ni pametnih odgovorov, potem to seveda ni nikakršen običajen standard, ampak dolgoletno arogantno ravnanje odgovornih, ki so banko v tem času potopili do te mere, da je vsa država zdaj njena talka. Ne običajen standard, ampak čista zloraba, seveda krita z legalnimi pogodbami ali pravilniki, ki so si jih gospodje pisali sami in katere vrhunec cinizma je bil pred leti ‘one million Kramar’. Odkar pa državljani plačujemo grehe te in drugih državnih bank, bi smel biti »popolnoma običajni standard« bicikelj, tisti mestni, z urbana kartico, ki je zastonj.

Je to demagogija? Ne, tako je ravnalo kar nekaj severnoevropskih politikov in gospodarstvenikov v kriznih časih in samo to bi bila zares zdravilna nova (ali stara, protestantska, če hočete) etika odločevalcev v državnih in zasebnih podjetjih z izgubami: radikalni prelom s prakso, da eni dobijo nov avto, drugi pa odpoved. Da imajo že desetletje direktorji, ki so potopili podjetja, zmetali delavce na ceste in opeharili delničarje, na drugih delovnih mestih še vedno iste ali podobne plače kot prej in »popolnoma običajne standarde«, kot nekoč, ko je bil običajen standard tudi to, da so ljudje imeli delo in plače, ki so zadoščale za preživetje, pa tega standarda že dolgo ni več. Kot bi oni ne živeli v krizi, kot bi njihova strokovnost zahtevala izločitev iz življenja običajnih smrtnikov, kot bi bile njihove zadnjice rojene le za avtomobile, vredne en groš manj kot 70.000 evrov.

http://www.dnevnik.si/mnenja/kolumne/kar-se-janezek-nauci

Kakpšne bedarije, da se novinarji nimajo časa ukvarjati z resnimi problemi….

Kakpšne bedarije, da se novinarji nimajo časa ukvarjati z resnimi problemi….[/quote]

To, da “elita” misli, da ji pripada vse, kar si zazeli, na racun navadne raje, JE resen problem. In natanko zato tudi smo, kjer smo. V tem primeru gre poleg tega za cloveka, ki do sedaj ni pokazal se nic, ker je komaj prisel v firmo, bonitete pa si ze kar jemlje.

nova
Uredništvo priporoča

Kakpšne bedarije, da se novinarji nimajo časa ukvarjati z resnimi problemi….[/quote]

To, da “elita” misli, da ji pripada vse, kar si zazeli, na racun navadne raje, JE resen problem. In natanko zato tudi smo, kjer smo. V tem primeru gre poleg tega za cloveka, ki do sedaj ni pokazal se nic, ker je komaj prisel v firmo, bonitete pa si ze kar jemlje.[/quote]

Da ima predsednik uprave največje banke ima A6 ni nič posebnega in je povsem normalno za tako pozicijo. Je prej manj kot več.

…. zakaj že bi moralo biti tako? A mate vsi že totalka oprane možgane?

Običajno gre tako s pozicijo in potrebami. Zakaj pa naj ne bi bilo tako?

Običajno gre tako s pozicijo in potrebami. Zakaj pa naj ne bi bilo tako?[/quote]

… razloži prosim ta dva pojma: pozicija in potrebe.

Direktor, ki živi s svojo firmo je gospodar. Če je firma zapufana, potem dober gospodar vzame cenejši avto. Ni nujno kripa, ampak menim, da se bo z enim vsaj pol cenejšim avtom ravno tako pripeljal kamorkoli, pa še manjši parkplac bo potreboval.

Pozicija pa … ni vredno izgubljati besed. Najprej naj ti tiči opravičijo svoje pozicije in naredijo nekaj za firmo. Da pa se selijo iz podjetja v podjetje in za samo puščajo ruševine. A tukaj samo meni ni nekaj jasno? Naj si pozicije nekaj zatlačijo.

Avto je že pol cenejši kot bi bilo noramlno.

In ti bi šla delat v banko za predsednika uprave za minimalca?

Poglejmo si torej ta »popolnoma običajen standard«. Kdo, kdaj in na podlagi česa je ta popolnoma običajen standard določil? So bile to uprave in nadzorni sveti NLB zadnjih deset let? So se zgledovale po primerljivih ali bogatejših državah? Zakaj bi morali imeti direktorji v Sloveniji avstrijske plače in privilegije, naši delavci pa naše? Če na ta vprašanja ni pametnih odgovorov, potem to seveda ni nikakršen običajen standard, ampak dolgoletno arogantno ravnanje odgovornih, ki so banko v tem času potopili do te mere, da je vsa država zdaj njena talka. Ne običajen standard, ampak čista zloraba, seveda krita z legalnimi pogodbami ali pravilniki, ki so si jih gospodje pisali sami in katere vrhunec cinizma je bil pred leti ‘one million Kramar’. Odkar pa državljani plačujemo grehe te in drugih državnih bank, bi smel biti »popolnoma običajni standard« bicikelj, tisti mestni, z urbana kartico, ki je zastonj.

