Najdi forum

Ne najdem izhoda iz tega začaranega kroga

Nekomu se moram izkašljati.

Ko si že ravno rečeš, da nekaj nikoli ne boš naredil, sem se tudi jaz zarekla in se spustila v razmerje s 13 let starejšim fantom, s katerim sva skupaj dve leti. Na začetku je bilo vse privlačno…on, seks, avanture z njim, potovanja, njegova bližina, pgovori, …. Bil je tako rekoč sanjski. Edina ovira, ki pa je tudi hitro izginila, je bila starostna razlika. Kmalu sem zaključila študij in se hitro preselila k njemu. Začelo se je skupno življenje. Še vedno je bilo vznemerljivo. Toda kaj hitro sem prebudila v sebi čut za preverjanje e-pošte in se kaj hitro seznanila s seksi dopisovalkami. Ponorela sem. V tistem trenutku mi je pojasnil, naj me ne skrbi. Hitro sem se pomirila. Življenje je potekalo dalje.

Tekom časa sem s preverjanjem njegove zgodovine klepetov in tudi samim pogovorom z njim izvedela vse o nenehnem varanju bivše, o tem, kaj vse je lahko počel za njenim hrbtom. Tekom časa sem ga tudi sama večkrat dobila med dopisovanjem z različnimi ženskimi. Toda sam vztrajno zagotavlja, da ima mene drugače rad. Da mene ne bo prevaral. Ljubosumje je naraščalo, začela sem ga preverjati na vseh možnih situacijah. Zaradi ljubosumja sva se začela redno prepirati. Toda po še vsakem izpadu sledi buren seks, ki vse oprosti in življenje vedno poteka dalje.

Že dolgo časa sem jaz pobudnica za ohranjanje najinega spolnega življenja. Vidim, da nima interesa, pa me ima kljub vsemu rad. Vem, da ga s svojimi izpadi težim, ampak sama ne morem nehat. ubija me to, da si me ne želi, hkrati zaradi tega paničarim, zato ga še bolj odbijam. (Da ne bo pomote, še vedno seksava najmanj 1x tedensko, ampak pobudnik sem vedno sama).

Rada bi bila zaželjena. Rada bi, da si me vzame iskreno, brez zavor, ampak tega od njega ne dobim. Ravno zaradi tega sem zadnje čase začela uživati v tem, ko vidim da sem zaželjena pri drugih moških. Ko vidim, da lahko s svojim nedefiniranim seksualnim nabojem dosežem skoraj vse. Ne morem ga prevarati, ampak uživam ko sem zaželjena.

Občutek imam, da se vrtim v začaranem krogu. Da sem kriva za večina dogodkov, ki so se odvili do sedaj. Vem, da je odličen lažnivec, da zna odlično prikriti marsikaj, ne samo do mene, ampak tudi drugih. Vem, da ima obilo finančnih težav. Vem, da obožuje prepovedano. Želim si ga v takšni meri kot na začetku. Toda bojim se, da je v najinih glavah preveč negativnih misli drug o drugem. Večkrat sem hotela iti na strokovno pomoč, saj imam občutek, da sama ne bom znala rešiti tega začaranega kroga. resnično sem navezana nanj, resnično ga imam rada in resnično si ga želim, toda od njega tega ne dobim.

Počutim sem iztrošeno, utrujeno od tega razmerja. Ne morem stran. Pozna vsaj eden kakšno rešitev?

Kot bi brala svojo zgodbo, samo da je bil 12 let starejši. Zgodbo sem zaključila po 10ih letih in edino kar obžalujem je da nisem šla 5 let prej. Bilo je težko, ker sem morala začeti pri 28ih znova (živela sem pri njemu) ampak je bilo vredno.
Trenutno se sekiraš in si uničuješ zdravje zaradi nečesa kar nima prihodnosti. Se resnično vidiš s tem človekom naslednjih 30-40-50 let?? Si pripravljena zavoziti svoje življenje zaradi človeka, ki te niti slučajno ne ceni? Taki tipi se nikoli ne spremenijo, vedno bo varal, ker je odvisen od potrditve okolice.
V finančnih težavah je verjetno zaradi tega ker živi življenje, ki si ga realno ne more privoščiti – zopet zaradi potrditve okolice. Verjetno ima še kakšne druge odvisnosti, kot so alkohol, pretirano ukvarjanje s športom in s seboj. Hočem ti povedati, da imajo taki ljudje velike probleme s svojim egom in življenje z njimi je nemogoče (za normalne ljudi seveda).

Upam, da boš čim prej in brez posledic spregledala in zbrala pogum. Začni znova in se ceni!!

