Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Bolečina pod popkom na pritisk

Bolečina pod popkom na pritisk

Spoštovani!

Danes imam nekam čudne krče v trebuhu. Sicer se dobro počutim. Čist tko sem si malo pretipal trebuh, precej nežno in na desni strani v predelu slepiča ni bolečin, tudi če grem 4 cm v globino s prsti. Prav tako ni bolečin na levi strani. Mi je pa čudno da nekaj cm pod popkom, če tam potisnem trebuh s prsti navznoter, me pa kr boli. Taka precej močna topa bolečina, ki se razširi tudi v križ.
Je to normalno?
Star pa sem drugače 22 in nisem nilč takega čudnega jedo, tudi slabo mi ni.

Lep pozdrav!

Pozdravljeni!
“Normalno” seveda ni, je pa lahko v povezavi s tistimi trebušnimi krči oz kolikami, ki jih omenjate v vprašanju…
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

spoštovani,
stara sem 35 let in ko sem šla včeraj na blato je bilo vse ok.potem sem vstala in me je pod popkom začelo tako boleti da mi je postalo slabo in ta bolečina se je preselila v anus morala sem iti ležati in sem vzela protibolečinsko tableto ko sem se potipala pod popkom je bilo zelo trdo.bolečina je trajala približno eno uro v anusu sem pa čutila celi dan prosim če mi poveste kaj bi bilo to ali moram obiskati osebnega zdravnika ker danes je pa vse ok.lep pozdrav nataša

nova
Uredništvo priporoča

Lp star sem 20 let in imam že 3 mesece blago bolečino pod popkom, ampak če pritisnem recimo 2cm pod popkom bolečina postane močna in ostra. Ko grem na potrebo je moje blato ponavadi mehko tak kot, da bi vse zletelo z mene, ni driska je pa mehko blato. Blato je zadnjih 7 dni temne (skoraj črne) barve. Opravil sem že gastroskopijo, ultrazvok trebuha, krvni test, dal sem tudi blato testirat in vse je bilo ok. Tak da edina opcija ki še mi je ostala je, da opravim kolonoskopijo. Zdaj pa me zanima bi me moralo skrbet je lahko kaj hujšega?

V poštev pride vse od vnetega mehurja, oz sečil, pa do vnetnih bolezni črevesa, pa do “nič”. So pa bolečine v trebuhu močno zagonetne, med seboj podobne in kot take skrajno nehvaležne za razprave brez pregleda. Če zdravnik, ki vas je pregledal meni, da potrebujete kolonoskopijo, predlagam, da to upoštevate.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Lepo pozdravljeni.

Stara sem 21 let. Občasno se mi v trebuhu pojavijo čudne bolečine, če trebuh potisnem notri. Danes pa sem tik pod popkom opazila ostro bolečino, ki nastane samo če si trebuh potipam – torej da s prsti pritisnem notri. Je kar močna, neprijetna. Je pa čisto na sredini trebuha, ne na levi in ne na desni strani.

So tam jajčniki?

Naj povem še to, da zadnje dni težko odvajam, sicer odvajam vsak dan, a je blato v bobkih in se kar namatram, da ga iztisnem ven. Zdi se mi, da bi bila bolečina lahko posledica “zaprtosti”?

Če me bo jutri še bolelo bom obiskala osebno zdravnico.

Pozdravljena, ni tipično mesto za bolečine ki izvirajo iz jajčnikov, če izbiram med tem in zaprtjem, je zaprtje vsekakor bolj verjetna moznost
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,

Tudi jaz se spopadam z bolečinami tik pod popkom. Bolečina nastopi, ko pritiskam s prsti in učasih me tudi črviči. Sem pa dva dni pred menstruacijo. Nevem, če ima to kako povezavo. Blata nisem odvajala že dva dni.

New Report

Close