Forum.Over.Net

Starševski čvek

Najboljša knjiga

Default avatar

evernever

Katera je vaša najljubša knjiga, ki ste jo prebrali kadarkoli?
Moji sta Modrost rojevanja in Super ženska je v meni.
Default avatar

več knjig...

Veliko jih je .Trenutno se spomnim :

Pika Nogavička,Ostržek,Heidi

Kako si pridobiš prijatelja,Ni prostora za prasce,Prvotno besedilo življenja-Alenka Puhar
Default avatar

vilid

DOGODIVŠČINE DOBREGA VOJAKA ŠVEJKA
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

več na blogu, http://www.fj-produkt.com/
Default avatar

Gunnar

Timeline
¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨

·uʍop əpısdn əɥʇ

Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken.

Iä! Iä! Cthulhu fhtagn!

Gosturnca u solat še ni konc sveta.
Default avatar

priročnik?

Oprosti, koliko knjig si prebrala v letu 2012, da to sprašuješ?
Default avatar

Jaroslav Hašek

vilid je napisal/a:
Tudi meni ena od najljubših.
Default avatar

ko ja ko ne

carlos castaneda: zlati orel, tolikien: silmarilon, buckowski , e.a.poe zbirka pa še bi se našlo vsaka je po svoje mislim v svojem žanru vsaj zame vrhunec.
Default avatar

ko ja ko ne

mislim orlovo darilo
Default avatar

pasji rep

Mariana (S. Kearsley), Timeline (M. Chrichton) obe potovanje skozi cas, v preteklost - prva ljubezenska storija, druga znanstvena fantastika. Obe knjigi sta postavljeni v dejansko zgodovinsko ozadje, prva v Angliji, druga v Franciji.

Fifth Vial (M. Palmer) medicinski triler o ropanju in prodaji cloveskih organov.

Iz otroskih let: Pozor crna marela (A. Bahdaj) in Zgubljena na goljavah (F. Mowat). Prva je otroska kriminalka, druga pa pustolovska zgodba o dveh fantih zgubljenih na skrajnem severu Kanade. Zgodba o prijateljstvu, zaupanju in prezivetju.

Pa se cel kup drugih.
Default avatar

ceres

Uf se ne morem odločit katera je bila najboljša. V lanskem letu je bola najboljša knjiga ki sem jo prebrala Morska katedrala. Drugače pa daleč najboljša Rod jamskega medveda z nadaljevanji (vsako nadaljevanje ima drug naslov). Iz otroških dni pa so mi kot najljubše ostale v spominu Pestrna, Lukec in njegov škorec, Heidi, Bambi, pa Winnetou od Karla Maya, pa še kar nekaj jih je
Default avatar

naranas

Tek za zmajem in Tisoč veličastnih sonc, avtor Khaled Hosseini.

Iz otroških let pa vse knjige avtorja Ericha Kästnerja.
Default avatar

dvigi

ceres je napisal/a:
enako,
pet prijateljev,pinocio,rdeča kapica,.....živali iz gmajnice,
Simon Sebag Montefiore Katherina die Crosse,Die Sterne Mitras,Anna Karenina,Stephen King: Carrie,
11.22.63,

.

.
Default avatar

skela

Nimam najljubše knjige...jih je pa nekaj, ki jih vedo rada vzamem v roke, kot stare prijatelje...

Sto let samote, pa Piko Nogavičko, pa Tolkiena, Mesto kot Alice, Malega princa, Dolino meseca,
Starec in morje, Prevzetnost in pristranost, Toma Sawyerja, Letečo učilnico, Odiseja, Oliverja
Twista, Harrya Potterja, Ime rože....uh,preveč jih je za naštevat ...prijateljev iz mladosti.