Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Hujšanje, oz. oblikovanje telesa

Hujšanje, oz. oblikovanje telesa

tako dost imam
že od novega leta si govorim da zdej je pa dovolj in včeraj sem se končno odločila
od drugega poroda mi je ostalo 4 kg. Rada bi se znebila trebuha
Oodločila sem se da bom nehala večerjat, kar pomeni da bom imela zadnji obrok kosilo ( ob 12 uri) potem pa samo še vodo in mogoče kakšno jabolko.
3X na teden bom doma delala vaje billyja blanksa….( ima kar hud tempo) za trebuh,stegna in rit. Imam 2 majhna otroka tako da bi kam šla ven na aerobiko zaenkrat odpade.
Ok mogoče neumno ampak kupila sem si tablete biolipostop od medexa ki jih vzameš po obroku (še posebaj če jed vsebuje maščobo), to bom vzela po kosilu , včasih tudi po zajtrku.
Kaj še lahko naredim?

Jej raje popoldan malo kot pa nič, saj veš da prazna vreča ne stoji pokonci? Kako boš ob dveh otrocih lahko lačna do naslednjega dne? Če si se v nosečnosti prehranjevala zdravo, nadaljuj. Namesto nič, raje jej manj. Toliko da boš sita in nič več.

Vse našteto je hudo narobe.
Ampak če imaš samo 4 kg preveč, ni panike.

nova
Uredništvo priporoča

kaj pa je tako hudo narobe?

ne sej ne mislim nekaj hujšat, bolj bi se rada znebila tega trebuha in obsega stegen
ja v nosečnosti nismo bili ravno pridni tako da zdej je pa treba napake odpravit če se sploh še da

ja kar se tiče večerje,..bo hudič ko je treba otrokom jest delat,..ampak vem da če ne bom izpustila večerje ne bom nič naredila

Vsi ti razni preparati in tablete so samo metanje denarja skozi okno. Če si si naredila zalogo, pač jemlji, ampak ne pričakovat nič od tega.
Za kosilo pojej polovično porcijo (ne vem, koliko poješ, tako da je tole malo na pamet, ampak ko gledam ponekod, koliko si naložijo na krožnik, se mi zdi prav možno, da poješ enkrat preveč) in drugo polovico raje prihrani za večerjo. Izogibaj se klasičnim pregreham, kot so stvari iz bele moke, sladkorja, pa mastnim rečem. Za večerjo si lahko privoščiš narezano surovo zelenjavo in kakšno jabolko zraven, jogurt, skuto … Lahko tudi kaj mlečnega, če to pripravljaš otrokom, vendar malo!!! Moji otroci že od malega pojedo več kot jaz.
Vaje vsekakor delaj, pa ko si z otroki, delaj počepe namesto da se sklanjaš, dirkaj z njima, namesto da ju opazuješ s klopce in podobno.

Prvo kot prvo bi ti svetovala, da Medexove tablete vrzi stran in nikoli ne pomisli, da bi jemala karkoli od česar bi se dalo shujšati, kar bi ti “topilo” maščobo, povečalo presnovo in podobne bedarije

Pohvalno, da boš telovadila. Zdaj je še hladno za zunanje aktivnosti, vendar ko se bo začela pomlad in lepo vreme, bo tudi kako kolesarjenje, rolanje itd dobro

Sicer gre za “samo” 4 kg, vendar pa, če želiš trajno shujšat malo spremeni način hranjenja. Ne vem kakega imaš sedj, vendar tako kot zgoraj opisuješ, da od 12 ure ne boš jedla, ni ravno najbolj zdravo. OK imej ob 12 kosilo, potem pa npr ob 15 kak jogurt in on 18 sklečko solate. Sicer a veš kaj sem sama še pred leti skoz govorila (takrat se o tem verjetno ni toliko vedelo kot zdaj)? Da sadje tudi redi. Lahko sem imela sadni dan in na koncu namesto, da bi shujšala, pridelala kako kilo ali dve. Dejansko sadje je zdravo, vendar ga jej v dopoldanskem času. Sadje vsebuje tuid sladkor, po katerem se rediš – to so v zadnjih par letih začeli govoriti. Popoldne vključi bolj zelenjavo, ki vsebuje pač vse pomembne vitamine, minerale, ni ravno kalorična in ne vsebuje sladkorja. Za vodo bi ti pa rekla 2 litra na dan po ta malem. Razporediš 5 kozarcev npr od 8 – 14 in 5 kozarcev od 14 do 20 in se da popit še kak kozarec več kot samo 2 litra.

