Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Prijatelji nasprotnega spola

Prijatelji nasprotnega spola

Zakaj ženske tako moti, če ima moški prijateljice (ne ljubice, ampak prijateljice)?
Recimo imam prijatelja, ki je samski, ko ni več samski, me skensla oz. se z mano druži le, če je zraven še kak moški?
Kot, da sem kužna.

a vidiš kakšna butarca si ti! kriv je tvoj prijatelj, ki te enostavno skensla, ker te takrat ne potrebuje. dol se ena pritožuje, ker ženske nimajo časa za prijateljice, tvoj prijatelj pa te ravno tako skensla, ko dobi priložnost, da lahko svojega prijateljčka daje na toplo. Prijateljice pač nimate prednosti pred partnerkami, daj si že to dopovedat. če boš hotela biti skoz na prvem mestu, bodo morale tudi nogce narazen. mu pač nisi tako pomembna kot misliš, da si. dobra si samo za tolažbo, nič več.

Nisem bila dovolj jasna. Takih prijateljev je več. Ne en, ampak vsi moški prijatelji so taki, da ko dobijo partnerko, se sicer z mano družijo, ampak vedno le tako, da je še kdo drug zraven. Telefonirajo mi le takrat, ko so recimo v službi ali kje drugje, da partnerke ni zraven.
Jaz, ko imam fanta, ne skenslam prijateljev. In prijatelja si upam poklicati v pričo fanta.

s čudnimi moškimi se družiš. sedaj boš prijavila še, da se z ženskami itak ne razumeš, pa kako fajn prjatli so moški, samo ko ne bi imeli tistih priveskov zraven.
Malo si spucaj možgani in ugotovi, kaj je s tabo narobe.

Butastih vprašanj ni, so le butasti odgovori.

o to pa ne. že od nekdaj velja pregovor, da lahko bedak več vpraša kot sedem pametnih odgovori.

Iz izkušenj: partnerke moškim ne dovolijo, da se družijo s samskimi prijateljicami.
Potem pa ti kličejo le takrat, ko partnerk ni zraven in si za druženje dobijo še alibi.

Mone ne dovolijo moškim, da bi imeli prijateljice. Tudi same nimajo prijateljic.
Jaz sem imela celo štalo zaradi takih ljubosumnih babnic. Sprijaznila sem se,da so moški pač prijatelji na kratek rok. Ko niso več samski, prijateljstva ni več, skenslajo.
Do sedaj sem imela oz. imam le enega prijatelja, ki me ni skenslal. Prijatelja sva ostala tudi potem, ko je dobil punco in tudi potem, ko je dobil naraščaj. In njegova punca oz. sedaj žena mu zaradi tega ne teži. Tudi k sebi domov me povabita. Krasna ženska, ki nima potrebe si lastiti moža in verjamem, da je mož ravno zaradi tega, ker si tako zaupata, ne bo varal.

Konc koncev ti moški nimajo pošlihtanega podstrešja, če zaradi punce, žene kensla prijatelje in prijateljice. In obratno seveda, da ženske kenslajo prijatelje in prijateljice zaradi moža.
Tako, da se ne obremenjuj zakaj te taki moški kenslajo kot fredni, ker takega prijatelja si verjetno ne želiš. Spozna novega človeka in kensla vse za nazaj. Ko pa so hudi dnevi pa kličejo samo da nekoga spet dobijo za tolažbo. To so pa pijavke ;-).

Jaz imam celo življenje moške prijatelje. Samo moške prijatelje. Ženske so se izkazale kot kače. In pomisli, z enim sva prijatelja 30 let, z drugim 20 let. Brez problema. Seveda prva žena ne ve, ker je ljubosumne sorte, pa res nima biti za kaj. Se dobiva med službo. Od drugega žena pa ve, da prijateljujeva in ker je pametna in samozavestna, brez problemov s tem živi.

