Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija glivice na nohtu

glivice na nohtu

Pozdravljeni,

sinu (4 leta) so se pojavile glivice na nohtu palca desne roke.
Sklepam, da od intenzivnega cuzanja. Namreč, ko ima le možnost cuza palc (ko gleda tv, ko je zamišljen, pred spanjem, v avtu).
Že več kot dve leti se trudimo odpravit to neprijeno razvado, a neuspešno. Ne pomaga ne flajšter, ne povita roka, ne kis, ne lepa in ne grda beseda. Posvetovala sem se s pediatrinjo, ki nam tudi ni znala pomagati. Psihologinja pri treh letih nam tudi ni bila v veliko pomoč.

Danes sem opazila, da je noht že čisto rumen in na eni strani že malce dvingjen, kar najbrž pomeni, da mu bo kmalu odpadel.
Če cuza glivičen palc, to najbrž pomeni, da ima glivice tudi v ustih, kajne? Kakšno zdravljenje svetujete?

Jutri ga bom peljala na pregled.

Sem že čisto obupana, ker ne vem več kako naprej.

Imate mogoče kakšen magičen nasvet, kako se rešiti cuzanja?

Hvala!

Lep dan

Prenos glivic s prsta, ki ga otrok sesa, je možen. Če ima bele obloge v ustih, potem zdravimo z Daktarin oralnim gelom.
Magičnega nasveta za odpravo sesanja prstka ni, poskušajte vse, kar je na voljo, vključno z lakom, s katerim premažemo noht.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close