hvala za nasvete
zakaj pa mislite da so te tablete tako zanič? piše da so iz naravnih stvari ki vežejo vlaknine in izločajo maščobo,,,zato sem si tudi zamislila da bi jih vzela po kosilu ko je največ maščobe v oboku

Hja po pravici povedano, nisem nič pazila na hrano, obožujem kruh in to bo najtežje. Za večejo sem vedno pojedla 2 kosa kruha. Vem ja, obup 🙁 še dobro da imam samo toliko kg glede na to kaj sem počela
zato bi rada to spremenila, ne bi rada bila lačna, oz. šla lačna spat ker to ni dobro,…mogoče res kakšna malenkost do 17 ure, …

Tablete ravno ne pomagajo kaj veliko. In glej če boš vključila v prehrano sadje in zelenjavo, boš dobila vase vlaknine. In če boš popila na dan vsaj 2 litra navadne vode (tu ni mišljen kak sladki sok, Ledeni čaj, Fruc, Sola itd itd), ti bo to najboljše odvajalo, pa še voda ti je “topilec maščob”
Glede tablet, sem pred leti že poiskusila Medexove predvsem tiste, ki so vsebovale jabolčni kis, pa mislim, da tudi ene ki naj bi topile maščobo tid. Nobenega učinka ni bilo. Vsaj pri tem ko sem normalno jedla. Mogoče bi morala it na striknto dieto in jest samo prehranska dopolnila, da bi kaj pomagalo. Hehehe, ne temu nasedat. V glavnem vse te tablete, pa jogurti, sokovi itd, ki naj bi pomagali pri hujšanju NE pomagajo kaj preveč. Mogoče da samo v toliko pomagajo, da se ti naredi klik v glavi in misliš, da zaradi njih hujšaš, v resnici pa hujšaš zaradi spremenjenega načina prehranjevanja. Torej bi ravno tako zgubljala kilograme če te zadeve jemlješ ali pa ne

Je tudi marsikaj odvisno od tega koliko časa je minilo od nosečnosti, ker če si rodila pred 2 meseci je še čas, če si rodila pred 4 leti pa je že drugače, to pomeni, da se res prehranjuješ narobe.
Tudi to je pomembno koliko si visoka in koliko tehtaš, mogoče samo pretiravaš?

Meni ni trebuh, ki je ostal po porodih izginil nikoli. Hujšanje, telovadba + 100-150 trebušnjavkov 6x na teden, zdrava hrana, celo presuha sem bila vmes kakšno leto … ta klinčev trebuh je ostal …

Drugače pa, zadnji obrok kosilo ti ne bo prinesel nič dobrega, mislim, shujšala boš, se bo pa zgodil en hud jojo efekt, verjemi. Ker ti boš telo 2/3 dneva stradala, ono se bo navadilo varčevat in …Samo toliko, da en boš presenečena. Medexove kapsule kar pojej, škodile ti ne bodo, kakšnih čudežev pa tudi ne pričakuj. Plus ne omeju preveč maščobe, s tem si sploh ženske delamo tako štalo na endokrinloškem področju, da je hudo. Resno, maščobe so nujne za normalno delovanje možganov, žlez z notranjim izločanjem, posledično hormonov … Telovadba, perfektno.

Kaj ti še bi? Kaj pa vem, opcij toliko, kolikor imaš moč domišljije. Daj počasi pa za ziher. Pa rada se imej.

ja saj vem da so te tablete bolj tako tako,…no mogoče malenkost že pripomore, ne bodo pa naredili čudežev 🙂
9 mesecev je po drugem porodu. Imam pa slabih 58 kg pri 160 cm
saj pravim da ne bi hujšala, …treguh,stegna…tukaj se je preveč nabralo….še posebaj pa trebuh…ne počutim se dobro in rada bi to spremenila

Poskusi z vajami Tracy Anderson…. ona ima cel kup trikov in nasvetov za ženske….

na you tube je cel kup njenih vaj, tukaj je le ena od http://www.youtube.com/watch?v=h7hSzQhFTwg

Če ti ne uspe poskusi tako kot sem jaz..
Kolegica mi je predlagala nek kozmetični salon (ona je hodila tja in je dosegla krasne rezultate) Meni je z njihovo pomočjo uspelo in super se počutim.

hm prvo nimam denarja za to 🙂
drugo pa…kaj so ti pa naredili v salonu?

