Najdi forum

Predlog za sporazumno ločitev

Ker določeni za teh par stavkov računajo po 40 eur sm se odločila da delim s tistimi, ki rabijo.

***

Okrožno sodišče v Ljubljani
Tavčarjeva 9
1000 Ljubljana

PREDLAGATELJA:
1. ta pa ta, naslov,
in
2. ta pa ta2, naslov

PREDLOG
za razvezo zakonske zveze
na podlagi sporazuma
v smislu 64. člena ZZZDR

3xPriloge:
– izpisek iz poročne matične knjige
– izpiski iz rojstne matične knjige

Taksa za predlog plačana.
Priloga: Dokazilo o plačilu takse

________________________________________

I.

Predlagatelja sta sklenila zakonsko zvezo dne tega pa tega pred Matičnim uradom v Ljubljani. V tej zakonski zvezi se jima je/ni rodil otrok.

Dokaz : Izpisek iz poročne matične knjige
Sporazum o varstvu, vzgoji otrok….

II.

Predlagatelja sta ugotovila, da skupno življenje ni več možno, zato sta se odločili za razvezo zakonske zveze na podlagi sporazuma. V skupnem življenju sta/nista ustvarila skupnega premoženja.
Dokaz:Dogovor o delitvi premoženja (notarski zapisnik)

III.

Glede na navedeno, stranki predlagata, da naslovno sodišče, kot stvarno in krajevno pristojno sodišče, izda naslednjo

s o d b o :

S katero zakonsko zvezo, ki sta jo sklenila ta pa ta in ta pa ta2, dne tega pa tega pred Matičnim uradom v Ljubljani, sodišče razveže.

Ljubljana, ……………………….

Podpis tega pa tega

Podpis tega pa tega2

Priložit moraš nov izpisek iz poročne knjige, ga dobiš na UE brezpalčno.

Tole ni ravno cel predlog…

nova
Uredništvo priporoča

Kaj še manka?

Seveda ni vse, ni tako enostavno…
Sicer pa vam ga notar napiše, tak morate iti k notarju, če želite sporazumno razvezo…

Tudi sam sem šel skozi ta proces ki se zdaj končuje in da sem dobil pravo informacijo sem se obrniln kar na delavko na vložišču na Okrožnem sodišču ,da mi je povedala kako mora to vse izgledati saj pred tem nisem vedel kako do predloga za sporazumno razvezo in tudi notarka mi ni povedala do srečanja pri njej nič konkretnega.V bistvu napišeš kot je prikazano na prejšnjem primeru.Upam da bo to pomagalo vsem ki so v takem stresnem položaju kot jaz sam po 32.letih zakona.
Lep pozdrav

Pravne dokumente ne moreš ocenjevati po št. stavkov. Gre se zato, da je treba vsakič napisati v dokument tisto, kar človek rabi. Se pravi ali se želi ločiti, kakšni so razlogi za ločitev, ali so otroci, kakšna bo preživnina, ali je skupno premoženje, kako se bo delilo… Včasih res pride manj, včasih več.

Isto kot tisti vic, ko pride mož k mehaniku, ker mu avto spušča čudne zvoke. Mehanik posluša, gleda in udari s ključem po motorju. Motor spet dela normalno. Mehanik reče: To bo 100€ gospod. Mož je ves začuden: Kako 100€? Pa reče mehanik: 1€ je vreden udarec, 99€ pa to, da veš kam udariti…

Moja je privlekla domov predlog pisan za njeno dušo. Ločila sva se pa po moje, 50/50. Ni se mi dalo preklati za vsako žlico.

New Report

Close