Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kaj jeste za zajtrk?

kaj jeste za zajtrk?

Kaj jeste za zajtrk? Meni je danes uspelo pojest banano. 🙂 Kaj jeste vi?

Jutro,

odvisno, če delam popoldan, kot zdaj, si privoščim (ker imam čas) dober zajtrk:
banana + jogurt, kava
prepečenec, marmelada, kava
kosmiči+jogurt, kava
kruh črn+skuta, kava
toast samo s sirom, kava

če nimam časa pojem banano ali pa tudi nič, kar pa ni prav! kavo pa obvezno, turško z mlekom.

lp

Zmiksam banano, nekaj kivija (ali malin / borovnic), dodam zlico medu in nekaj (cca 1 dl) tekocega jogurta.
Mmmmm…

Potem to pocasi pijem med oblacenjem oz. urejanjem za sluzbo.

Takoj ko vstanem naredim zase in za otroke sok iz sadja, kivi, jabolko, korenček, ingver

Potem različno: kosmiči z jogurtom, kruh, salama, jajce, maslo, med, marmelada, eurokrem, pašteta….

Sem tolk zgodnja, da nimam časa zjutraj jest, pa tud rajš še tiste deset minut odspim.

Se pol na šihtu zadost naješ?

Se pol na šihtu zadost naješ?[/quote]

Seveda, jem za dva:-)

Jaz sem si danes naribala jabolko, zmešala zraven žlico lanenih semen, chia semena, konopljina semena, par orehov, goji jagode, sončnična in bučna semena, pa še malo cimeta, limonin sok in ovseno mleko. Zadnjič sem na FB zasledila recept za tole, pa je res zakon. Sočno, nasitno, okusno. Je pa to res za naporen dan, tak zajtrk ti da energijo, sploh pred kakim smučanjem ali pa celodnevnim šihtom. Pomojem je kar precej kalorično, ampak niso prazne kalorije. Do kosila bo itak dolga 🙂

JUPI (jutranje pivo)

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

Zmiksam nekaj sadja (danes banana, kivi in malo granatnega jabolka), dodam žličko medu, dve žlički suhega pivskega kvasa, naribam cca 1-2 cm ingverjeve korenine ter dodam še cimet in kurkumo.

med tednom nič, med vikendi in prazniki pa, kakšno jajce na uč, bela kava, čaj, maslo in marmelada, kruh je domač, redko pa salame … no, se ne šparam 🙂

Če delam zjutraj, potem jem tisto, kar se mi zlušta, ko stopim v miklavško pekarno (ponavadi kak rogljiček). Ker so idioti na ŠOU rekli, da smoothie ni primeren obrok za študentsko prehrano na bone, žal ne morem več na smoothie v eat-smarta.

Ko sem zjutraj fraj, pa tisto, kar pač je doma…kakšno sadje, jogurt, kos kruha z medom ali marmelado…pač običajen zajtrk =)

Se oglasim , da malo uravnotežim te zdrave zajtrke: moj najljubši zajtrk je bel kruh z maslom in Nutello 🙂
Danes sem sicer jedla kosmiče s sadjem in jogurtom, ampak zato, ker se mi je mudilo 🙂
Aja, pa hotelski zajtrki so zakon!

ti dejansko oboje naenkrat na kruh namažeš, maslo IN nutelo? 🙂

moram probar ob priliki. 🙂

Danes zelooo slabo: pol 200g milke (malo manj kot 100g)

drugače pa ovsene kosmiče, sadje

rada bi si pa naredila kdaj tudi kakšen smoothie, pa ne utegnem

Ogromna šalca črne turške brez vsega in čik..

semena, sadje, miksanje, ribanje, he he he, to pri meni zjutraj odpade.
Sendvič, doma narejen, s kakšnim sirom pa solatko notri pa mlečnim namazom. Lahko pa tudi sam banano pa kakšen piškot.

2 mehko kuhani jajčki, sveže iztisnjen pomarančni sok in na vrh jogurt!
Pasalo!

jaz enako, pa še kakšen navaden jogurt zraven – sploh pa zmiksanega sadja ne maram…
ampak sendvič pojem šele v službi, zjutraj ob 6ih mi je prezgodaj…

hahahaha a se samo meni zdi, a sta tu gor res dve skrajnosti.

eni ki ful zdravo jedo, zgoraj vsi neke smutije, sokove, sadje, zelenjavo kosmiče zdaj pišejo. potem pa se najdejo druge skrajnosti, koliko pojedo.

in potem se vprašam, kje so vsi tisti, ki ful kuhajo. noro velike količine, pa tudi dokaj nezdave beri “normalne” zdrave kmečke hrane, ki pa danes ni več trendi (recimo tenstan krompir, meso, repa, ričet, cvrtje …)

in potem eni ki skoraj nič ne jedo in potem druga skupina ki ful.

ko je pa govora o teži pa temu primerno spet hahahha preveč močni in presuhi 😮

res mi je tole neznanka

in še odgovor
nič

ti dejansko oboje naenkrat na kruh namažeš, maslo IN nutelo? 🙂

moram probar ob priliki. :)[/quote]

pa maslo mora bit še trdo, ne mehko. Namesto nutele imam Nutoko – imam raje da je še bel namaz zraven.
Zakaj maslo – ko sem bila majhna sem sovražila, ker se je nutela “vpila” v kruh in je ratala taka trda, krhka skorjica. Prav tako pod med in marmelado mažem maslo.

Najprej en kozarec vode in not pol limone, potem čez še en kozarec vode in zdravila ki jih moram jest. Potem pa še dve zvrhani žlici kajžarskega sira (cottage cheese) in gor dve žlici lanenega olja, fajn zmešano.
V službi dopoldne še kako suho sadje, oreške.

Med tednom muslije s sadjem in jogurtom, med vikendom žemljico z maslom in sirom in čaj.

New Report

Close