Meni uspe tako, da res omejim ogljikove hidrate na minimum. To pomeni, da zjutraj pojem kos kruha z nečim gor, potem pa v bistvu nič več OH. Za malico sadje, za kosilo meso in zelenjavo, potem spet kako sadje in jogurt, oreščke. To je vse. Nikoli ne jem mesa in ogljikovih hidratov skupaj. Pa nekje ob sedmih zadnji obrok (torej jogurt na primer). Pa če boš pridno telovadila, se boš bolje počutila in še lepo boš hujšala. Ampak ne hujšaj več kot pol kg na teden, to se mi zdi še najbolj zdrava mera hujšanja. Predvsem pa se ne zaleti v to hujšanje in telovadbo, da te ne bo minila motivacija. Čimveč bodi z otrokoma zunaj, na sprehodih.

Nisem bila pretirano močna a trebuha se nisem mogla znebit na noben način. Sem imela diete, telovadila, hodila v fitnes,…. Vse brez uspeha. In sem se opogumila in šla tja. Najprej so se z menoj pogovorili in mi svetovali kako in kaj. Diete so odpadle. Jedla sem 5x na dan po malo in pravilno, pila veliko in hodila k njim enkrat na teden. Že po prvem obisku je bilo bolje ( delali so mi kavitacijo, bodi vreping in limfno drenažo. Včasih so me priklopili še na eno tako mašino) Že po tretjem obisku so se lepo videli rezultati-tudi znanci so opazili) Vendar sem vzela paket šestih in sem ustrajala. Ni mi žal

Nisem bila pretirano močna a trebuha se nisem mogla znebit na noben način. Sem imela diete, telovadila, hodila v fitnes,…. Vse brez uspeha. In sem se opogumila in šla tja. Najprej so se z menoj pogovorili in mi svetovali kako in kaj. Diete so odpadle. Jedla sem 5x na dan po malo in pravilno, pila veliko in hodila k njim enkrat na teden. Že po prvem obisku je bilo bolje ( delali so mi kavitacijo, bodi vreping in limfno drenažo. Včasih so me priklopili še na eno tako mašino) Že po tretjem obisku so se lepo videli rezultati-tudi znanci so opazili) Vendar sem vzela paket šestih in sem ustrajala. Ni mi žal[/quote]

A mi samo poveš, koliko časa nazaj je to bilo? Ker poznam te zadeve in ja, dajo super rezultate, samo po kakšnem letu, se je maščoba vrnila nazaj na problematična mesta. In za tako redne obdelave, denarja nimam.

če ni skrivnost koliko te je pa stalo to?

Nisem bila pretirano močna a trebuha se nisem mogla znebit na noben način. Sem imela diete, telovadila, hodila v fitnes,…. Vse brez uspeha. In sem se opogumila in šla tja. Najprej so se z menoj pogovorili in mi svetovali kako in kaj. Diete so odpadle. Jedla sem 5x na dan po malo in pravilno, pila veliko in hodila k njim enkrat na teden. Že po prvem obisku je bilo bolje ( delali so mi kavitacijo, bodi vreping in limfno drenažo. Včasih so me priklopili še na eno tako mašino) Že po tretjem obisku so se lepo videli rezultati-tudi znanci so opazili) Vendar sem vzela paket šestih in sem ustrajala. Ni mi žal[/quote]

A mi samo poveš, koliko časa nazaj je to bilo? Ker poznam te zadeve in ja, dajo super rezultate, samo po kakšnem letu, se je maščoba vrnila nazaj na problematična mesta. In za tako redne obdelave, denarja nimam.[/quote]

To je bilo lansko leto mislim, da je bil april. Letos ne bo potrebe po hujšanju še vedno lepo držim. Vem, da imajo oni tudi eno drugo stvar za oblikovanje in hujšanje (gre bolj na počasen način). Samo je potrebno več obiskov. To je hodila istočasno tudi ena gospa. Rezultati so tudi lepi in mislim, da je tisto malo ceneje.

