Starševski čvek

ana kuha - pa kaj je zdaj to???

Default avatar
Sem mislila, da bo kuhanje, pa samo kaže, kaj vse bo, al kaj? Ma kaj to je že vse naprej posneto?

Kr neki...
Default avatar
A se da to v živo gledat prek računalnika? Kako?
Default avatar
Sam je pa namigušza da ne veš ali gledaš kuharsko oddajo ali povabilo na sex.
Default avatar
Po moje se moraš naročiti na voyo.
Default avatar
Amaterka. Naj si pogleda, kako se kuhajo omake za testenine pri kakšnem profiju.
Default avatar
Se strinjam, kuha porazno. Da ne omenjam njenega hihitajočega-rezgetajočega smeha. Antipatična čisto s tem svojim obnašanjem. O kuhanju pa ne bi, omako za testenine je pripravila kot neka povprečna začetnica...
Default avatar
sestrinjam je napisal/a:

Se tudi strinjam, Čez Nigelo je ni!
Pa kdo to forsira no?
Default avatar
Mamamia,

no coment. Za 10 ljudi 1,5 kg mascarpone, da o piškotih ne govorim, ....
Ma, po moje nima pojma.
Priprava pašte, ... se ne doda olja, hi, hi, hi, meni je prav mimo.
Default avatar
Sicer me kot oseba ne moti, mi je tudi simpatična, ampak kot Primorka sem malček občutljiva na kuhanje "pašte" in omak :) Tej omakci je veliko manjkalo. Pa ne glede na njen komentar - v lonec z vodo, kjer se kuha pašta, se vedno kapne malo olja, da se pašta ne prime. Ravno tako se malo vode (v kateri se je kuhala pašta) pusti in da v omakco, da jo bolj poveže....

No, dajmo punci priložnost. je šele prva oddaja.
Default avatar
Groza od amaterke. Mislim, da bi vsaka normalna gospodinja lahko tako kuhala na tv. Pa še testenin si ne upa odcediti.
Default avatar
Imam občutek, da je to še ena fukulja, ki jo je ostareli televizijc nagradil z oddajo.
Default avatar
Izgleda, da ste zgrešili poanto oddaje. Namenjena je začetnikom in tistim, ki imajo pač radi kuharske oddaje. Za profije pač ni.
In BTW, jaz, odkar gledam kuharske oddaje, vem, da je testeninam ne dodaja olja (sploh tuje). To je amatersko.
Default avatar
pričakovala več je napisal/a:
Glede na to, da se olje in voda ne zmešata, ostane olje na površini vode in nima vpliva na tvoje makarone.
Default avatar
Olje se ne doda v vodo, ko se kuha pašta, ko pa jo odcediš, daš par kapljic olja, premešaš, da se ne sprime in da se omaka bolje prime na pašto.

Ne vem, zakaj je pol kile putra raztopila in celo čokolado, samo zato, da je kanila dve kapljici na vsako kupo sladice.

Obnaša se in govori res moteče, obup
Default avatar
Se da oddajo zdaj kje pogledat?
Default avatar
Mam občutek da smo vsi tako narejeni da sam šinfamo. Oddajo hočjo narest mal drugač, ne čisto speglano kot mogoče kakšno tujo ala Jamie, Ramsay, in podobni (so vrhunski kuharji, kapo dol) verjetno vse kar pred kamero vržeta na krožnik ni ravno top artikel. Pa če smo pošteni - kdo pa kaj skuha kar teli TOP kuharji na TV pokažejo? Dvomim da se kdo loti take kuhe. Če smo pošteni vsi pač kuhamo enostavne stvari, ki jih znamo in mislem da bojo to probal pri tej oddaji izkoristit in to kuhat. dejmo se dat presenetit.
Default avatar
jaz11456 je napisal/a:
To ni šinfanje, tudi začetniku je potrebno stvari predstaviti tako kot je treba.
Nekdo, ki se uči kuhati in bo poskusil narediti tiramisu "po njeno bo razočaran" garantiram, ker je že razmerje sestavin v osnovi zgrešeno, tiramisu je tiramisu, kar je naredila ona je krema mascarpone z dodatki.
Omaka za pašto, bolje, da ne komentiram.
Za nekoga, ki se uči morajo biti stvari razložene ENOSTAVNO in PRAVILNO.
Nekdo, ki zna kuhati pa take oddaje ne bo gledal, ker je BREZVEZE.
Npr. biskvit: razmerje je (30g moke, 25g sladkorja)/ na eno jajce in to je to. To je osnoven recept.
Za začetnika je zelo nevarno, da preveč eksperimentira. Tudi navodila so napačno zastavljena, v kuhinji je čas vedno okviren, spremembe teksture, barve, vonja, ... so tiste, ki določajo različne faze priprave jedi.
Default avatar
Važno je da vsi znamo vse bolš od drugih.....

tako kot si napisal - če ti ni všeč pač ne gledaš
Default avatar
jaz11456 je napisal/a:
Zgrešen je koncept oddaje, to je kot bi o vrtnarjenju govorila trgovka, ki obdeluje svoj majhen vrtiček, ne spozna pa se na specifike posameznih vrst zelenjave, po domače povedano nima pojma.
Default avatar
IZKUŠEna je napisal/a:
Bolje ne bi mogla povedat. Ko so en teden nazaj napovedovali oddajo, sem pregledala njen blog in rekla ne hvala. Ne da znamo samo šimfat- ampak sorry, če ne znaš kuhat svetujem raje Jamie-ja ali kako drugo kuharsko oddajo. Ker ta Ana je kr neki.