Vprašanje, ki se mi postavlja je, ali si ti njega zaželiš zato, ker si želiš občutka, da si zaželjena ali zato, ker si v resnici želiš njega. V tem je namreč lahko velika razlika, ki pa se je morda sploh ne zavedaš v vsem tem svojem strahu pred biti zaželjena. Zaveda pa se je on, tudi on lahko občuti, če si želiš njega iskreno, takšnega kot je ali si želiš samo biti zaželjena. Očitno je, da rineš v odnos z nekom, ki se te ne želi takšne kot si in očitno je, da rineš k njemu le zato, da bi se ti počutila zaželjenje, ne pa zato, ker bi si želela njega, takšnega kot je. Če bi si namreč želela njega takšnega, kot je, bi ga takšnega sprejela. Ampak več kot očitno ti on tega, da bi si te želel ne more dat oziroma ga v to nisi prepričala. Zakaj ti je cilj silit v nek odnos, če vidiš, da ti ne prinašala zadovoljstva? Misliš, da nisi vredna poštenega odnosa? Zakaj misliš, da tega nisi vredna? Kaj lahko spremeniš pri sebi, da boš tega vredna?
To ne pomeni, da je on vreden. Tudi on ima podobno težavo in išče občutek zaželjenosti pri drugih. Dokler tega ne bo našel v sebi, bo to počel ves čas. In ti, dokler tega ne boš našla v sebi, boš ves čas rinila v slabe odnose. Postavi mu jasno mejo, če ga imaš res rada. Zakaj dovoliš nekomu, ki ga imaš rada, da si dela takšno sramoto? Če ga imaš res rada, to ne pomeni, da moraš prenašat vse, kar počne, še posebej če s tem škoduje tebi. S tem neposredno ogrožaš vajin odnos in mu škoduješ nič manj kot on s svojim dopisovanjem.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345
nova
Uredništvo priporoča

Tebi paše torej biti z nekom, za katerega praviš, da “Vem, da je odličen lažnivec, da zna odlično prikriti marsikaj, ne samo do mene, ampak tudi drugih. Vem, da ima obilo finančnih težav. Vem, da obožuje prepovedano. “

Kaj s takim si ti želiš živeti pa imet otroke? Ko ne boš nikdar vedela kaj dela za tvojim hrbtom?

In če je bivši take delal, v čem si ti drugačna potem? Pa tudi že sedaj si z drugimi ženskami piše… misliš, da res ne moreš biti na mestu njegove bivše?

Poglej, on tebe nima tako rad kot ti njega in z njim ne boš srečna, prej razvalina, ki bo stokrat varana in povlečena za nos. In se boš po glavi tepla, zakaj nisi prej odšla od takega osla.

No ja, so pa tudi take, ki so rade stokrat varane, pa še vedno ostajajo. Taki tipi se ne spreminjajo.
Pa ne rini več v taka razmerja, ker tip ni dorasel.

Hah, no le zakaj potem partnerji varajo? Ker lahko. Ker ste nekatere tako naivne in vse se vas da nahecat pa še same rinete v drek, mislim, če veš kakšen je, čemu potem skušaš doktorirat iz njega? On je en egoist, mar mu je le zase očitno, varati mu pa tudi ni preveč hudo. Če si z drugimi piše potem on ne more čutit neke velike ljubizni do tebe. Se ti zdi spoštljivo njegovo obnašanje do tebe? Boš kar mirno prenašala da si nabija ego gor in samo čakala kdaj bo skočil drugam?
No vso srečo, upam le, da ne boš otroke spravila na svet, k takemu egoističnemu očetu, ker bi mislila, da z otroki ga boš pa obdržala.
Vso srečo.

In kje ti vidiš začarani krog? Jaz vidim samo nekoga, ki si že od vsega začetka meče pesek v oči in to “tekom časa” vedno bolj.

Pozdravljena Lonchi!

Ne sekiraj se, nisi ti kriva za nastalo situacijo. Čeprav verjetno tvoja osebnost, oziroma tisto kar izžarevaš, privlači nase takšne fante (kot naprimer ženske, ki so imele v preteklosti razmerje s pijancem in nasilnežem, kasneje nekako “iščejo” isti profil, na žalost). Zdi se mi, da punce ki so po naravi ljubosumne, dobijo fante ki varajo. To pri tebi ne morem trditi, to lahko veš le sama. To ti pišem zato, ker moraš (recimo) ljubosumje pozdraviti preden spoznaš novega fanta, saj se stvar lahko ponovi.

Kako rešiti problem… Lahko poslušaš ljudi, ki pravijo da zapravljaš najlepša leta, bla bla.. Ne očitaj si tega. Vsaka stvar, problem mora dozoreti in ga lahko rešiš. Lepo je slišati, da vsaj ena punca ni zanosila zato, ker bi na vsak način hotela obdržati fanta. Ker to ni res. Slej ko prej tudi taka veza propade, s tem da se moraš skozi življenje prebijati z nič krivim bitjem.. Torej je tvoja situacija veliko boljša.