Zato ker te kličejo ko niso s punco, zato prihaja do tega. Ker potem punca izve (ja, telefonček pogleda), fant ji ni povedal o tebi in… težava je tu. Če noče izgubiti luknje (če bi bila punca, ki jo ima rad bi ji povedal o tem prijateljstvu!), skensla pač tebe. Kakor opisuje zgoraj ena – če si vse zaupata, potem lahko imata oba partnerja prijatelje nasprotnega spola. Če si ne zaupata, se skriva, ampak potem je sranje, ko se izve. Čisto izi zadeva.
Jaz nikoli ničesar ne skrivam, ko meni moj kaj prikrije, je frka v bajti. Ampak njemu je prikrivanje nek fetiš. Jaz pa čakam priliko, da bo tudi sam našel, kaj mu prikrivam.

Zakaj bi bila z nekom, ki mu je poleg mene treba imeti še ‘prijateljice’? So ti že eni moški lepo napisali – ko so samski si jim potencialna tarča, ko pa dobijo partnerko, jima pa ona postane glavni fokus, kot je tudi prav. Vem, da to tvojemu ego, ki si ga filaš na njihov račun, težko pade. a zveza ima prihodnost le brez takih spogledljivk.

moje mnenje je, da prijateljstva med moškim in žensko ne more biti, ker je eden vedno čustveno upleten, ali je on v njo, ali ona v njega pa ”prijateljujejo” dokler pač dajo. ko si tip najde punco potem ”prijateljico” pusti….
če je kje kakšna izjema le potrjuje to kar sem napisala.

Jaz pa ne verjamem v ta prijateljstva med moškim in žensko (ok, izjeme so, če gre za spolno usmerjenost k lastnemu spolu). Ok, lahko sta kolega, ki se res kdaj vidita, da pa bi se stalno srečevala, pa je no go. Ker VEDNO, ampak res VEDNO bo nekdo hotel kaj več. In tisti, ki trdite, da ne, se slepite. Ja, in če je sreča in imata oba željo po več hkrati, potem postanete par. Še večkrat pa je tako, da je ta želja prisotna samo pri enem, pa si tisti ne upa nič storiti, ker globoko v sebi ve, da ne bo nič iz tega. Se pa pač zadovolji s tem kao prijateljstvom, ker pač še kar nekaj časa upa, da bo drugače. Pa navadno ni.
No, mogoča je še variatna, da se najprej en želi več, pa drugi ne, čez nekaj časa pa je obratno. Skratka – cela štala in na dolgi rok večinoma nič kaj produktivna zadeva. Je pa res neverjetno, kako so nekateri naivni in ne vidijo ali pa nočejo očitnega (pa ga vsi naokoli). Mogoče ne bi bilo slabo, če bi čez par let vprašali te vaše prijatelje, če so kdaj pomislili na kaj več. Mogoče si bodo po več letih le upali priznati? 🙂

Samo samozavestne ženske nimajo nič proti, če ima njihov partner prijateljico. Samo samozavestni moški nimajo nič proti, če ima njihova partnerka prijatelja.
Pri samozavestnih ljudeh je možno prijateljstvo z nasprotnim spolom.
Samo takih ljudi je zelo zelo malo.

Imam ene tri prijateljice, ko smo zasedeni se ne družimo tako zelo. Vendar se vseeno pokličemo in kaj počvekamo.

en psihoterapevt rekel, da med moškimi in ženskami prijatelji, ki so seveda hetero usmerjeni, VEDNO obstaja nekaj, ki se lahko ob določenem trenutku (par kozarčkov alkohola) prelevi v kaj več

No, meni je to rekla psihoterapevtka. Sem ji sicer precej ugovarjala, ampak ona je vztrajala pri svojem. Sicer ima tudi sama dva prijatelja moškega spola, ampak se prav poredko vidimo (se pa slišimo), tako, da par kozarčkov alkohola ne spijemo skupaj…

Meni pa psihoterapevtka tega ni rekla. Je močno podpirala prijateljstvo z nasprotnim spolom. Tudi sama je rekla, da ima poleg partnerja moške prijatelje in se ji je zdelo zelo normalno imeti moške prijatelje.

