Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek pomoč – dedni dogovor delitev hiše

pomoč – dedni dogovor delitev hiše

Z bratom bova sklenila dedni dogovor pri zapuščini po očetu. Zanima me, kako podrobno lahko opredeliva delitev hiše? Etažna lastnina namreč ni narejena, tako da sodišče potem vpiše le idealne deleže v ZK, jaz pa bi želela, da v dednem dogovoru vsaj opisno napišemo, kateri prostori gredo kateremu. Sedaj nama je vse jasno, vendar nikoli ne veš, kaj pride v življenju.

Skratka – lahko v dedni dogovor zapišemo točno, da v prvem nadstropju dobi brat v posest prostore:…. in tako naprej?

Stopi do odvetnika.

Odličen nasvet.

nova
Uredništvo priporoča

Zapisita vse do potankosti. Tudi to, da recimo pohistvo v sobah, ki ti pripadajo pripadajo tebi ali njemu, pa da kar si kupila ti pripada tebi ali njemu.

Mi smo se tako lepo zmenili in brat je bil tako poln lepih besedic kako smo vsi tu rojeni in smo vsi dobrososli doma, bla bla bla.. sedaj sta pa z njegovo punco prvo ukradla moj racun od spalnice in potem se spalnico ki je bila moja in sem jo podarila mami. Je pa res, da se je njegova punca imela od koga ucit kraje, sad pac ne pade dalec od drevesa.

Tudi zapisite ce imas pravico prihajat na obiske v to hiso, ker recimo meni so to sedaj prepovedali. Ne smem vec prespati v rojstni hisi, nekaj mi je brat omenjal odvetnika.

sedaj misli na vse in ne nasedat lepim besedam o bratski in sestrski ljubezni. Moj nasvet, mi smo temu nasedli.

Pri nas je nekoč pisalo: Levo od poti, ki pelje od hiše do gnojne jame pripada temu, desno od poti pripada tistemu.
Pazi, mora biti omogočen dostop obema!
Res bi bilo dobro, da grsta do odvetnika. Tisti, ki se preveč dobro razumemo doma, naredimo stvari po domače in potem lahko kasneje pride do težav – recimo, ko se bodo vajini otroci kregali …

Kakšen odvetnik,tudi oni ne vejo vsega.

Uredita etažno lastnino, v hiši in zunaj (funkcionalno zemljišče ), pa obvezno ločene števce (ali odštevalne če ne gre drugače.
Bo stal cirka 1000€, ampak imaš enkrat za vselej zadevo rešno.
Poišči eno firmo, k se ukvarja z etažno (ne bom reklamirala, jih je dost)

To bomo vsekakor naredili, vendar moramo najprej urediti dedovanje. Tu pa lahko sodišče s sklepom le v ZK vknjiži idealne deleže. Jaz pa bi rada, da že sedaj z dogovorom določimo kateri prostori gredo kateremu, kar naj bi bila tudi podlaga za etažno lastnino.

New Report

Close