Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek maškare po blokih primerja s prostovoljnimi gasilci

maškare po blokih primerja s prostovoljnimi gasilci

Berem temo o maškarah po blokih, kako grejo na živce. Potem pa ena primerja, da tudi gasilci fehtajo in ponujajo koledar. Ne morem verjeti! Potem bodo pa taki, ki jim je škoda par evrov, ko bo potrebovali pomoč klicali gasilce. Ali se zavedate, da ti ljudje prostovoljno, brez plačila rešujejo vaša življenja in imetje? Da vas ni sram!

Kako to misliš prostovoljno?
Kolikor vem je tu v Lj kar lepo profesionalna gasilska organizacija, kamor hodijo gasilci v redno službo. A ni tako?

Kako to misliš prostovoljno?
Kolikor vem je tu v Lj kar lepo profesionalna gasilska organizacija, kamor hodijo gasilci v redno službo. A ni tako?[/quote]

Verjetno misli prostovoljna gasilska društva, to kar misliš ti, pa so poklicni gasilci. Prostovoljni gasilci ponavadi v decembrskem času hodijo naokrog in zbirajo prispevke s prodajo koledarjev. No, pri nas še nikoli niso pozvonili. So nam pa danes celo popoldne zvonile maškare.

To je gasilska brigada, ki je profesionalna. Teh gasilcev ni veliko in ne verjamem, da nosijo ti koledarje po blokih. Pri nas nosijo koledarje izključno prostovoljni gasilci. Ko pride do nesreče ali požara, ponavadi vedno priskočijo na pomoč tudi prostovoljni gasilci. V kraju, kjer živim, zaradi oddaljenosti od centra, opravljajo tudi reanimacije, da lahko ljudje preživijo. Nismo vsi v Ljubljani in znamo ceniti prostovoljstvo. Tako, če boš slučajno v naših krajih in se ti zgodi nesreča, boš na ljubljanske profi gasilce kar dolgo čakala!!

Mislim, da je obsojanje tu neupravičeno. V mestu lahko zaloputneš vrata, kjer ne poznaš niti vseh sosedov v bloku, na podeželju pa sosedovemu gasilcu Franceljnu težko priznaš, da nimaš 15 €, da bi kupil koledar. Če se takorekoč javno razgalš, da si občinski revež, se novica hitro razširi. Poleg tega najbrž gloda tudi misel, ali bodo res priskočili na pomoč, če bo zagorelo pri tebi, ker nisi nič prispeval… *eba na celi črti!

Glede maškar…če z ogljem namazan mulo pribije: “Stara, kje maš keš?!” bo letel iz stanovanja. Brez nadaljne debate.

__________________________________________________________ 1f u c4n r34d th1s u r34lly n33d t0 g37 l41d

ja tudi mene je zbodlo v oči, ko je ena primerjala gasilce in maškare. Folk res ne vidi dlje od svojega nosu. In zakaj morate na vsako stvar gledati negativno. Maškare so enkrat na leto in morda 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} od 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} res hodi naokrog samo zaradi keša (od 0.50 centkov te tudi ne bo pobralo ali od treh bombonov. ne vem ali nimate svojih otrok ali ste že pozabile kaliko veselje prinašajo maškare. Včeraj sem šla v BTC in nemalokrat sem se nasmejala izvirnimi idejami…..lej meni so polebšale dan.

O gasilcih pa tokrat ne bi izgubljala besed, če ti je škoda dati 5 eur za nekoga ki ti bo v nesreči pomagal……..škoda vsake napisane črke.

Jaz sem ta, ki je to napisala. Ne rabim se ponavljat, kaj ne? Enostavno in preprosto: ne maram, če kdo rine vame, igra na moja čustva in hoče denar, ne zaupam, in razlog?

Eden od:
http://www.dnevnik.si/ljubljana/lazni-gasilci-so-po-ljubljani-zbirali-prostovoljne-prispevke

Če bo gorelo, naj kar maškare kličejo.

New Report

Close