Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek herpes zooster in otrok

herpes zooster in otrok

zdi se mi, da se mi je ponovil herpes zooster…. problem: malček ima na riti zelo podoben izpuščaj..
ali je možno, da ima herpes zooster tudi otrok (ki pa noric ali vodenih koz, nikoli ni imel?????)

(jaz grem šele v petek k zdravniku, malega pa v času teh grip in viroz … kaj vem ne bi še vlačila po zdravnikih)

ne

ostaja dilema- kaj ima pa potem otrok? najbolje, da poslikam in pokažem kar mojemu zdravniku!

Da!Pa otrokovo pediatrinjo obvesti!

Težko je brez preiskav z gotovostjo trditi, da otrok noric še ni imel. Prijateljičina hčerka je norice prebolela z 1 (enim!) mehurčkom, ki pa ga starša nista zaznala. Punčka sploh ni izgledala nič bolna. Da je tista pikica na lasišču pravzaprav izpuščaj od noric je slučajno odkrila pediatrinja, ko so punčko pripeljali na redni sistematični pregled. Mamica kar verjet ni mogla, da je kaj takšnega mogoče. Še posebej, ker je nekaj let pred tem spremljala mojega sina, ki je imel izredno hudo obliko noric in je zaradi zapleta pristal na Infekcijski kliniki.

tale deklica ni prebolela norice in jih bo dobila v prihodnosti!!!!

tale deklica ni prebolela norice in jih bo dobila v prihodnosti!!!![/quote]

Ta deklica JE prebolela norice. So jo v laboratoriju testirali in potrdili okužbo. V krvi ima sedaj protitelesa prav tako kot moj sin, ki je imel “nešteto” mehurčkov. Na Infekcijski kliniki so potrdili, da je prebolela pač zelo blago obliko. Kaj bi jaz dala za tak potek bolezni… 🙂

Seveda lahko pri otroku izbruhne herpes zoster. Tega je menda vse več. Je značilno, da mesto, kjer so mehurčki zelo boli (okužen živec)-pa saj veš, če si ga prebolela. Ne vem pa, kako je s kužnostjo pri zostru (ker konec koncev pride do izbruha v telesu, kjer je virus v dormantnem stanju)
Tudi norice se lahko prebolijo samo s par mehurčki. Tako sem jih jaz prebolela, moj sin pa tudi, Samo vročina in enih pet srbečih mehurčkov. Kot spomin imam par grdih znamenj na koži – ker moji starši niso sumili na norice in sem se spraskala.

ce se prav spominim je imela moja hci prav taksen herpes na boku in se to da prenesti

Tole glede norice ne vem zagotovo, je pa zoster zelo nalezljiv, moj sin ga je imel in je bil doma 3 tedne, izpuščaj pa nama je svetovala vedno zakrivat s čisto gazo, da se ne širi na druge (dele telesa in osebe).
BTW: hči je prebolela norice, zdaj po nekaj letih jih je spet. V zd pravijo, da je nemogoče, da je bilo prej ali zdaj pač nekaj drugega. Ima kdo s tem kaj izkušenj?

zakaj pa k zdravniku šele v petek?

Otrok kateri ni prebolel noric ne mora imeti herpes zoosterja.
Herpes zooster dobijo odrasli običajno od otrok okuženih z virusom noric.

Otrko je verjetno dobil norice. Virus je v obeh primerih enak. Pri prvi okužbi povzroči norice, kot HZ pa izbruhne pri tistih, ki so norice že preboleli.
HZ je praviloma izpuščaj okoli enega živca, norice pa naključno po telesu.

tale deklica ni prebolela norice in jih bo dobila v prihodnosti!!!![/quote]

Ta deklica JE prebolela norice. So jo v laboratoriju testirali in potrdili okužbo. V krvi ima sedaj protitelesa prav tako kot moj sin, ki je imel “nešteto” mehurčkov. Na Infekcijski kliniki so potrdili, da je prebolela pač zelo blago obliko. Kaj bi jaz dala za tak potek bolezni… :-)[/quote]

vse pa ne rabiš verjeti.
Če je imela samo 1 norice ni nobene imunosti. ker če bi ibla po 1 norici potem bi bila EDINA na svetu.
Ampak vi kar verjemite prijateljicam,babicam….. :))

Norice se lahko ponovijo v primeru, ko je otrok prebolel zelo šibko obliko noric, s samo tremi ali štirimi izpuščaji, in se ta, ko je otrokov imunski sistem slab, ponovno pojavi z običajno jakostjo. Druga možnost je, da otrok zboli za podobnim virusom, ki je zmotno diagnosticiran. Ta ne pusti nobene imunosti za virus noric in tako se te, po našem zmotnem prepričanju, pojavijo še drugič.

New Report

Close