Jaz tudi tako mislim. Če gre za odrasle, zdrave osebe, ki ne padejo na vsako kiklo, ki gre mimo, potem so taka prijateljstva zlata vredna. Jaz jih gojim že vrsto let.

Sori, to je en b.u.l.s.h.i.t! Tako, kot so že zapisali zgoraj, vedno je vsaj pri enem nekaj več, pa če si to sam prizna, ali pa ne!!! Poznam par takšnih primerkov, pa noben, ampak res noben ni “videl”, da bi drugi rad nekaj več. In potem imaš npr. žensko, ki ima najboljšega prijatelja, kateremu vse zaupa, s katerim se lahko pogovarjajo o vsem, tudi o tipih, pa seksu, pri tem pa je popolnoma slepa, da če bi samo z mezincem pomignila, bi ta “prijatelj” takoj skočil. Ker njej sami je sicer ta “prijatelj” super, samo je telesno ne privlači, zaradi te “samozavesti” oz. egocentričnosti pa ni zmožna dojet, da pa pri njemu ni tako (da ga v bistvu tudi fizično privlači). In najbrž ni potrebno dodajat, da takšna prijateljstva ne trajajo dolgo, vsaj ne, če se vsaj en od teh dveh spravi k sebi in si razjasni stvari.
Da se razumemo, eno je kolega, ki ga vidiš vsake kvatre (teh imam tudi jaz nekaj, pa si vseeno nismo hudo blizu, čeprav kdaj rečemu tudi kakšno bolj osebno), drugo pa je prijatelj, s katerim s v stalnem stiku.
Ja, je pa zanimivo, kaj res lahko naredi par kozarčkov….

Pa kaj ste sami pijančki tu ali kaj? In se kar dol dajete, ker se ga ulijete?
No pri meni ni te panike, da bi se kar dol dajala z vsemi, ker sploh ne poskusim alkohola.
In moja najboljša prijateljica je v resnici prijatelj.
Torej tudi prijateljic nimate ali kako?

Ne boš verjela, tudi jaz ne pijem alkohola. Ga pa marsikateri drugi, pa zato vem, da samo tako nekateri postanejo majčkeno bolj pogumni, kot pa so oz. niso v treznem stanju.

Hm, si me pa našla – ja, je možno prijateljstvo med moškim in žensko, ampak samo z dodatkom! Moj partner je res moj najboljši prijatelj in obratno (vsaj tako midva dojemava partnerstvo, kjer si zaupava).

Fino bi bilo, če bi se javil kakšen od redkih moških tele gor na MON in povedal resnico. Ker sem prepričana, da moški z žensko ne prijatljuje, če si česa ne obeta od nje. Moški so pač lovci, vedno bo tako. Ne predstavljam si, da bi imela moža, zraven pa še prijatelja, ki bi mu kao vse zaupala. Zakaj pol sploh meti moža, če ga čustveno varaš?
Kar se mam za zmenit se menim s partnerjem, on me pozna in pozna tudi vse moje slabosti itd. Do zdaj nisem imela niakršne potrebe po moških prijateljih, niti ženskih ne pogrešam.
Pač težko me boste prepričali, da je platonsko prijateljstvo možno.
Ne pravim, da ne moreš s kom na pijačo ampak, da bi mu vsakodnevno zaupal vse iz tvojega lajfa, ne vem … zame bi bil to alarm, da v zvezi nekaj ne štima.

Jaz bi tudi rada, samo se mi dozdeva, da tisti, ki pridno “izkoriščajo” takšna prijateljstva, raje ne bodo komentrali, da si ne bi zapravili kakšne šanse.:-) Ostali se pa s tem ne obremenjujejo ravno.

New Report

Close