Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pomoč prosim – sosedje nagajajo

Pomoč prosim – sosedje nagajajo

Poleti smo se priselili v manjši blok s štirimi nadstropji in 16 stanovanji. Šest stanovalcev je upokojencev, ostalo so družine približno najinih let, v tridestih in štiridesetih.
Pred blokom je zelenica in manjše parkirišče za cca. 20 avtomobilov. Tu res ne parkira nihče drug kot le stanovalci.
Ob vsakem sneženju se zberejo vsi moški (razen upokojencev) in družno očistijo sneg pred blokom, s poti, umaknejo avtomobile in očistijo parkirišče. Ženske in upokojenci jim prinesejo čaj, šnopček in iz tega nastane druženje s čiščenjem snega.
Midva se teh veselic nisva nikoli udeleževala, ker pač to ni our cup of tea 🙂 Sva pa vedno umaknila avto, kadar so prišli prosit, da so lažje očistili sneg.
Včeraj se je zgodba seveda ponovila. Okoli šeste ure zvečer so se dobili pred blokom in zvonili še ostalim, da se pridružijo. Mož je ravno počival na kavču po kosilu in se seveda ni odzval. Pa saj vedo, da se nikoli ne. Kidali so sneg, pili, čvekali… Tja do pol devete.
Danes zjutraj pa šok! Prideva z možem ob sedmih pred blok in kaj vidiva?! Celotno parkirišče očiščeno, ves sneg pa okoli najinega avtomobila! Dobesedno zametali so nama avto! Si lahko predstavljate najin šok?!? Ker ni bilo časa za odmetavanje snega, sva bila primorana poklicati taksi, da nisva zamudila v službo.
Mi lahko svetujete, kaj naj narediva? Jih lahko kam prijavim? Kako jih lahko kaznujem za tole? Ker tole je pa preveč in je izbilo sodu dno! Želim, da plačajo za tole neumnost, ki so nama jo naredili in povrnejo stroške taksija.
Prosim za nasvete.

nice try – malo bolj se bo treba potruditi – provokacija 😀

Prav so naredili! Sta navadna hokštaplerska lenuha!

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...
nova
Uredništvo priporoča

Mal se bo treba socializirat, pa bo!

Se malo bojim, da sta precej nemočna. Če bosta še naprej na kavču čakala, da da drugi očistijo parkirišče na katerem tudi vidva parkirata, se vama bo to še naprej dogajalo. As simple as that.
Saj se vama ni treba družit – gresta, odkidata svoj približni del, rečeta, da vaju zebe in se pospravita noter.
Itak pa mislim da provociraš.

No, če misliš, da je provokacija, ti lahko dam naslov in pridi odmetat avto.
Ni mi jasno, kako si lahko dovolijo kaj takega!?! In kaj potem, če moj noče z njimi kidat snega in piti? Bi moral? Pa naj očistijo vse ostalo, najin parkirni prostor pa pustijo na miru, če jim ga je težko očistit. Zakaj so pa vedno zvonili in prosili, da umakneva avto, da bodo lahko skidali? Pustili bi ga tako kot je.
To, kar so naredili sinoči, je pa višek!

Če nisi niti toliko, da odmakneš avto – pa si doma-, potem ti je čisto prav!
Kaj se pa sploh čudiš? Je tako težko malo snega odmetat ali kaj?
In kaznovat ne moreš nikogar za to!

Jaz bi vama še zažgal avto…, da bi sneg okrog hitreje stopil.

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

Točno tako. Malo se dajta prilagoditi in bo mir v bajti.

Pravilno so naredili. Podpiram dejanje tvojih sosedov. Če ne drugega pojdi takrat dol in čisti z njimi, če ti to ne paše pa očisti svoj del okoli avta in del poti prej, potem pa naj oni čistijo naprej, če ti druženje ne paše, potem očisti in pojdi domov. Vsak te bo razumel, da mogoče nisi za šnopček in čaj, za kidanje snega pa ni opravičila.

Tega se lahko rešiš edinole tako, da prodata avto in potem imata bistveno manj kindanja – samo potko kjer hodita.

Bravo za vajine sosede! in upam, da vama drugič uščišijo še kaj drugega, da avta ne bosta dobila ven pred poletjem.

Vidim, da je tule tudi kup primitivcev. Če ni celo kak najin sosed vmes.
Vseeno upam, da se najde kdo s pametnim nasvetom, kako lahko izterjam svoje in jih kaznujem za tole objestnost.

Če ni provokacija, vse čestitke sosedom 🙂

PS – Kam pa sta umaknila avto, ko so kidali sneg?

meni se tudi zdita vidva čudna, ne oni

ne vem, cel blok vsi desci sodelujejo pri čiščenju snega, tvoj pa leži na kavču, wtf? in pričakujeta sčiščen parking zraven pa nič ne naredita, ne delata čaja, ne ponudita šnopsa, ne kaj za pojest, ne skidata nikoli nič …pa kaj je s tvojim možem narobe? jaz sem 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, da moj ne bi na kavču ležal, če bi vedel, da cel blok čisti parkirišče …saj počisti pa gre, saj mu ni treba potem 3 ure ga piti …ampak, da nič ne naredi, meni se zdi prav,da so vama jo malo zagodli

Točno to bom naredila naslednjič jaz sosedu, ki vedno parkirana na očiščeno mesto, sam pa nikoli ne prime lopate v roke.
Pa za koga jih pa imate, da sodelujete pri tej aktivnosti.

