Forum.Over.Net

Starševski čvek

Je peči kruh doma res ceneje (elektrika??)

Default avatar

v dvomih

Živjo,
dostikrat omenite, da pečete kruh doma, ker je to cenejše. Pa je res? Je katera naredila popolni izračun stroškov (brez vloženega dela)?
Pustimo pa ob strani kateri je boljši itn, glejmo le vidik stroškov.
Default avatar

ni res

Ni nujno, odvisno kakšne količine ga pečeš, iz kakšne moke ga pečeš, kakšne dodatke daš...
Kila navadnega narezanega kruha v trgovini je lahko tudi po 70 centov.
Default avatar

53453

v dvomih je napisal/a:
še enkrat,ni cenejše
Default avatar

Tao

Enako je!Ampak če gledaš da zelo kvalitetnejši kruh doma narediš!Nekatere poznam,ki si spečejo kruh za 3-4 dni,saj je pečica ogreta in že tu privarčujejo!

Če gledaš da v trgovini daš za kvalitetnejši kruh nekje 3,50 evre,doma pa narediš kruh z vsemi stroški za 1,50 evra se ti izplača!!!!
Default avatar

ceneje je ker

jaz doma ne pečem belega kruha, ampak slastne ajdove, koruzne, ržene in druge. moko dobim relativno poceni v mlinu. prišparam pa s tem, ko ne grem v trgovino in ne zapravim za stvari, ki mi padejo v uč. pa všeč mi je vonj po pečenem kruhu.
Default avatar

dsdas

Tao je napisal/a:
kaj je zate kvalitetni kruh?
Default avatar

panzer

ceneje je ker je napisal/a:
točno tako. je ceneje. naj povem še, da se doma pečenega kruha poje manj kot kupljenega, pa ne glede na to ali bel ali črn, ker bolj kompakten
belo moko kupim v hoferju ali spinu, ajdovo, pirino, rženo,.... pri enem kmetu (ta ni nič dražja kot enaka v trgovini), rzlična semena, ovsene kosmiče, včasih prepražim čebulo za čebulni kruh :) dodam pa še žlico otrobov vsakič, ko pečem :)

seveda domač kruh soliš po željah, kar meni iz vidika zdravja pomembno, kupljen je velikokrat preslan ;)
Default avatar

Sisisi

Ni pomembno, ali je cenejši. Pomembneje je, da je mnogo bolj okusen in zdrav, saj ne vsebuje raznoraznih dodatkov, ki jih kruh sam kot tak sploh ne potrebuje. Vsaj veš kaj ješ.
Default avatar

d3DD

Sisisi je napisal/a:
jaz vem kaj jem ,koga kupim iz pekarne. vsebuje enake sestavine kot da ga doma pečem,tko da...
Se mi ne splača doma pečt,ker me pride dražje ( v kruh gre skoraj pol l mleka,kvas,pol kile moke... že samo s tem, recim oprekoračiš tistih 0,60 e ko ga kupim v pekarni.
Default avatar

SI PEKLA KRUH

d3DD je napisal/a:
lahko nehaš in preprosto poveš, da se ti ne da. ker je zamudno in packasto delo. drugače bi vedela koliko sestavin rabiš in koliko kruha ven dobiš.
Default avatar

Tao

dsdas je napisal/a:
In kaj je zate nekvalitetni kruh?

Doma veš katera moka je!Doma veš kaki kvas je!Doma veš kak sol je!Doma veš kateri dodatki so noter!

A v trgovini veš iz katere kvalitetne moke je kruh?Kateri kvas,sol,barvila,ki so najbolj strupena,itd..

Mi je en prijatelj povedal glede bureka,ker jih je sam pekel kot študent v enem fast foodu..On burekov ne more videt in mu je kar slabo,ko vidi nekoga ki je burek.Saj je moka klase Ž in 10 kg moke so dobili za 11 centov!In kolk burekov lahko narediš iz tega?In kaki profit imaš?Seveda bogat!Ampak kvaliteta?

No tolk ti da marsikaj za razmislit.
Default avatar

Kruh

Ko že tako polemizirate, prosim recept za reeeees dober in enostavno pripravljen domač kruh!
Default avatar

5434646

Tao je napisal/a:
jaz ne rabim razmišljati,ker sem ti že napisala zgoraj,če pa ne znaš brati hmm je pa to tvoja genska napaka :)
Default avatar

v dvomih

Še enkrat, recimo, da bi želela jesti polnozrnat kruh. Ena opcija je, da ga spečem, druga, da grem v neko preverjeno domačo pekarno in ga tam kupim.

Mislite, da je cenejše, če ga doma spečem iz kupljenih sestavin (nimam doma mlina itn) in ga pečem v električni pečici?
Default avatar

odvisno

odvisno ali kupiš kruh za 3 eure ali 1 euro
je pa doma boljši, pri nas ga pojemoveč kot kupljenega in dlje ostane svež, kupljen je meni naslednji dan že zanič
Default avatar

doma je ceneje

Štruca dobrega kruha je cca. 3 Eur !!!
Recimo, da kruh pečeš eno uro pri 200 stopinjah, kar znese 0,7 kWh. Cena kilovata je nekje 0,07174 in če to pomnožimo s kilovati pečice dobiš, da je strošek elektrike za peko kruha samo 0,05 Eur (5 centov).
Zraven prištej še ceno moke - recimo v Merkatorju (drag) je 0,60 Eur in to je to.

Torej doma spečeš kilo kruha za manj kot 70 centov v primerjavi s kupljenim, ki je 3 Eur. Primerljiv kupjen kruh je 4 krat dražji.
Default avatar

res je res

v dvomih je napisal/a:
Ceneje. Kilogram polnozrnate je 80 centov, pol pa računaj...
Default avatar

v dvomih

doma je ceneje je napisal/a:
Hvala, to je odgovor!!
Default avatar

ajda

dsdas je napisal/a:
kvaliteten kruh je (zame) tisti, kjer je vsaj 50% moke nebele - torej ržene, ajdove, polnozrnate itd., kjer so dodana semena (sončnična, bučna, sezamova itd.) in kaka žlica otrobov.

Če tak kruh kupim v trgovini me pride tam od 3,5 eur naprej. Če ga spečem doma, gotovo manj, bi rekla da za kilo okoli 1,5 eur - ok, stroški pečice in elektrike tu nista všteti, ampak vseeno sem mnenja, da se splača trud.
ajda
Default avatar

šecjen

v dvomih je napisal/a:
po mojih izkušnjah je ceneje, če ga doma spečeš. poznam enega preverjenega domačega peka, ki je za žemljo iz pirine moke hotel en evro, ampak to je bilo pred 5, 6 leti. takrat sem zadnjič kupovala pri njih.