Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Kajenje 10 dni brez cigarete!!!

10 dni brez cigarete!!!

Uspelo mi je….

BRAVO!!!
nadaljuj, splača se!!!

Bravo, to so bili zame najtežji dnevi! Vztrajaj še naprej 🙂

to me še čaka, čez en teden grem na lasersko terapijo proti kajenju…

…..je že ŠTIRI tedne odkar ne kadim!!!! Priporočam, da si preberete knjigo Končno nekadilci…
Moram povedat, da sem sama probala na več načinov (obliži,el.cigarete…) pa ni uspelo…vedno so me cigarete potegnili nazaj (dnevno pokadila 20 cigaret). Ampak, ko sen prebrala to knjigo in sledila navodilom….pa poglejte je že 4 tedne. Res priporočam kadilcem, da si preberete to knjigo če seveda želite prenehati s kajenjem!!!!

LP

Vsi tako neskončno hvalite to knjigo, pa me zanima zakaj??? Takoj na začetku sem zasledila, da je sam prenehal po večih poskusih in to s HIPNOZO. Mene je potem minilo, da bi brala naprej to njegovo nakladanje, ker bi lahko napisal en sam stavek. In to je “Pojdite na hipnozo kot jaz!”
Brez zamere, ampak bila sem zelo razočarana ko sem po toliko pohvalah dobila v roke njegovo knjigo.

Tudi zame je danes 14. dan brez cigarete. Prej sem že večkrat prenehala tudi za dobro leto, a zopet pričela nazaj. Sicer pa se že več let odločam in se prepričujem, da bo kmalu čas, da preneham, ampak nikoli ni bilo prave želje, niti motivacije.
No pred 14 dnevi sem pa zbolela in zares obležala. Skoraj nisem hodila naokrog, na cigareto sploh pomislila nisem. Po petih dneh bolezni pa sem resno začela premišljevati, da ne bi več prižgala cigarete. Nekaj mi jih je še ostalo doma v škatli, še vedno so v žepu bunde. Ne bom rekla da ni hudo, par dni nazaj sem sanjala o njih, tako v živo sanjala, da ko sem se zbudila sem namerno pogledala v žep bunde, če sem jih res skadila.

Še vedno se mi jih lušta, a tokrat se ne dam, 14 dni je prava muka, naprej bo sigurno lažje. Počutje je že boljše (čeprav sem začela izkašljevati), ampak tole je moja borba in končno bom prenehala, zagotovo, ker sem prepričana v to. In nekaj najboljšega se bo zgodilo, oblačila mi ne bodo več smrdela, kar mi je šlo najbolj na živce.

Dr5žim pesti tudi za druge.

Pozdravljeni!
Allan Carr končno nekadilci je odlična pot do prenehanja kajenja!Po 13letih kajenja mi je končno uspelo opustiti kajenje lahko rečem le to da se zdaj počutim super ko sem to knjigo prebrala mi je dala dober vtis ter mi pomagala pri moji odločitvi,vrjemite vse je v glavi.Imam pa kr simptome odtegnitvene vendar mi bo uspelo,ne vdam se!!!!dovolj je bilo vdihovanje strupa,najhuje pa me je se to spravilo da odneham ko sem zvedla os prijatla da ma raka na pljučih in da mu ni ozdravitve me je to se bolj prepričalo da sem naredila pravi korak!pomagam si pa tko da se rekreiram s hojo,ter pijem vodo po slamici kar je koristno za moje telo,ter se izogibam mastni in škodljivi hrani ter ne pijem alkohola!

tole ni tisto kar rzodeva v knjigi Kdor jo je prebral o njej govori s superlativi. To je vse.

Spoštovana!

Povsem spoštujem vaše mnenje.
Vendar pa, kolikor poznam načine odvajanja od kajenja, moram ponovno pudariti, da ni enake metode za vse. Nekaterim pomaga nekaj, drugemu drugo. Kot smo različni kot osebe, ima tudi vsak kadilec svoj način kajenja in načeloma ga lahko nagovori in mu pomaga različna metoda pri odvajanju. Stojim na stališču, da vse kar pomaga (pa da ne spravi nekoga ob prevelik denar – šarlatanstvo), je sprejemljivo, samo da nekdo preneha z rabo tobačnega izdelka in prepreči bolezen in prezgodnjo smrt.
Zato dopuščam različne opcije.

Vsakemu pa želim, da se odloči in vztraja!!! In to je najpomembnejše.

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.

Pozdrav vsem !