Je to demagogija? Ne, tako je ravnalo kar nekaj severnoevropskih politikov in gospodarstvenikov v kriznih časih in samo to bi bila zares zdravilna nova (ali stara, protestantska, če hočete) etika odločevalcev v državnih in zasebnih podjetjih z izgubami: radikalni prelom s prakso, da eni dobijo nov avto, drugi pa odpoved. Da imajo že desetletje direktorji, ki so potopili podjetja, zmetali delavce na ceste in opeharili delničarje, na drugih delovnih mestih še vedno iste ali podobne plače kot prej in »popolnoma običajne standarde«, kot nekoč, ko je bil običajen standard tudi to, da so ljudje imeli delo in plače, ki so zadoščale za preživetje, pa tega standarda že dolgo ni več. Kot bi oni ne živeli v krizi, kot bi njihova strokovnost zahtevala izločitev iz življenja običajnih smrtnikov, kot bi bile njihove zadnjice rojene le za avtomobile, vredne en groš manj kot 70.000 evrov.

http://www.dnevnik.si/mnenja/kolumne/kar-se-janezek-nauci%5B/quote%5D

Žal živimo v kapitalizmu, mar bi vsi morali biti “invalidi”, “whatevrji” in “mrhovinarji”, naj se sončki kar učijo 😀

ena lepa pesmica za vas

http://www.mojvideo.com/video-fikret-dudevic-pike-gucci-i-dolce-i-gabanna/8103ca6c1a7511ba64fd

pozdrav s Fiđija :))))

Avto je že pol cenejši kot bi bilo noramlno.

In ti bi šla delat v banko za predsednika uprave za minimalca?[/quote]

… naj stricu ploskam, ker se je zadovoljil s 70 000 vrednim avtom, namesto 140 000?

Tu ne gre za minimalca. Tu gre za enormne razlike!

Če pa že vprašaš, ne bi šla za predsednika uprave. Hvala. Bi pa to delo, ki ga opravljam bilo lahko bolj cenjeno. Imam narejen faks in dva podiplomca, kakršnakoli že, česar nimajo vsi predsedniki uprave, pa bi morala delati za en tak A6 štiri leta! brez, da imam kakšne lastne potrebe po plačvenju položnic seveda.

Nesposobnost poskrbeti zase? Morda sem pa le ohranila nekaj zdravega čuta za estetiko in moralo.

LP

z eno besedo korupcija

pozdrav iz Grčije ;D

Avto ni vreden 70.000, to je cena po ceniku. Dejanska nabavna vrednost tega avta je okoli 45.000. Verjamem pa da ti je tudi to preveč. Za tebe (in večino Slovencev) bi bil primeren avto Megane ali kaj podobnega. po možnosti rabljen 1-2 leti.

Ali ti ta služba ne odgovarja, ali nisi dovolj sposobna, ali je kaj drugega tega ne vem. Da pa se potem ven mečeš in zganjaš foušarijo je pa druga stvar.

s podobnimi argumenti, da je zlato padalo (golden parachute) popolnoma standardna pogodba v bančništvu se je operiralo, ko smo ugotovili, da bo dobil Kramar ob zaključku mandata miljon evrov odpravnine, ali nagrade, ali kaj že. Da je banka super poslovala, da je to čisto standardno, bla bla bla

Danes, ko vemo, da je v obdobju, ko je bil predsednik uprave Kramar, le-ta banko popolnoma uničil, ji naredil miljardne izgube (mimogrede, tudi teh 350 miljonov lanske izgube je iz tistega časa), pa lahko kaj???? terjamo miljon nazaj???

tiste nebuloze, kako je banka plačala za avto vreden 70.000 samo 40.000 pa ne kupim niti pod razno.
razlika med 40.000 do 70.000 ali pa kar do 100.000 bo banka tudi plačala. v skritih pogodbah… brez skrbi. poznam poslovne najeme….

Avto ni vreden 70.000, to je cena po ceniku. Dejanska nabavna vrednost tega avta je okoli 45.000. Verjamem pa da ti je tudi to preveč. Za tebe (in večino Slovencev) bi bil primeren avto Megane ali kaj podobnega. po možnosti rabljen 1-2 leti.

Ali ti ta služba ne odgovarja, ali nisi dovolj sposobna, ali je kaj drugega tega ne vem. Da pa se potem ven mečeš in zganjaš foušarijo je pa druga stvar.[/quote]

Ni res, osnovna cena je 45, cena z dodatno opremo je pa 70.
Sploh bi pa bilo dobr, da preverjo kje je bil kupljen, bodo zanimiva naključja (Vrtač ki je tudi pri Unicredito dobavljal vse avte)

Glede Kramarja se strinjam, da bi bilo potrebno zapreti nadzornike, ki so požegnali tako pogodbo. Si pa tudi odgovorila na vprašanje, da Medja pač ni kriv za te slabe rezultate.

