Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Bolečina pod levo dojko

Bolečina pod levo dojko

Spoštovani!

Že približno 3 mesece me skoraj vsakodnevno muči bolečina pod levo dojko. Najprej sem mislila, da gre za bolečino “v srcu,” vendar se pojavlja preveč levo, da bi bilo to lahko srce (bi rekla, da v višini žličke, le da bolj levo). Prav tako me občasno boli na istem predelu, le da bolečino čutim na hrbtnem predelu. Mislite, da bi lahko stres in tesnoba povzročala tako bolečino in toliko časa? Kaj bi po vašem mnenju lahko bilo? Ali bi bilo dobro, da grem k zdravniku ali naj čakam, da mine?

Hvala in lep pozdrav

Po vsej verjetnosti vas boli medrebrni živec, razen če je bolečina bolj v globini in vezana na prehrano, gibanje ipd. Vnetje tega živca je možno zaradi krive hrbtenice, prehlada ipd. Vsekakor, če bolečina ne bo minila in če bo spremenila jakost ali značaj, morate k zdravniku.

Hvala za prejšnji odgovor!

Ste mi pa dali misliti, ko ste rekli, da bi lahko bilo to povezano s prehrano. Namreč bolečina se mi pojavlja, odkar sem nehala kaditi in sem iz “dolgočasja” začela posegati po hrani. Naj povem, da sem se v tem času zredila za 5 kg. Kaj bi torej potem bilo pa lahko v tem primeru? Hvala tudi za ta odgovor in lep pozdrav!

nova
Uredništvo priporoča

Debelo črevo poteka, en njegov del, transverzalno čez vso širino trebuha tik pod rebri in bolečina lahko izžareva tako, kot jo opisujete. V debelem črevesu se lahko naberejo plini ali /in zastaja hrana, posebej če sedite in ste čez pas stisnjeni, npr. kavbojke. To preverite tako: ko se bolečina pojavi, odpnite pas in se vlezite na hrbet. Če bo bolečina hitro popustila, potem je to to.

Tudi meni se pojavi bolecina pod levo dojko, ko otrujena pokadim en cigaret. Potem pa mine bolecina. pa previdno z cigareti ld.

Pozdravljeni!

Dobrih štirinajst dni čutim bolečino pod levo dojko. Stara sem 32 let. Bolečino čutim na otip, ko zakašljam, malo globje vdihnem in, če hočem zazehati mi nekako kar zmanjka zraka. Zaradi bolečine sem se zbudila tudi v spanju. Moram Vam še povedati, da se mi bolečina pojavi in gre.
Nekako tri do štiri dni nisem čutila bolečine, sedaj zopet. Drugače sem dokaj zdrava. Pred časom sem imela rahle težave z hrbtenico. Zdravnica mi je dejala, da ni nič resnega. Težave z hrbtenico naj se mi bi pojavljale zaradi drže ( delam za računalnikom, predpisala mi je Naklofen ).
Skrbi me, da nimam kakšnih težav s srcem ali pljučnega infarkta.

Zahvaljujem se Vam za odgovor in lep pozdrav

Mislim, da je vzrok za vase bolecine v hrbtenici oziroma v misicah in zivcih na podrocju, kjer vas boli. Medrebrni zivci se lahko vklescijo in vnamejo in klinicna slika je taka, kot jo opisujete. Ce bi se pojavila vrocina ali obilen kaselj, pa je potrebo izkljuciti tudi pljucnico.

Lep pozdrav, Katarina

Ga. Katarina P.

Hvala za odgovor

Ze en teden me boli tocno pod levo dojko. Naj povem da sem bila pred 3 tedni mocno prehlajena. Boli me ”na podrocju srca”, res tik pod levo dojko…ko vzamem kaksno protibolecinsko tableto, potem bolecina za nekje 3 ure izgine oz je blazja. Ce bi bilo karkoli narobe s srcem, potem verjetno nalgesin, lekadol in naklofen ne bi pomagali? Stara sem 26 let. Bolecina je topa in na trenutke me pika. Pocutim se grozno.

Prosim za vase mnenje in odgovor.

Pozdravljeni,

glede na slabo počutje, prehlad in bolečine vam svetujem iti k zdravniku na pregled, da izključi pljučnico in druge posledice dolgotrajnega prehlada. Srce pa boli v sredini prsnega koša.

LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Pozdravljeni,
verjetno ni hodo narobe, vseeno pa je obisk pri zdravniku potreben. Treba je še kaj vprašati, vas pregledati, šele nato sledi postavitev diferencialne diagnoze.

LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close