Danes je 23 dni brez cigarete, zase lahko samo povem da sem se odločil za lasersko metodo in pri meni deluje, kadil sem preko 32 let in sedaj nimam nobene želje, potrebe ali pa kakšne krize po cigareti, skratka pri meni je to delovalo.V glavnem pomembna je odločitev potem pa je od posameznika odvisno za kakšen način se odloči.
Pa lep pozdrav vsem, ki ste prenehali in tistim ki še boste.

Pozdravljeni,

sem še ena med vami ki je prenehala kaditi. Danes je že deseti dan in je še vedno mučno. Po dvasteih letih kajenja sem se odločla, da je skrajni čas da neham. Sama sebi sem že smrdela , kadila sem enga za drugim škatlo do škatlo in pol na dan in sploh nisem več uživala. Večkrat sem se vprašala zakaj sploh kadim?????? . Tudi z športom se nekaj ukvarjam pa sem opazla, da se ne morem nadihat( kratka sapa) , ker očitno pluča nimajo več toliko moči.

No odločla sem se, ko sem prebrala knjigo” KONČNO NEKADILCI” prebrala sem jo v enem dnevu in pokadila svojo zadnjo cigareto.Še zdaj nevem kako mi je uspelo zdržati toliko dni,
so pa bili zelo mučni. Od kar sem nehala še eno noč nisem spala kot treba, slabost, utrujenost, brezvoljnost, najhuje je zjutraj ko sem sama doma in so vsi odsotni , spijem kavo in ne pokadim cigareta, občutim tako praznino v sebi da se mi hoče zmešat pol pa vzamem knjigo spet v roke in začnem razmišljat zakaj sem nehala , berem forume samo, da se zamotim . Pol pa grem v službo in seveda delam na bencinskem servisu in tam so cigareti kot mamilo, ki ti ga tiščijo pod nos, vsak dan posebej se borim da ne stegnem roke in si jih kupim ter ponovno začnem vleč ta strup in smrad. Res bi bila idijot, tako kot piše v knjigi , če bi ga zdaj prižgala ker malo beštijo imam že nekako pod nadzorom , ta velika pa mi še dela probleme. In tako se prebijam iz dneva v dan in z vsakim dnem posebej se borim po najboljših močeh.

Glede nadomestkov in raznih pripomočkov proti kajenju menim , da je potem boljše da kadim naprej ker da postanem odvisnica od drugih preraratov pa spet nima smisla, ker bi spet en kup denarja zapravla za take neumnosti.

Lep pozdrav vsem

Tudi sama sem knjigo AC prebrala 2x, pa mi ni nič “preklopilo”. Verjetno sem jo brala prepovršno. Danes minevajo trije tedni, odkar sem nekadilka, nehala sem s pomočjo akupunkture, vmes je bilo nekaj groznih dni in še več groznih noči, ko nisem mogla spati, prav zaradi tega pa sem trdno odločena, da NIKOLI VEČ ne prižgem, ker ne želim še enkrat čez to. Aja, na cigarete pa mislim skoraj ves čas, važno je le to, da mi kljub temu ne dišijo več, da ne čutim želje po kajenju, po nikotinu!!!

15 tednov brez cigarete. Želja po cigareti je še ampak ne prižgem 😉
Počutim sem bolje ampak sem več bolana kot prej aja pa kaj je najhujše….
redim se, pazim pri prehrani pa vseeno.

Kile, pa kaj! Tudi jaz se redim. Pa sem si rekla, prav predebela še nisi, za tistih 14 dni morja se je brez veze sekirati, kdo pa me pozna, samo domači, tem sem pa taka všeč, za doma si bom pa omislila malo širše hlače. Prav danes imam ene oblečene, prav fino se počutim, ko me nič ne”špona”.

Glede zdravja – tule pa nisem dovolj pametna. Sama sem sebe o stalnem premišljevanju skoraj označila za depresivno osebo z montjami spanja (tik pred obiskom psihoterapevta). Sedaj pa poskušam, da nobene slabe stvari ne povezujem s prenehanjem. Ker imam dobre dneve, mi to ratuje, kaj pa še bo, bom pa videla.

Srečna sem, ker se bivša kadilka, enako želim tudi ostalim.

Čestitam vsem, ki se držite kljub težavam.
Ga. Zali, prav ste povedali, da čim manj povezujete različna občutja s prenehanjem kajenja. Tako se ne boste smilili sami sebi, kar je pri stalnem razmišljanju o tem, najbolj običajno. Za vse to velja: čim manj se smiliti sami sebi in poskusiti čim bolj normalno sprejemati težave in jih predvsem ali premagovati ali ignorirati. Se zavedeam, da to ni enostavno, vendar marsikaj v življenju ni enostavno in vedar uspemo. Verjamem v vse vas, da boste uspele/uspeli!!!

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.

New Report

Close