Začni delovati TIHO. Sama pri sebi. Ničesar mu ne omenjaj. Ne mu grozit, da boš šla. To je samo v tebi.
Imaš službo? Če jo imaš, potem super. Počasi kalkuliraj, koliko stroškov bi imela, če bi kupila / najela stanovanje. Nekako staršev nisi omenjala, pomoč pri njih morda odpade, ali pa tudi ne. To veš sama.
Pojdi ven s prijateljicami, na kavico. Če imaš kakšno res dobro zaupnico, ji povej kakšna je situacija, oziroma, da ne vidiš prihodnosti s fantom. Bolj se boš olajšano počutila, kot tukaj na forumu.

Težko je zapustiti vezo, ki te izčrpava, kar tako na hitro. Ker moraš prebolevati. Prebolevaj danes, kljub temu da ga še vidiš. Povej si v ogledalo, da ta veza resnično nima prihodnosti, da se NIKOLI ne bo spremenil in da tak človek ni zate. Nihče se ne spremeni zato, ker njegov partner tako hoče. Prej doseže kontra efekt in dela stvari za hrbtom še bolj z užitkom. To, da si fant piše z drugimi – kakor koli obrneš- ni prav!

Če nisi finančno odvisna.. Je čas za borbo. Bori se za službo, vsak euro, vsak prihranek. To te bo naredilo močno in se ne boš več počutila utesnjeno. Ko boš enkrat tako daleč, ko boš pripravljena na odhod, bo tvoj fant le manjša napaka iz preteklosti. Ne očitaj si, da si dejansko pri njem in preračunljivo iščeš izhod iz te veze. Če on ne bi delal teh stvari, ki te ubijajo, ti ne bi bilo treba misliti o odhodu.

Postavi se na prvo mesto, življenje je tvoje!

To me res spominja name, le da je 18 let starejši in da se mi ne zdi da bi znal, kaj pretirano lagat, mogoče le prikrivat, pa tudi jaz ne vrtam nekaj v njega, ker mi gre to nasplošno naživce. razlika je tudi v tem, da sva “skupaj” 1 leto. pravzaprav ne vem na čem sva …

ampak vse to on, čisto nekaj novega, edinstvenega, sex, potovanja vse najboljše. razen ljubosumje z njegove strani. in tudi sama niti približno ne vem, po eni strani bi že rada prekinila vse z njim ampak nek del mene tega NOČE!!! in prav tako imam občutek, da se vrtim v nekem začaranem krogu. sem mu povedala že nekaj stvari on pa kot da ni nič… vedno isto. prepiri, nič pametnega in vse se reši z noro dobrim fu**m, sexom, njegovimi ljubeznivimi in pozornostnimi dejanji. vse kar rabim je da bi vedela, da me ima rad, da bi me objel in da bi čutila, da mu res nekaj pomenim, da je dal preteklost mimo, da je prebolel bivšo, da ni le igra to kar imava… pa sploh nisem čisto prepričana. včasih se mi zdi že vse super, potem pa mi vedno pridejo v glavo slike, ko se je do mene obnašal kot da sem en odpadek, ki ga ima zraven dokler ga ne vrže v koš. in potem se tudi jaz obnašam hladno in tud jaz dajem odbijajoče signale in vse je tako, kot da bi nekaj kar se privlači namerno odbijala …
razumem, da sva oba s čustvi bolj v slabem stanju in da tudi on na nek način potrebuje le ljubezen in objem, sprejetost. ampak najino obnašanje je ravno nasprotno. odbijava se s takimi butastimi stavki, dejanji
po eni strani je naredil že toliko lepih stvari za mene, da tudi tega nemorem pozabit. ampak vse je preveč površno. sem ga dala na ignor zdaj, da si mogoče malo zamisli ali da vsaj zvem na čem sem. kako dolgo bom zdražala oz bo on zdržal. če ne pa končno konec tega čudnega, mučečega občutka
hočem ga

Hitro pojdi stran, čimdlje in čim hitreje…
Taki tipi se ne spremenijo nikoli, NIKOLI!

Sem imela enega takega, ki je bil zasvojen z netom, chetom, ženskami, paranoični lažnivec, lagal vse mogoče in vsem po vrsti, trošil prekomerno, finančno stalno zabredel, ker jasno nikoli zanj ni bilo dovolj, niti ena ženska, niti ena plača, niti en do dva športa, vse prekomerno, sploh pa prepojeno z lažni, lagal je celo sam sebi, da mu je bilo lažje….

Tako sem izgubila 4 leta ob takem človeku, nikoli tega težkega boja sama s seboj ne bom pozabila,…zaradi tega dobesedno skoraj zbolela, rešila se ga pa zelo težko in mučno….

Leto dni od tega kar nimam stika z njem in iz vsega srca povem, da sem srečna kot še nikoli do sedaj, da sem se rešila teh laži in prevar…

Pogumno pojdi stran, ker nikoli ne bo bolje in rada se imej in bolj se ceni pa bo šlo….

New Report

Close