Meni se na rezultat in kaj vse so mi delali ni zdelo pretirano drago mislim, da je bilo okrog 300eur

Ne vem od kje vam ideja, da ne smete jest zvečer? Jaz sem shujšala 10 kg in sem se dobesedno nažirala zvečer (zjutraj in popoldne pa zaradi službe in natrpanosti pozabila oz nisem imela časa jesti, razen, da sem pila vodo)

Pa nikakor ne zagovarjam tega ampak hočem povedati, da se hujša takrat ko je vnos kalorij manjši od porabe kalorij! Tako da je vseeno ali imaš večji obrok zvečer ali zjutraj, efekt je isti (seveda zvečer ne mislim to, da se naješ in greš spat s polnim trebuhom). Zvečer mislim okrog 20ih da imaš potem še čas kakšni dve do tri uri, da hrano predelaš.

Jaz se sedaj spopadam z odvečnimi kilogrami tako, da jem ogljikove hidrate samo za zajtrk, ker si žal ne morem poredstavljat zajtrka brez kruha, drugače ga tudi zjutraj ne bi, čez cel dan in zvečer pa nenehno nekaj žvečim (oreščke, sadje, korenček,…)…Za kosilo pa probam čimveč zelenjave in čimmanj ocvrtih zadev (raje pečenega piščanca, purana). Zvečer pa največkrat puding (ja vem 🙂 ali pa oreščke, sadje, jogurt, tudi čokolešnik se najde.

Pa seveda se kolikortoliko izogibam sladkarij ( no ja sladoled se že najde, ker se mu ne morem upret)

Glede telovadbe pa pripomore moja hčerka – se pa seveda odpravljam počasi na fitness (zgolj zaradi utrditve hrtnih mišic in kardio), da bom na pomlad imela vsaj nekaj podlage za tek 🙂

Torej, hm, kako naj rečem … Tebi se zdi lari fari tole glede nažiranja zvečer, a glej ga zlomka, spopadaš se z odvečnimi kilogrami?

Nadaljuj tako, kot si si zadala, pa boš imela čez 5 let 10 kil preveč.
S stadanjem ni dolgoročno hujšal še nihče, samo zredil se je. Če imaš samo 4 kg viške, je prek zadost, da nekaj hrane zamenjaš s sadjem in zelenjavo + telovadba. Brez zdrastičnih sprememb, pri katerih ne boš vztrajala.. To je edini zdravi način, vse drugo so floskule, bližnjice in prodajni triki.

Torej, hm, kako naj rečem … Tebi se zdi lari fari tole glede nažiranja zvečer, a glej ga zlomka, spopadaš se z odvečnimi kilogrami?[/quote]

Dajva še enkrat prebrat ok? Ti bom odebelila, da boš bolje zastopil/a ok? Sem napisala razločno?

Aja spopadam pa se s kilogrami, ker sem pridobila nekja kilogramov med nosečnostjo in jih sedaj počasi izgubljam na način, ki sem ga napisala zgoraj.

Torej povdariti sem hotela le, da hujšamo ko je vnos kalorij MANJŠI od porabe….Kdaj pa vnesemo kalorije pa ni pomembno…

Bo šlo zdej?

Še kopiram članek:

Če vnašate s hrano v telo več energije, kot je lahko porabite, se višek spremeni v maščobo. To se zlahka zgodi tudi ob precej nizkem vnosu energije, če telesno niste dejavni. Če je vaš vnos energije manjši, kot je poraba, se maščoba spremeni v energijo in hujšate. Preprosto povedano: če želite shujšati, lahko zmanjšate vnos energije (hrane) ali povečate porabo energije s telesno dejavnostjo!

Dnevni kalorični vnos preprosto znižamo tako, da živila z visoko energetsko gostoto zamenjamo s tistimi z manjšo. Maščobe imajo zelo visoko kalorično vrednost, saj se pri presnovi 1 g maščob sprosti 9 kcal medtem, ko pri presnovi 1 g ogljikovih hidratov in beljakovin le 4 kcal; zato je treba v prehrani zmanjšati predvsem njihovo količino. Pri tem pa se izogibajmo še posebno nasičenim maščobam.

Večina izmed nas verjame, da je za uspešno hujšanje treba jesti čim manj. Pri tem predvidevamo, da je od vseh obrokov najbolj škodljiva prav večerja.

Vendar pa to ne drži. dandanes je dokazano, da je za uspešno hujšanje najbolj pomembno, da ne izpuščamo obrokov. Velja tudi za večerjo. Pravzaprav za uspešno hujšati, je večerja še posebej pomembna.

New Report

Close