Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vnetje trebušne slinavke

Vnetje trebušne slinavke

Prebolela sem vnetje trebušne slinavke. Zdravniki ne razlagajo ravno podrobnosti, na vprašanja kako hudo je bilo, pa nisem dobila konkrtnega odgovora. Zato me zanima, če je kdo tu, ki se spozna na laboratorijske vrednosti in mi na podlagi mojih pove ali je bilo vnetje blago, srednje, hudo, precej hudo…. pač, tako kot dejansko je bilo.
Vem, da vnetje predvsem pokažejo vrednosti lipaze in amilaze. Moji vrednosti sta bili:
lipaza: 100,50
amilaza: 5,65

Najlepša hvala

Sama najbolj veš kako hudo vnetje si prebolela. Običajno vnetje trebušne slinavke zelo boli. Vrednosti obeh postavk lahko prebereš na izvidu, kjer je ob zasledenih vrednostih vedno zapisano kakšne so normalne (od – do).
Sicer je pa vsako vnetje trebušne slinavke alarm, da se je potrebno zelo pazit, ker ponovno se lahko oglasi v trenutku, ob najmanjšem prekršku.
Zdravniki, običajno kar radi razložijo v kakšni situaciji si glede zdravja, tako da le korajžo je treba zbrat in naravnost vprašat.

Vrednosti lipaze so zelo visoke.
Kar je je, zdej je vnetje verjetno mimo, vrednosti pa najbrž nižje.

Drži se diete, ker je to dober alarm za slinavko. Ne pij alkohola, ne jej ocvrte, mastne hrane…Pazi nase, lp.

Hm, vnetje? Saj bi ti povedali, če bi bilo kaj hujšega. Mar ne?

New Report

Close