Aha, tukaj smo sami primitvci, delomrzneži, alkoholiki…, skratka drugačni ljudje od tebe.

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

Ampak, glede na to, da sta se priselila šle poleti, prav veliko takih veselic še nista preživela, mar ne? Ko bi vsaj napisala, pred parimi leti, recimo….veš, če že nakladaš, je treba zgodbo od začetka do konca pravilno zastaviti:).

Drugače pa, čisto tako, vajin parkirni prostor? Kolikor jaz vem, so parkirne površine okoli blokov oz. pri blokih javne. Saj vem, je fino nič narediti, potem se pa pripeljati iz službe domov, pa avto postaviti na že očiščeno mesto.

Barca, tega od tebe pač nisem pričakovala. Hvala.

PS – Vedno (tudi včeraj) so pozvonili in rekli naj prideva umaknit avto. Vse avtomobile smo premaknili proti sredini parkirišča, da se je očisti del, kjer so bili parkirani. Potem se jih je umaknilo nazaj in ponovilo na drugi strani. Invčeraj sva ravnotako umaknila avto, počakala da se je očistil ta del, ga pomaknila nazaj na svoje mesto. Torej so šli in ga zametali naknadno! Na očiščenem parkirišču! Kupe, ki so jih naredili okoli bloka, so naknadno nametali na in okoli najinega avta!

Najameš Francija Matoza in ga plačuješ, pa boš čez par let ziher kaj dobila. Kaj malega.

Mislim, da je zadeva provokacija. Ne razumem namreč: umaknila sta avto, sneg so odkidali, počistili.
Avto sta parkirala nazaj na svoj prostor, nakar so vama avto zasuli z snegom.

Ni logično. Sicer pa sta lenuha in vama prav privoščim.

razuem da ti ni do mnozicnih druzenj…tudi meni ni, ampak ce kidajo vis skupno dvorisce bi vaju moglo bit sram da nista sla kidat tudi vidva. Ko bi skidala svoj delez bi se lahko vrnila v toplo stanovanje brez druzenja. Sosedje so vama pravilno vrnili.

mislim, da si primitivka ti … če greš v blok živet je treba tudi kaj narediti skupno, se kaj zmeniti, to pomeni kidenje, čiščenje stopnišča itd.

tudi, če bi živeli v hiši bi za kidanje morala poskrbeti sama, če ne plačate nekomu tujemo, da skida parkirišče je pač to delo vseh stanovalcev, razen starih in bolnih

kaj pa je s tvojim možem? raje leži na kavču, uživa, počiva … kaj misliš, da vsi drugi pa orgazmirajo ob čiščenju snega? kar je treba, je treba, s tega se lahko naredi lepo druženje, ne pa s takimi kot sa vidva, ki se zapreta v stanovanje, ne oglašata na zvonce in ne kidata niti 1x ne

če nista sodelovala pri kidanju bi lahko vstala malo prej in šla preverit, če je treba vajin avto odkidat, da ne bi zamudila službe

Tudi to zimo je že nekajkrat zapadel sneg, se ti ne zdi? In ko so prvič prišli na vrata po moža, so povedali, da tako počnejo že skoraj deset let.
Pa naj. Zakaj mislijo, da morajo še naju navleči v svoje navade in obrede?

Sicer pa ne vem zakaj se spuščate v nepomembne stvari. Prosila sem za nasvet. Če ga kdo ima, se priporočam, sicer pa se ne vtikajte.

Tudi to zimo je že nekajkrat zapadel sneg, se ti ne zdi? In ko so prvič prišli na vrata po moža, so povedali, da tako počnejo že skoraj deset let.
Pa naj. Zakaj mislijo, da morajo še naju navleči v svoje navade in obrede?

Sicer pa ne vem zakaj se spuščate v nepomembne stvari. Prosila sem za nasvet. Če ga kdo ima, se priporočam, sicer pa se ne vtikajte.[/quote]

Nasvet?
Zdaj sta tiho, odkidata avto, ob naslednjem kidanju pa gre mož pomagat. Saj ni treba, da potem še 3 ure žura z njimi, kidat pa naj le pomaga.

Jaz take kot sta ti in tvoj mož ne bi želela za soseda. Ker sta: prvič zaverovana sama vase, mislita da sta samozadostna in sta tudi: lenuha.

Če ni provokacija , če pa je , ostanem istega mnenja v poduk ostalim lenobam : Sosedje so ravnali popolnoma prav !! Če živita v bloku v sožitju z ostalimi sostanovalci , je pač pričakovano sodelovanje , ko se odselita v svojo hišo , pa ostane problem enak. Zaradi lenoba pač, gresta s taksijem.

New Report

Close