Povedal sem ti samo, koliko popusta danes dajejo prodajalci avtomobilov in to so dejstva.

Govorimo o popustih, ki za tak avto znašajo prek 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.

Glede Kramarja se strinjam, da bi bilo potrebno zapreti nadzornike, ki so požegnali tako pogodbo. Si pa tudi odgovorila na vprašanje, da Medja pač ni kriv za te slabe rezultate.

Povedal sem ti samo, koliko popusta danes dajejo prodajalci avtomobilov in to so dejstva.[/quote]

pa kaki popusti my ass.
tistih 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} dobi avtohiša po drugih kanalih.
poleg tega pa banka ni kupila avta, temveč ga je vzela v poslovni najem. kjer je pa itak jasno, da ga bodo preplačali.

kdo je kriv, kaj je kriv pa nisem komentirala. komentirala sem argument, da gre za nek standard, ki velja povsod.

Toliko so popusti danes v teh časih, pojdi do prodajalca ter boš to ugotovila.

Dosedaj sicer ni tekla razprava o poslovnih najemu ali nakupu, lahko pa odpreva tudi to temo.

Avto ni vreden 70.000, to je cena po ceniku. Dejanska nabavna vrednost tega avta je okoli 45.000. Verjamem pa da ti je tudi to preveč. Za tebe (in večino Slovencev) bi bil primeren avto Megane ali kaj podobnega. po možnosti rabljen 1-2 leti.

Ali ti ta služba ne odgovarja, ali nisi dovolj sposobna, ali je kaj drugega tega ne vem. Da pa se potem ven mečeš in zganjaš foušarijo je pa druga stvar.[/quote]

… ven metati je ena druga stvar, nevoščljivosti se raje izognem, ker škodi samo meni.

Služba mi odgovarja, hvala, ugotavljam le, da mi gre nekoliko za nohte v teh časih, ko nisem sama, ampak je treba preskrbeti tudi otroke.

Kar nima veze z izjavami v stilu – položaj zahteva avto težje kategorije. Meni je to za počit smešno.

Sploh pa z možem zadnje čase ugotavljava, da so nekateri popolnoma izgubili občutek. Popolnoma.

Žalostno pa je, da nekateri predstavniki raje tule na forumu sistem tako vneto zagovarjajo.

Zakaj se ne bi mogel predsednik uprave mimo pripeljati v navadnem meganu mi nikoli ne bo jasno. Sorry.

Še vedno velja, da

svašta,
oprosti, za banko, ki ima toliko izgube, ki jo kar naprej pokrivamo mi, MI! IN ŠE ENKRAT MI! ni etično, ni moralno, da si vodstvo sploh privošči kak avto?
In če en KURČEV pravilnik to dopušča, ga je potrebno spremeniti.
In če TI misliš, da je to sprejemljivo, ne vem kam se je izgubila TVOJA MORALA

Govorimo o službi predsednika uprave banke.

In zakaj bi se moral peljati v meganu? Zato da slovenci ne bodo nevoščjljivi (pa še potem bi se našel kdo…)? Njegov položaj je pač tak, da si glede na odgovornost zasluži vsaj tak avto.

Danes je precej večjih problemov, ki bi jih Slovenija morala rešiti…med drugim tudi prodaja NLB.

Mogoče iz navadnega staromodnega čuta za spodobnost?

Govorimo o službi predsednika uprave banke.

In zakaj bi se moral peljati v meganu? Zato da slovenci ne bodo nevoščjljivi (pa še potem bi se našel kdo…)? Njegov položaj je pač tak, da si glede na odgovornost zasluži vsaj tak avto.

Danes je precej večjih problemov, ki bi jih Slovenija morala rešiti…med drugim tudi prodaja NLB.[/quote]
naj najprej dokaže, da si je zaslužil 70 jurjev vreden avto z dobrimi poslovnimi potezami, potem mu avta nihče ne bo očital.

dokler pa samo čisti bilance, objavlja izgube in jamra, da rabi več denarja, pa sorry. to lahko jaz tudi.

Lahko bi tudi tako naredil, vendar verjajme, da niso dobili nikogar ki bi šel delat za take pogoje, ki si jih želiš ti.

Za koliko denarja bi šla delat na to delovno mesto (če si seveda uspoobljena)?

Mogoče iz navadnega staromodnega čuta za spodobnost?[/quote]

Je on kriv za slabe rezultate banke?

Namesto da se spravljate na krivce, se sedaj spravljate na banalno zadevo

New Report

Close